INSPO 2007 láká rekordní počet uživatelů internetu se zdravotním postižením

Praha, 15. března 2007 – Pro mimořádný zájem musela být ukončena registrace 10 dní před zahájením konference INSPO 2007 – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční v sobotu 17. března v Kongresovém centru Praha. Jako jednu z hlavních akcí Března – měsíce internetu ji pořádají občanská sdružení BMI, Křižovatka.cz a AISO. Představí na ní například online centrum znakového překladu, využití navigace GPS, webových kamer, detekčních čidel a dalších technologií v běžném životě lidí se zdravotním postižením.
INSPO 2007 láká rekordní počet uživatelů internetu se zdravotním postižením

S velkým zájmem je očekávána diskuse k prvním zkušenostem z aplikace nového zákona o sociálních službách, kterou uvedou vystoupení ředitele odboru sociálních služeb MPSV Martina Žárského a předsedy Národní rady zdravotně postižených ČR Václava Krásy. Podrobnosti o zvýhodněných pojistných produktech pro klienty se zdravotním postižením vysvětlí Jiří Novotný z Kooperativy, pojišťovny, která se stala hlavním partnerem konference INSPO 2007.

V odpolední části se jednání rozdělí do dvou sekcí. V první věnované tvorbě bezbariérového webu se účastníci mimo jiné  v premiéře seznámí s výsledky aktuálního výzkumu zaměřeného na uživatele internetu se zdravotním postižením, jenž měl odhalit, jaký je podíl občanů, kterým jejich zdravotní postižení brání seznámit se s obsahem webových stránek. Od představitele Unie nevidomých a slabozrakých Slovenska se dozvědí o problematice přístupnosti internetových stránek v podmínkách Slovenska.

Ve druhé sekci se představí řada projektů zaměřených na využití informačních technologií k posílení pozice lidí se zdravotním postižením na trhu práce. Například Petr Draxler přiblíží politiku společnosti IBM Česká republika při zaměstnávání lidí s handicapem. Jejím logickým vyústěním je zapojení IBM do projektu Universita 4G, v rámci kterého se vyškolí 20 lidí se zdravotním postižením na konkrétní pracovní pozice v technologickém centru IBM v Brně.

Konference INSPO 2007 je jednou z hlavních akcí Března – měsíce internetu.

Témata článku: Internet, Handicap, Krása, Pracovní zkušenost

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje