INTEL – SVĚT DIGITÁLNÍCH TECHNOLOGIÍ

PRAHA, 26. ledna 2006 – Společnost Intel dnes na tiskové konferenci seznámila přítomné novináře nejen se svým novým logem a strategií, ale především představila mobilní technologii Intel® Centrino® Duo a nejnovější notebooky postavené na této nové platformě od nejvýznamnějších společností působících na českém trhu (např. Acer, Asus, ATComputers, Fujitsu-Siemens, Lenovo, MSI, Prestigio, Umax a dalších). Součástí tiskové konference byla i ukázka módní kolekce „Intel Fashion Collection“, která je příkladem pronikání digitálních technologií do světa módy.
INTEL – SVĚT DIGITÁLNÍCH TECHNOLOGIÍ

Co je to Intel Centrino Duo?

Mobilní technologie Intel Centrino Duo přináší nové možnosti, díky kterým se zábava stává skutečně mobilní. Základem jsou nové dvoujádrové procesory, které se mohou pochlubit nejen novými funkcemi snižující spotřebu energie, ale i unikátní konstrukcí. Tu tvoří dva procesory umístněné v pouzdru o velikosti větší poštovní známky, které přímo inspirují k výrobě notebooků a PC nových tvarů.

Pro koho je nová mobilní technologie určena?

Notebooky s mobilní technologií Intel Centrino Duo jsou určeny především pro rodiny, které si chtějí vzít filmy, hudbu a hry sebou na dovolenou nebo pro často cestující obchodníky a manažery – poskytují totiž výrazně vyšší výkon a přitom nižší spotřebou.

Kdo je první?

Své první produkty založené na nové mobilní platformě představili během tiskové konference společnosti Acer, Asus, ATComputers, Fujitsu-Siemens, Lenovo, MSI, Prestigio, Umax a další.
 Evžen Pavlovský, Business Development Manager společnosti Intel říká: „Technologie Intel Centrino si získala oblibu uživatelů nejen ve světě, ale i v České republice. Intel Centrino Duo přinese nový rozměr do světa zábavy i podnikání. Notebooky na této platformě budou nabízeny v různých kreativních designech, mohou být i váhově lehčí, či se mohou pochlubit dlouhou výdrží na baterie.“

„Intel Fashion Collection“

Sedm oděvních designérů se nechalo inspirovat digitálním životním stylem a za podpory společnosti Intel propojilo pokrok technologií se stejně dynamickým vývojem ve světě designu. Záštitu nad vytvořením módní kolekce „Intel Fashion Collection“ převzala oděvní designérka Liběna Rochová, která je zároveň patronkou a zakladatelkou Studia LR.
„Nápad na vytvoření „Intel Fashion Collection“ jsem podpořila s nadšením. Jednak proto, že moderní technologie se staly samozřejmou součástí našich životů a zcela zásadně ovlivňují vše kolem nás, včetně oděvního designu. Zároveň vidím velký přínos v tom, že díky „Intel Fashion Collection“ dostali mladí oděvní designéři možnost volně tvořit, vyzkoušet si netradiční materiály a technologie,“ říká Liběna Rochová.

Pánské a dámské kreativní modely vytvořili: Petr Kalouda (Výtvarník sezóny), Pavel Jevula (Top Styl Designer 2005), Hana Vaňátková (titul Vynikající design, Design centrum 2004), Radka Sirková (VŠUP Praha), Linda Morávková (VŠUP Praha), Vendula Chalánková (Fakulta výtvarných umění) a Zdeněk Vacek (Talent roku, Design Blok 2005).

Módní kolekce „Intel Fashion Collection“ bude pro veřejnost k vidění v rámci expozice ve Studiu Liběny Rochové celý únor, vždy od pátku do neděle v čase od 10 do 18 hod., na adrese Studio LR, Malostranské nábřeží 1, 1. patro, Praha 1. Vstup do galerie je zdarma. Podrobnější informace naleznete na www.studio-lr.com.


O společnosti Intel

Společnost Intel je světovým lídrem v oblasti výroby a vývoje polovodičů, technologií, produktů a iniciativ s cílem soustavně zlepšovat pracovní prostředí a život lidí. Další informace společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom nebo www.intel.com/cz/pressroom.

Témata článku: Notebooky, Linda, LR, Nová technologie, Nový design, Hana, Prestigio, Fashion

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje