Intel otevírá nový výrobní závod v hodnotě 2 miliardy US$ v Novém Mexiku

30. října 2002
Uživatelé AIM a ICQ budou moci komunikovat
Rozšíření výrobních kapacit pokročilých 300 mm křemíkových podložek
Intel otevírá nový výrobní závod v hodnotě 2 miliardy US$ v Novém Mexiku

SANTA CLARA, Kalifornie, 23. října 2002 -- Společnost Intel Corporation oznámila rozšíření svého výrobního závodu v Rio Rancho (Nové Mexiko, USA) v hodnotě             2 miliard US$. Nově rozšířený závod označovaný jako Fab 11X využívá nejmodernějších technologií v polovodičovém průmyslu k výrobě 300 mm křemíkových podložek, které dále využívá k výrobě mikroprocesorů nejpokročilejší zpracovatelskou technologií Intel 0,13 mikronů. V roce 2003 přejde celý závod na devadesátinanometrovou technologii. Závod Fab 11X má rozlohu přes 96 tisíc čtverečních metrů (1 milión čtverečních stop),       z nichž přibližně 20 tisíc čtverečních metrů (200 tisíc čtverečních stop) představují superčisté prostory.

 

"Toto rozšíření je vyjádřením našeho dlouhodobého přesvědčení, že musíme pokračovat v investicích do nových produktů a výroby a to zvláště v dobách náročné ekonomické situace," prohlašuje Paul Otellini, předseda představenstva a CEO Intelu. "S dalším přibližováním výpočetních a komunikačních zařízení poroste i potřeba čím dál tím složitějších elektronických komponent s komplexnějšími funkcemi. Náš nový závod nám pomůže tuto rostoucí poptávku uspokojovat. Kombinace 300 mm podložek                      a devadesátinanometrové výrobní technologie zajistí další snížení výrobních nákladů, zvýšení produktivity a zvýšení dostupnosti nerozvinutějších polovodičových výrobků na světě."

 

Výroba s využitím 300 mm křemíkových podložek umožňuje zvýšení výroby počítačových čipů při současném snížení výrobních nákladů oproti standardním 200 mm podložkám. Celková plocha 300 mm podložky je oproti 200 mm podložce více než dvojnásobná (225 %) a plošného využití podložky se zlepšuje na 240 %.

 

Nové výrobní technologie, které použití 300 mm podložek umožňuje, znamenají               i významný přínos zlepšení z hlediska šetrnosti vůči životnímu prostředí. Ve Fab11X se na výrobu jednoho čipu spotřebuje méně vody a vznikne menší množství zplodin než při použití technologií používaných v ostatních výrobních závodech. Využití vody                 i chemikálií bude efektivnější. Ve srovnání s výrobou 200 mm podložek vyprodukuje Fab 11X o 48 % méně emisí nestabilních organických látek, spotřebuje o 42 % méně ultračisté vody a o 40 % méně energie.

 

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů a je také
p
ředním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů
. Další
informace o spole
č
nosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom
nebo www.intel.com/cz/pressroom.

 

* Intel je registrovaná ochranná známka společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřinných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

 

* Na ostatní označení a značky si mohou činit nárok další majitelé.

 

Váš názor Další článek: Uživatelé AIM a ICQ budou moci komunikovat

Témata článku: Modem, Nové Mexiko, Fab, Nestabilní hodnota, Pou, CS, Layout, Line, Grid


Určitě si přečtěte

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

** Test MacBooku Air v provedení pro rok 2020 ** Cenově dostupný notebook překvapí výkonem ** Výborné je celkové zpracování a klávesnice

Martin Miksa | 42

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 121

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize