Intel a Motion Computing zavádí do předních světových nemocnic nové zařízení

22. února 2007
Jak obejít ochranu ve Windows Vista
SAN FRANCISCO, USA, 20. února 2007 – Společnost Intel oznamuje, že je k dispozici mobilní lékařský asistent MCA (Mobile Clinical Assistant), který sestřičkám umožní věnovat více času pacientům.
Intel a Motion Computing zavádí do předních světových nemocnic nové zařízení

Dovoluje provádění všech úkonů u pacienta při souběžném připojení k nemocničnímu systému, a to včetně správy a kontroly medikace. Motion Computing C5 je první produkt postavený na platformě Intel MCA. Během testovacího provozu v různých částech světa si získal přízeň lékařů i ostatního personálu.

Intel MCA je první platforma vytvořená speciálně pro oblast zdravotnictví a je to zároveň významný krok ve snaze zajistit lékařům lepší přístup ke komplexním informacím o pacientech v reálném čase. MCA je lehké, proti potřísnění a pádům odolné zařízení, které se snadno dezinfikuje. Lékařům i zdravotním sestrám zpřístupňuje naprosto aktuální záznamy a dokumentaci o stavu pacientů, zlepšuje průběh prací v nemocnici a snižuje administrativní zátěž personálu.

Mezi klíčové funkce asistenta Motion C5, které usnadňují sestřičkám každodenní úkony, patří bezdrátová konektivita umožňující zabezpečený přístup k informacím o pacientovi a pokynům lékaře, technologie radiofrekvenční identifikace RFID pro snadné a rychlé přihlášení uživatelů, digitální kamera pro záznam psaných údajů a grafů či sledování hojení rány a technologie bluetooth pro záznam údajů ze zařízení sledujících životní funkce pacienta.

Váš názor | Jak obejít ochranu ve Windows Vista

Témata článku: Rychlý krok, Klíčová funkce, RFID, Pokyn, Digitální asistent, Postavená kamera, Rychlý přístup, Asistent, První krok, První funkce

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší