Intel diskutuje inovace vedoucí k dalšímu růstu podnikové a komunikační infrastruktury

24. února 2003
Intel snižuje ceny až o 21%
Vysoká rychlost inovací zkracuje dobu, během níž se nové technologie podnikové a komunikační architektury stávají masově prodávanými servery a komunikačními zařízeními.
Intel diskutuje inovace vedoucí k dalšímu růstu podnikové a komunikační infrastruktury

INTEL DEVELOPER FORUM, SAN JOSE, Kalifornie, USA, 20. února 2003 –Tím je podle představitelů společnosti Intel otevřen prostor pro budoucí růst celého odvětví.

 

Před publikem z řad profesionálů, technických odborníků a vývojářů z IT odvětví hovořili Mike Fister, senior viceprezident Intelu, a Sean Maloney, výkonný viceprezident, o tom, jak novinky, jako WiFi, PCI-Express, architektura Intel® Itanium®, technologie Hyper-Threading a AdvancedTCA (Advanced Telecommunications Computing Architecture) napomáhají rychlému uvádění nových produktů na trh. Přijetí těchto technologií potom otevírá prostor pro budoucí růst odvětví.

 

„K inovacím ve velkém měřítku vedlo právě seskupení celého průmyslu kolem klíčových technologií,“ řekl Fister. „Stavebnicový systém společnosti Intel pohání vývoj k takovému tempu, jakého jiné modely nemohou dosáhnout. Výsledkem je mnohem rychlejší uvádění nových technologií při nižších nákladech. Podniky pak mohou díky novým technologiím dosáhnout konkurenční výhody.“

 

Noviny Intelu pro podniková datová centra

Mike Fister předvedl klíčovou novinku společnosti Intel pro podnikovou sféru – jednalo se o první veřejnou ukázku technologie PCI Express. Předprodukční čip pracující s tokem 2,5 gigabitu za sekundu (Gb/s) demonstroval technologii, která přispěje k vývoji nových, cenově výhodných podnikových produktů. Intel bude plně podporovat PCI Express v čipsetech pro podnikové systémy od roku 2004, přičemž datová a komunikační zařízení, využívající Intel PCI-Express, jsou očekávána ve stejnou dobu. Nové čipsety pro podnikové systémy, uváděné v roce 2004, budou kromě technologie PCI Express podporovat i DDR2 paměti, a to včetně čipsetu pro čtyřcestný procesor Xeon MP a čipsetu pro dvoucestné servery Xeon. S těmito čipy bude portfolio Intelu pro podnikové systémy úplné.

 

PCI-Express řeší náročný problém datové propustnosti vstupu a výstupu a snižuje náklady na návrh podnikových systémů, protože vyžaduje menší množství přídavných obvodů. Zajišťuje zároveň jednotný způsob provozu a spolupráce podnikových komunikačních technologií jako je InfiniBand a Ethernet. Vše dohromady vede ke snížení ceny výsledných systémů a zvýšení jejich spolehlivosti.

 

Pokračující inovace výrobního procesu společnosti Intel dorazí na pole podnikových systémů koncem tohoto roku, kdy Intel uvede procesor Xeon pro dvouprocesorové servery a pracovní stanice na 90nanometrové technologii. Společnost Intel zkrátila harmonogram uvádění procesorů Xeon, takže nové modely pro dvouprocesorové servery a pracovní stanice s 1MB vyrovnávací pamětí jsou očekávány již ve 3.čtvrtletí tohoto roku.

 

V roce 2004 společnost Intel uvede dva přírůstky pro víceprocesorové servery, včetně procesoru Xeon MP s 4MB vyrovnávací pamětí a nový procesor postavený na 90nm výrobní technologii. Plány ohledně procesorů Itanium 2 zahrnují uvedení nízkonapěťové verze (Deerfield) ve druhé polovině tohoto roku. Ten bude dosahovat výkonu podobného dnešním procesorům Itanium 2 pro špičkové dvouprocesorové systémy, ale při poloviční spotřebě. Dalšími novinkami budou procesor Itanium 2 se 9 MB L3 cache v roce 2004 a procesory se dvěma jádry (Montecito) v roce 2005.

 

Snižování ceny komunikačních produktů

Sean Maloney hovořil o úloze společnosti Intel v oblasti produkce základních stavebních prvků komunikační infrastruktury Internetu. To zahrnuje komunikační zařízení pro domácnosti a kanceláře, vybavení rozhraní a přístupu do sítě a zařízení optické páteře Internetu.

 

„Společnost Intel je hlavním dodavatelem základních komunikačních prvků používaných v rámci celé internetové infrastruktury, počínaje WiFi a konče síťovými procesory,“ řekl Maloney. „Právě díky spolupráci s Intelem a přijetí modulární komunikační platformy bude průmysl schopen nabízet domácí a podniková komunikační zařízení ve stále rychlejším tempu a za nižší ceny.“

 

Pro oblast domácích a kancelářských zařízení dnes Intel uvedl tři nové síťové procesory Intel® IXP420, IXP421 a IXP422. Tyto síťové procesory jsou optimalizovány pro aplikace jako je WiFi a přesné bezdrátové technologie (wireless fidelity technology), umožňující připojení k Internetu. Linksys, přední společnost v oblasti síťových systémů pro domácnosti a malé až střední podniky, dnes oznámila nasazení procesorů IXP422 do nové generace bezdrátových přístupových bodů.

 

Kromě toho mohou aplikace širokopásmového přenosu, zabezpečení a systémy přenosu hlasu přes IP (VoIP) používat stejnou architekturu a vývojové prostředí, jako u dříve ohlášeného síťového procesoru IXP425.

 

Cílem úsilí společnosti Intel při vývoji modulární komunikační platformy je umožnit výrobcům zařízení další zjednodušení vývoje, snížení nákladů, zvýšení výkonu a urychlení dodávek nových výrobků na trh. Síťové procesory a procesory založené na platformě společnosti Intel (IA) jsou navrženy k práci uvnitř modulárních komunikačních platforem odpovídajících specifikacím AdvancedTCA (Advanced Telecommunications Computing Architecture). AdvancedTCA definuje rozměry a tvary desek a dalších prvků používaných v komunikačních zařízeních, čímž pomáhá redukovat vývojové cykly.

 

Co se týká optické páteře Internetu, Sean Maloney zveřejnil nové podrobnosti ohledně technologie laděného laseru společnosti Intel. Tato technologie slibuje snížení nákladů a zvýšení flexibility při nasazování systémů hustého spektrálního multiplexu (DWDM). Technologie DWDM by poskytovatelům služeb měla umožnit výrazné zvýšení propustnosti sítě dle aktuálních potřeb.

 
IDF

Konference vývojářů spolupracujících se společností Intel, IDF (Intel Developer Forum), je významnou událostí hardwarové i softwarové oblasti technologického průmyslu. IDF probíhá během roku na různých místech světa a klíčoví hráči tohoto odvětví zde probírají špičkové technologie a produkty určené pro PC, servery, komunikační techniku a kapesní počítače. Další informace o IDF a technologiích společnosti Intel jsou k dispozici na http://developer.intel.com. 

 

Společnost Intel je největším světovým výrobcem mikroprocesorů, a zároveň je předním výrobcem počítačových, síťových a komunikačních produktů. Podrobné informace o společnosti Intel jsou k dispozici na www.intel.com/pressroom.

 

 

Intel, IXP a XScale jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Intel Corporation nebo jejích dceřiných společností ve Spojených státech a dalších zemích.

 

*Další názvy a značky mohou být nárokovány jako vlastnictví jiných subjektů.

 

 

 
Kontakt:                      

Intel Czech                                                       Mmd                                      

Pavel Svoboda                                                 Hana Kučerová

PR Specialist, CSEE                                       Tel.: +42 224 25 15 55

Tel: +42 222 090 304                                                Fax: +42 224 25 43 64

       +42 222 090 301                                                Email: kucerova@mmd.cz

pavelx.svoboda@intel.com

 

Váš názor Další článek: Intel snižuje ceny až o 21%

Témata článku: Multiplex, Klíčový prvek, Podrobné ladění, Modulární návrh


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

Zranitelnost platebních karet Visa umožňuje zločincům obejít limit při bezkontaktních platbách

** Odborníci přišli na to, jak obejít limit bezkontaktních plateb ** Stačí zařízení, ovlivňující komunikaci mezi kartou a terminálem ** Stahují se nad bezkontaktními platbami mračna?

Karel Kilián | 79

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 133

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

Co zabírá nejvíce místa na disku? Těchto 10 nástrojů odhalí největší žrouty dat

** Je vhodné jednou za čas zanalyzovat, co vám leží na disku ** Poradíme vám nástroje, kterými zjistíte, jaká data uchováváte ** Podle výsledků můžete optimalizovat svá data či úložiště

Karel Kilián | 49

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF