Intel: Na sociální sítě je vhodnější notebook než smartphone

Intel: Na sociální sítě je vhodnější notebook než smartphone

Používáte při správě svých účtů na sociálních sítích notebook nebo chytrý telefon? Na to se 4374 respondentů zeptala společnost Intel. Ukázalo se, že 72 procent dotazovaných preferuje notebook, neboť jim umožňuje plnohodnotnou uživatelskou zkušenost, rychlejší zadávání nových statusů či pohodlnější správu několika sociálních profilů. O tom, že notebook je na sociální sítě vhodnější, je přesvědčeno 75 procent Čechů. Průzkum v devíti zemích Evropy a Blízkého východu včetně České republiky uspořádala společnost Intel.

Notebook je preferovaným zařízením v každé ze čtyř kategorií, na které se průzkum v oblasti sociálních sítí soustředil (aktualizace kreativního obsahu, jako jsou fotografie a videa, aktualizace statusů a osobních informací, označení sebe či přátel na fotografiích, správa několika profilů současně). „Pro čtyři pětiny respondentů z ČR se notebook ukazuje jako nejvhodnější zařízení pro správu několika profilů současně a označení sebe či přátel na fotografiích. Přibližně sedm z deseti českých uživatelů by notebooku také dalo přednost

Klepněte pro větší obrázek

při aktualizaci svého statusu a vkládání fotografií či videí,“ komentoval českou část výsledků průzkumu Martin Vařbuchta, manažer společnosti Intel pro maloobchodní prodej.

V průzkumu se Intel také dotazoval, co by se mělo zlepšit u současných notebooků, aby je uživatelé mohli ještě lépe využívat pro aktualizace statusů na sociálních sítích. Dotazovaní by nejvíce ocenili větší výdrž na baterii (47 %) a rychlejší start (45 %). Více než třetina respondentů uvedla, že s tenčím nebo lehčím notebookem by na sociální sítě chodili přes svůj přenosný počítač častěji. Právě kvůli této poptávce mezi spotřebiteli uvedl Intel na trh širokou škálu ultra tenkých a rychlých zařízení Ultrabook™.

Témata článku: Notebooky, Status, Sociální síť, Průzkum, Rychlé vkládání, Osobní profil

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí