Intel mění populární notebooky na „Extreme“ díky vůbec první Extreme edici mobilních procesorů

Intel mění populární notebooky na „Extreme“ díky vůbec první Extreme edici mobilních procesorů

SANTA CLARA, USA, 18. července 2007 – Náruživí hráči, umělci a multimediální nadšenci si žádají ještě rychlejší přenosné počítače, a společnost Intel proto uvádí první mobilní dvoujádrový procesor Intel Core 2 řady Extreme, nejvýkonnější mobilní procesor na světě1. Do oblasti mobility tak přináší nejvýkonnější produkt světa stolních PC. Intel dále uvádí nové procesory pro stolní počítače a na příští rok ohlašuje příchod energeticky šetrných čtyřjádrových procesorů.

Nové produkty na trh vstupují v době blížícího se prvního výročí uvedení procesorů s inovativní mikroarchitekturou Intel Core pro servery, stolní a přenosné počítače.

„Notebooky představují nejrychleji rostoucí segment trhu s počítači. Přitom stále stoupá poptávka uživatelů, kteří touží po špičkovém výkonu při práci s videem, grafikou a při hraní her a zároveň se nechtějí vzdát flexibility spojené s používáním notebooků,“ uvádí Mooly Eden, viceprezident společnosti Intel a generální manažer Mobile Platforms Group. „Díky našim inovativním technologiím a výrobním možnostem dokážeme nabídnout špičkový a přitom energeticky efektivní výkon i nejnáročnějším mobilním uživatelům. Jsme rádi, že jej můžeme uvést pod naší značkou Intel Core 2 Extreme – značkou, která se stala synonymem unikátního výkonu.“

Mobilní dvoujádrový procesor Intel Core 2 Extreme X7800, s oběma jádry pracujícími na bleskových 2,6 GHz, je vybaven speciálními mobilními funkcemi úspory energie, díky kterým mohou výrobci počítačů nabízet ještě výkonnější a energeticky efektivnější notebooky. Například mobilní procesor Intel Core 2 Extreme X7800 zajišťuje ve srovnání s předchozí generací mobilních procesorů až o 28 procent vyšší výkon2. Kromě toho byla pro potřeby zkušených počítačových fandů vyžadujících vyšší výkony odstraněna ochrana sběrnice před přetaktováním3. Novinka tak rozšiřuje technické možnosti uživatelské úpravy systémů a OEM výrobcům otevírá cestu k ještě vyššímu výkonu.

Pro stolní počítače společnost Intel uvedla dlouhou řadu nových procesorů včetně nové vlajkové lodi – čtyřjádrového procesoru Intel Core 2 Extreme QX6850. Procesor Intel Core 2 Extreme QX6850 s pracovním taktem 3,0 GHz a novou, rychlejší 1333MHz systémovou sběrnicí vítají zvláště vývojáři her, kteří se snaží uživatelům přinést nové funkce a působivější herní zážitky. Společnost Intel rovněž uvedla nový procesor Intel Core 2 Duo a nový čtyřjádrový Core 2 Quad.

Díky čtyřjádrovému procesoru Intel Core 2 Extreme se PC verze naší hry Tom Clancy's Ghost Recon Advanced Warfighter* 2 posunuje do nových herních výšin,“ uvádí Bo Anderson, CEO společnosti GRIN Development Studio*. „Hra vyvinutá ve studiu GRIN a publikovaná společností Ubisoft* naplno využívá výkon nové generace vícevláknové jednotky Intel, což zaručuje strhující realistickou hru. U čtyřjádrovém procesoru Intel využíváme jedno jádro k pohybům, jedno k renderování, další pro herní logiku a poslední pro další úlohy, které zajišťují stabilnější zobrazení s vysokou snímkovou frekvencí.“

Tento měsíc minulého roku společnost Intel uvedla inovativní a energeticky efektivní produkty s mikroarchitekturou Intel Core, které ještě v témže roce překonaly milníky, mimo jiné:

  • Přinesly jako první na světě čtyřjádrové procesory softwarově kompatibilní s x86, určené pro servery a osobní počítače, a rovněž ukládací a integrované systémy. Do této chvíle Intel uvedl 14 různých čtyřjádrových procesorů. 
  • Získaly přes 75 nezávislých cen a dalších ocenění od on-line publikací a redakcí časopisů po celém světě. 
  • Stály u zrodu téměř poloviny (224) z 500 nejvýše hodnocených nejvýkonnějších počítačů zařazených do nedávno zveřejněného žebříčku Top 500 Supercomputers List
  • Procesory Intel Core 2 Duo zdvojnásobily výkon notebooků a přitom vydrží při provozu na baterie neuvěřitelně dlouho4.
  • Připravily cestu pro největší změnu v konstrukci tranzistorů za posledních 40 let, která využívá 45nanometrový výrobní proces a technologie nové generace procesorů Intel® Core™2 a Intel Xeon.
Váš názor Další článek: Test DDR2 s nižším časováním: frekvence nebo časování

Témata článku: Notebooky, Ubisoft, Extreme, Mobilní hra, Intel Core, Herní notebook, Nová cesta, Poslední procesor, Herní svět, Nový procesor, První generace, Stolní počítače, Nová generace, Herní počítač, Ghost, Stolní počítač, Procesory Intel, Herní zážitek, Eden, Zkušený uživatel, Core, Výrobní jádro, Nový milník, První hra


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor