Intel: Naše aktivity v Evropě přinášejí spotřebitelům užitek

Intel: Naše aktivity v Evropě přinášejí spotřebitelům užitek

SANTA CLARA, USA, 30. července 2007 – Prostřednictvím svého právního zástupce a senior viceprezidenta Bruce Sewella společnost Intel reaguje na rozhodnutí Evropské komise, která vydala prohlášení, v němž vznesla námitky proti obchodním praktikám firmy:

„Jsme si naprosto jisti, že trh mikroprocesorů funguje normálně a že jednání společnosti Intel je zákonné, podporuje tržní konkurenci a přináší užitek spotřebitelům. Ačkoli bychom se pochopitelně raději vyhnuli nákladům a nepříjemnostem spojeným s dokazováním, že naše konkurenční počínání v Evropě bylo a je zákonné, námitky vznesené Evropskou komisí představují příležitost, kdy si bude společnost Intel moci vyslechnout tvrzení svého hlavního konkurenta a reagovat na ně.

Celý případ vychází především ze stížností našeho přímého konkurenta, nikoli zákazníků či spotřebitelů. Odpovědností Evropské komise je tato tvrzení prozkoumat. Prohlášení s námitkami nicméně obsahuje pouze předběžná tvrzení a samo o sobě nedokazuje, že došlo k porušení evropského práva. V rámci následujících administrativních kroků bude mít společnost Intel příležitost reagovat přímo na dotazy Evropské komise. Důkazy o tom, že toto průmyslové odvětví je vysoce konkurenční a fungující, jsou nezpochybnitelné. Pokud si konkurenti počínají dobře, trh je odmění. Když poleví a nedaří se jim, trh na to reaguje odpovídajícím způsobem.“

Váš názor | Laserové tiskárny nebezpečné stejně jako kouření? Bohužel realita…

Témata článku: Evropská komise, Santa Clara

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší