Intel Cloud Technology optimalizuje cloudová řešení

Intel Cloud Technology optimalizuje cloudová řešení

Novinky

  • Intel představil ve spolupráci s šestnácti předními poskytovateli cloudových služeb (CSP) novou značku „Powered by Intel® Cloud Technology”. Tito poskytovatelé dohromady reprezentují příjmy z cloudových služeb ve výši 3,5 miliardy USD1.
  • V České republice je do programu zapojena společnost Cloud4com*, provozovatel virtuálních privátních datových center s unikátními garancemi kvality služby.
  • Program přináší výhody zejména pro poskytovatele cloudových služeb (CSP), neboť umožňuje komunikovat odlišnosti v nabídce služeb a informuje zákazníky o tom, jakým způsobem může technologie infrastruktury zvýšit výkon, spolehlivost a zabezpečení poskytované služby, a tím jim pomoci maximalizovat návratnost investice.
  • Součástí programu je online vyhledávač Intel® Cloud Finder, jenž uživatelům umožňuje vyhledat poskytovatele cloudových služeb postavených na technologiích Intel a splňujících zadaná kritéria. Uživatelé zároveň mají možnost si službu před zakoupením vyzkoušet.

Společnost Intel se spojila s šestnácti předními poskytovateli cloudových služeb po celém světě a představila program „Intel® Cloud Technology“, jehož záměrem je pomoci IT firmám provádět lepší a informovanější rozhodnutí o nákupu nových technologií a zajistit optimální výkon cloudových aplikací. Iniciativa, první svého druhu, nabídne uživatelům cloudu přehled technologií stojících za cloudovým produktem a usnadní rozhodování, zda tyto služby objednat.

Očekává se, že příjem z infrastruktury poskytované jako služba (IaaS) vzroste do roku 2016 o 41 procent.3 Outsourcovat IT služby bude výrazně více firem a technologie pohánějící cloudové služby a aplikace budou čím dál důležitější. Poskytovatelé cloudových služeb (CSP) zapojení do nového programu společnosti Intel dostanou logo „Powered by Intel® Cloud Technology“, aby své produkty mohli odlišit a aby uživatel měl k dispozici transparentní informace o používaném hardwaru.

Program Intel Cloud Technology staví na spolupráci Amazon Web Services* (AWS) a společnosti Intel, která byla představena loni v září. Cílem spolupráce je komunikovat zákazníkům výhody v oblasti specifikací, výkonu, kvality a zabezpečení, které v případě AWS nabízí technologie Intel. „Je to vlastně stejné, jako když si vybíráte auto. Typ motoru pohánějící cloudovou službu má dramatický účinek na výkon a efektivitu,“ prohlásil viceprezident divize Data Center Group a generální manažer Cloud Platform Group ve společnosti Intel Jason Waxman.

Je známo, že heterogenní prostředí infrastruktury cloudu může vyústit ve variaci výkonu v rozsahu 40 až 60 procent4. Koncoví uživatelé proto neustále vyhledávají další informace o výkonu, schopnostech a výhodách nabízených různými CSP, aby byli schopni vybrat správnou velikost a typ služby pro své specifické úkoly.

V České republice je do projektu zapojena společnost Cloud4com*, provozovatel virtuálních privátních datových center s unikátními garancemi kvality služby. Zákazníci, kteří prostřednictvím Cloud4com využívají infrastrukturu cloudu jako službu (IaaS), mohou mít jistotu, že prostředí, v němž provozují své systémy a aplikace a uchovávají svá data, splňuje nejpřísnější požadavky na bezpečnost. Cloud4com díky technologiím Intel Trusted Execution Technology (TXT) a HyTrust Appliance garantuje zabezpečení konfigurace prostředí, zajištění jeho ochrany proti útokům a dodržování certifikovaných procesů při správě tohoto prostředí kvalifikovanými pracovníky.

Vedle společnosti Cloud4com se programu účastní ještě firmy Virtustream (USA); Canopy*, ATOS* (Velká Británie); CloudWatt* (Francie), Expedient* (USA); KIO Networks* (Mexiko); KT* (Korea); LocaWeb* (Brazílie); NxtGen* (Indie); Online.net* (Francie); OVH* (Francie); Rackspace* (USA); Savvis*, CenturyLink* (USA); Selectel* (Rusko); a UOLhost* (Brazílie).

Česká republika: bezpečnost především

Jak prokázala aktuální analýza6 tématu podnikových cloudů v prostředí českých webů, kterou na téma podnikových cloudů zadaly společnosti Cloud4com a Intel společnosti Memepower, diskuse související s bezpečností podnikových cloudů nijak nepolevují, právě naopak. Znepokojení a nejistotu z bezpečnosti cloudů u uživatelů vzbuzují jak kauzy s globálním dosahem související s odposlechy NSA, tak neustále rostoucí počty kyberútoků a kyberzločinu, které musí velmi citlivě vyhodnocovat zejména firmy.

Klepněte pro větší obrázek

Lidé v prostředí českého internetu vnímají jako nejvýznamnější bezpečnostní hrozby umístění dat mimo firmu, zajištění nepřetržitého provozu v režimu 24x7 a skutečnost, že větší otevřenost firemních aplikací směrem k internetu zvyšuje možnost útoků na velmi citlivá a strategická podniková data,“ shrnuje závěry analýzy Petr Ulvr, obchodní manažer společnosti Intel. 

Analýza českého internetu dokládá, že téma bezpečnosti v odborném i laickém „vox populi“ silně rezonuje i v oblastech, které se týkají provozu cloudů. „Jako přední poskytovatel cloud computingu v České republice považujeme za klíčové a zodpovědné investovat do nejpokročilejších bezpečnostních technologií Intel s cílem nabídnout našim zákazníkům nejúčinnější dostupné řešení pro ochranu cloudů a zajistit tak jejich důvěryhodné prostředí,“ říká Jaroslav Hulej, obchodní ředitel společnosti Cloud4com.

Co stojí za programem: když jde o vteřiny

Dokonce i malé změny ve výkonu cloudu mohou mít dopad na fungování třeba elektronických obchodů. Obchod Shopzilla* například zvýšil své příjmy o 12 procent tím, že urychlil nahrávání stránek ze sedmi na dvě vteřiny5. Pro firmy a další IT zákazníky vyhodnocující hybridní nebo veřejné cloudové služby nabídnou CSP účastnící se programu Intel® Cloud Technology detailní informace o dostupných CPU, funkcích hardwarové akcelerace, úložném prostoru, softwarových a síťových funkcí – ty všechny mohou mít výrazný dopad na chod aplikací, náklady a komfort koncových uživatelů.

CSP budou propagovat uživatelské výhody cloudových technologií od Intelu různými kanály. Funkce nabízené participujícími CSP usilují o výrazné zvýšení výkonu aplikací a zabezpečení uživatelských dat. Mimo jiné obsahují Intel® Turbo Boost Technology, Intel® Advanced Vector Extensions (AVX), Intel® Data Protection Technology with Advanced Encryption Standard New Instructions (AES-NI) a Intel® Virtualization Technology (VT). Vedle toho povede Intel přímé marketingové kampaně a bude se podílet na společných marketingových aktivitách se svými partnery z řad CSP.

Například společnost Novartis Pharmaceuticals* na základě rozsáhlého výzkumu zjistila, že výběr vysoce výkonné služby namísto levné a nevýkonné může v konečném důsledku přinést úsporu nákladů až 65 procent2, přičemž klíčem k úspěchu je to, aby dostupné funkce náležitě odpovídaly požadovaným pracovním úkolům. Společnost Novartis rovněž díky tomu mohla výrazně zkrátit dobu zpracování, což vedlo k rychlejší realizaci projektů.

Intel Cloud Finder pomůže najít správného CSP pro danou práci

Právě nástroj Intel® Cloud Finder usnadňuje koncovým uživatelům jinak složité rozhodování při výběru optimální cloudové služby, neboť jim nabízí srovnání více než 50 poskytovatelů cloudových služeb pro 80 konkrétních potřeb koncových uživatelů. Nástroj bude integrován s programem Intel® Cloud Technology. Nová funkce také umožní koncovým zákazníkům si jednotlivé služby zdarma vyzkoušet. Potenciální klienti se tedy budou moci lépe seznámit s technologiemi, na nichž služby stojí a budou si moci vybrat službu nejlépe odpovídající jejich potřebám.
 

Další článek: Microsoft bude podporovat Windows XP alespoň pomocí svých antivirů

Témata článku: Finder, Podniková funkce, Podnikové prostředí, Nové Mexiko, Virtuální obchod, Správné fungování, Česká aplikace, Jason, Vector, Era, Dostupné funkce, Technology, Novartis, Služba, Koncový uživatel, Správná funkce


Určitě si přečtěte

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF