Intel Core vPro třetí generace nabízí vyšší zabezpečení i výkon

Intel Core vPro třetí generace nabízí vyšší zabezpečení i výkon

IT manažeři dnes čelí při své práci řadě problémů od složitosti firemních postupů až po velice sofistikované bezpečnostní hrozby. Vedle toho se řada odvětví jako maloobchod, zdravotnictví nebo průmysl obrací k technologii ve snaze najít zde řešení problémů ve stále těsněji propojeném světě. I proto společnost Intel uvedla na trh svou procesorovou technologii Intel® Core™ vPro™ třetí generace, jež je určena pro firemní a inteligentní systémy.

Vylepšení procesorové technologie přinese větší bezpečnost a podpoří novou vlnu inovace v oblasti inteligentních systémů. Technologie postavené na procesorech Intel Core vPro reagují na realitu současného obchodního klimatu, kde integrita dat a organizační efektivita představují konkurenční výhodu. Nové schopnosti integrují bezpečnostní prvky na každé úrovni, a to včetně samotného křemíkového čipu, aniž by toto zabezpečení jakkoli negativně ovlivňovalo výkon. Softwarové inovace umožní IT manažerům nastavit a nakonfigurovat systémy během několika minut a okamžitě implementovat zajímavá řešení. Vedle toho nabídne nová technologie lepší grafiku a možnosti správy, díky čemuž urychlí přechod na nové, inteligentní systémy v maloobchodu, průmyslu i zdravotnictví.

Klepněte pro větší obrázek

„Třetí generace procesorové technologie Intel Core vPro představuje pro Intel cestu do nové éry, v níž společnost nabídne komplexní výpočetní řešení pro firmy; taková řešení, jež firemním uživatelům umožní vypořádat se s bezpečnostními hrozbami a zároveň nabídnou flexibilitu a velikosti, které uživatelé vyžadují,” prohlásil Rick Echevarria, viceprezident Intel Architecture Group a generální manažer Business Client Platform Division.

Firemní uživatelé budou moci využít nové procesorové technologie Intel Core vPro prostřednictvím řady zařízení včetně počítačů Ultrabook™, notebooků, desktopů, pracovních stanic a počítačů typu all-in-one.

Integrované zabezpečení

Jako obranu proti ztrátě identity vytvořila společnost Intel technologii Intel® Identity Protection s infrastrukturou veřejného klíče (Intel® IPT s PKI) – tato technologie je integrována přímo do procesorů Intel Core vPro. Technologie poskytuje novou vrstvu ověření identity, jež bude zabudována přímo do PC a umožní webovým stránkám nebo firemní síti ověřit, zda se skutečně přihlašuje legitimní uživatel a zda tak činí z důvěryhodného počítače – toto ověření probíhá prostřednictvím soukromého klíče uloženého ve firmwaru počítače. Společnost Intel na vývoji tohoto řešení spolupracovala s renomovanými poskytovateli bezpečnostních řešení, jako jsou Feitian, InfoSERVER, Symantec a VASCO. Společně bylo vyvinuto řešení, které nabídne nejdokonalejší ochranu uživatelovy identity.

Nejnovější verze platformy Intel Core vPro rovněž obsahuje Intel® OS Guard a Intel® Secure Key. Intel Secure Key - společně s Intel® AES New Instructions, chrání média, data a další položky před ztrátou, zatímco Intel OS Guard detekuje viry.

Posílené zabezpečení nabízené platformou Intel Core vPro a McAfee zahrnuje nástroje jako ePO Deep Command a umožňuje bezpečnou výměnu dat napříč propojenými ekosystémy například ve zdravotnictví, kde si lékařské ordinace mohou vyměňovat citlivé informace s laboratořemi a nemocnicemi.

Klepněte pro větší obrázek

Vzdálená správa a automatizace

Rodina procesorů Intel Core vPro obsahuje i technologii Intel® Active Management (Intel® AMT), jež umožňuje vzdálené řešení technických problémů. Tuto technologii mohou používat firmy v řadě odvětví a dosahovat tak úspory energie, vzdálené správy a kontroly inventáře. Například prodejci používající automaty, digitální návěstí nebo jiná inteligentní zařízení mohou vzdáleně diagnostikovat a řešit problémy, aniž by bylo nutné přerušovat provoz a přicházet tím o tržby. Vzhledem k tomu, že v maloobchodní sféře řešení IT problému stojí v průměru 200 dolarů, mohou velcí prodejci ušetřit díky použití vzdálené správy miliony dolarů.

Procesory Intel Core třetí generace najdou použití i v průmyslu, neboť lze různé funkce automaticky zařazovat na jednu platformu, a tak dosahovat podstatně vyšší efektivity při správě systémů. Jakmile budou všechna zařízení propojena, lze snadno sbírat data v reálném čase, tato data posléze diagnostikovat a na základě diagnóz provádět prediktivní údržbu.

Inteligentní výkon

Procesory Intel Core vPro třetí generace nabízejí lepší uživatelský komfort ve všech oblastech, včetně používání obchodních informací a takzvaných velkých dat. Procesory Intel Core vPro třetí generace nabízejí podstatně vyšší výkon, takže uživatel může informací využívat podstatně efektivněji. Díky tomu se dobře známé nástroje typu Excelu mohou stát ještě užitečnějšími pomocníky při tvorbě a spolupráci.

Vedle toho třetí generace procesorů Intel Core vPro nabídnevýznamné navýšení výpočetního výkonu, multimediálních schopností a grafiky, takže budou uspokojeny potřeby výpočetně náročných aplikací v různých odvětvích. Například podpora až tří nezávislých displejů umožňuje digitálnímu návěstí z jednoho systému obsluhovat více obrazovek. Díky funkcím jako Intel® Quick Syn Vide a Intel® Clear Video HD Technology mohou diagnostické systémy v lékařství konvertovat a zpracovávat digitální snímky a video podstatně rychleji, což umožní vypracování rychlejší a přesnější diagnózy. Technologie umožňuje rovněž pořádat videokonference ve vysokém rozlišení.

Díky nárůstu výpočetního výkonu je možné provozovat analytické aplikace pracující v reálném čase, jako je například Intel® Audience Impression Metrics Suite (Intel® AIM Suite). Intel AIM Suite je detekční technologie navržená pro digitální návěstí a maloobchodní řešení, u nichž je zapotřebí okamžitého měření a přizpůsobení obsahu.

Další článek: Nenápadná hra Googlu vás naučí lépe vyhledávat

Témata článku: Firemní data, Guard, Audience, Core, Propojené zařízení, Vide, Digitální platforma, Intel Core, Reálné použití, Velký pomocník, Deep, Epo, Nový notebook na Mall.cz


Určitě si přečtěte

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 68

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 46Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor