Intel oslavil třicet let v Číně novými produkty a investicemi

Intel oslavil třicet let v Číně novými produkty a investicemi

Společnost Intel letos slaví třicet let spolupráce s Čínou na lokálních i globálních technologických inovacích. Generální ředitel Intelu Brian Krzanich dnes u této příležitosti představil další investice a uzavřená partnerství, jejichž cílem je přinést přidanou hodnotu napříč širokým spektrem odvětví a vytvořit díky tomu chytrý a propojený svět zítřka.

Brian Krzanich, společně s dalšími řečníky, jimiž byli Ian Yang, prezident čínské pobočky Intelu, a Doug Fisher, viceprezident a generální manažer divize pro software a služby společnosti Intel, dnes otevřeli výroční konferenci pro čínské vývojáře. Ve čtvrtek 9. dubna pak na konferenci vystoupí Kirk Skaugen, viceprezident společnosti a generální manažer divize pro klientské výpočetní systémy; Diane Bryantová, viceprezidentka a generální manažerka divize pro datová střediska, a Doug Davis, viceprezident a generální manažer divize pro internet věcí.

Brian Krzanich zdůraznil především to, že Intel a komunita vývojářů poskytnou Číně špičkové technologie, které umožní vývoj a diferenciaci v široké škále produktů a odvětví — od datových center přes osobní počítače a mobilní zařízení až po nositelnou elektroniku a internet věcí (IoT). Rovněž zdůraznil význam tvůrčí komunity pro vývoj nových generací výpočetních a propojených řešení.

„Lokální i globální dopad padesáti let inovací dle Mooreova zákona a třiceti let silné spolupráce s Čínou je něco, co nemá obdoby,” prohlásil Brian Krzanich a dodal: „Intel bude dál usilovat o vývoj špičkových výrobků a technologií v tradičních oblastech výpočetní techniky, přičemž zároveň budeme investovat do nových oblastí a do nových podnikatelů — studentů, výrobců a vývojářů — abychom v Číně podpořili další generace inovací.”

Nové produkty, partnerství a investice v Číně podporují inovaci 

  • Generální ředitel společnosti Rockchip Min Li ve svém projevu po boku Briana Krzaniche zdůraznil pokrok, který obě společnosti učinily od uzavření strategického partnerství v loňském roce. Partnerství má rozšířit nabídku procesorové rodiny Intel® Atom™ x3 (kódové označení „SoFIA”) pro cenově dostupné tablety, phablety a chytré telefony. Řada výrobců (ODM) nyní navrhuje produkty založené na referenčním designu čtyřjádrového procesoru Intel® Atom™ x3-C3230RK, který vytvořila právě společnost Rockchip, přičemž zařízení by se na trhu měla objevit během letošního roku. Vedle toho Intel již dříve oznámil podporu ekosystému od dvaceti společností, které celkem uvedou přes čtyřicet tabletů, phabletů a chytrých telefonů, které budou postaveny na referenčních designech s procesorem Intel Atom x3.
  • Intel vůbec poprvé představil naživo procesor Intel Atom x3 v chytrém telefonu s podporou připojení LTE-TDD přes síť operátora China Mobile’s*. Na trhu se objeví ve druhé polovině roku.
  • Intel oznámil rozšíření plánů s procesorem Intel Atom x3 o 3G a LTE procesory pro internet věcí. Nové speciální procesory budou nabízeny s odolností vůči širšímu rozpětí teplot pro extrémní počasí, budou disponovat podporou pro Linux* a Android* a podporou pro sedmiletý životní cyklus. Vývojářské sady budou k dispozici v druhé polovině roku.
  • Intel oznámil, že procesory Intel Pentium a Intel Celeron (s kódovým označením „Braswell”) nové generace SoC, postavené na 14nm výrobní technologii, jsou již expedovány klientům pro použití v zařízeních typu 2 v 1, laptopech, tower i miniaturních desktopech a počítačích typu all-in-one. Procesory nabízejí ideální rovnováhu nákladů a výkonu a jsou optimalizovány pro nižší segmenty trhu. Nové procesory mají nabídnout až dvojnásobný1 grafický výkon a lepší životnost na baterie 2 oproti předchozí generaci a rovněž budou mít nižší termální bod. Během letošního roku by se na trhu mělo objevit přes 40 modelů od různých výrobců.
  • Na základě úspěšného programu na klíč pro procesory Intel Atom x3 a Z3700 Intel oznámil, že program rozšíří tak, aby zahrnul i procesor Intel® Atom™ x5 a pomohl tak klientům snížit náklady a čas potřebné k uvádění tabletů s technologiemi společnosti Intel na trh. Program obsahuje upravitelný referenční design s diferenciovanými aplikacemi, softwarem, kvalitativní a certifikační podporou, softwarovými nástroji a katalogem komponent.
Další článek: LinkedIn utratí 1,5 milardy dolarů, koupí vzdělávací agenturu Lynda.com

Témata článku: Brian Krzanich, Chytrá věc, Čínský trh, Sofia, Referenční design, Lokální zákon, Partnerství, Atom, Phablet, Vývojářská pobočka, Diana, Čínský výrobce, Tablety na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 62

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

Pojďme programovat elektroniku: Rádiový čip, který má skoro každá bezdrátová myš

** Bezdrátové myši řídí čip od Nordic Semiconductors ** Jeho rádiové vysílače si před lety oblíbila i komunita kutilů ** Dnes si je vyzkoušíme v praxi

Jakub Čížek | 9Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu