Inprise/Borland s IBM pro Linux

8. září 2000
Computer 17/00
Společnost Inprise/Borland se spojuje s IBM, aby mohla svým odběratelům nabídnout nejnovější technologii Java® pro OS Linux®
Inprise/Borland s IBM pro Linux
SCOTTS VALLEY, Kalifornie - 15. srpna, 2000 – Společnost Inprise/Borland oznámila, že zakoupila licenci na vývojovou sadu IBM® Developer Kit pro Linux®, Java™ 2 Technology Edition, verze 1.3. Vývojářská sada umožní uživatelům systémů Borland® JBuilder™, Aplikační server Inprise™ a VisiBroker® vytvářet, distribuovat a spravovat podnikové aplikace pro OS Linux™, Solaris® a Windows™ s použitím nejmodernější technologie Java™.

"Společnost IBM je uznávána jako dodavatel nejrychlejší a nejspolehlivější technologie Java a skutečně máme radost z toho, že se naše vztahy utužují,” řekl Tony de la Lama, viceprezident a generální ředitel podnikové jednotky Java u společnosti Inprise/Borland. "Díky spolupráci s vedoucími společnostmi, jimiž jsou mezi jiným IBM a Sun Microsystems, jsme schopni nabídnout zákazníkům špičková řešení pro vytváření aplikací Java podnikové třídy pro OS Linux, Solaris a Windows."

Zákazníci společnosti Inprise/Borland budou mít možnost využívat předností nejnovější platformy Java 2, včetně nových technologií společnosti IBM, mezi něž patří i just-in-time kompilátor, a zcela nově přepracovaný virtuální stroj Java 2. Tím, že nabízí nejmodernější technologii Java, je společnost Inprise/Borland schopna nabídnout svým zákazníkům kompletní řešení, jež jim umožní vytvářet a distribuovat škálovatelné a flexibilní aplikace založené na nejnovějších průmyslových standardech.

“Společnost IBM je potěšena, že může podporovat produkty společnosti Inprise/Borland svou novou vývojovou sadou Java Developers Kit," řekl Rod Smith, viceprezident pro oblast technologií e﷓business u společnosti IBM. "V souvislosti s implementací řešení pro elektronický obchod s krosplatformní interoperabilitou se stává pro tyto společnosti nezbytností používat technologie, jaké například dodává společnost Inprise/Borland.”

O produktu JBuilder Systém Borland JBuilder, cenami ověnčené vývojové prostředí pro jazyk Java společnosti Inprise/Borland pro tvorbu distribuovaných aplikací založených na platformě Java 2, je časopisy JavaPro, JavaWorld a Software Development Magazine hodnoceno jako jednička mezi integrovanými vývojovými prostředími pro vývoj v jazyce Java (IDE). Produkt podporuje vývoj na platformách Linux, Windows a Solaris. Detailní tabulka popisující možnosti produktu JBuilder je umístěna na: http://www.borland.com/jbuilder.

O produktu Aplikační server Inprise Aplikační server Inprise je prvním aplikačním serverem, jež v sobě spojuje výhody technologií EJB™ a CORBA® a poskytuje podporu platformy J2EE™. Další informace charakterizující jeho vlastnosti můžete nalézt na: http://www.borland.com/appserver/.

O produktu VisiBroker for Java Systém VisiBroker for Java je nejnovější verzí cenami ověnčeného brokeru žádostí od objektů (ORB CORBA) navrženého tak, aby umožňoval vývoj a provozování distribuovaných aplikací, které jsou škálovatelné, flexibilní, snadno udržovatelné a založené na průmyslových standardech. Detailní tabulka popisující možnosti produktu VisiBroker je umístěna na: http://www.borland.com/visibroker.

O společnosti Inprise/Borland

Inprise/Borland je vedoucím poskytovatelem infrastruktury pro přístup k Internetu a nástrojů pro vývoj aplikací pro klíčová operační prostředí včetně OS Linux, Solaris a Windows. Společnost byla založena v roce 1983 a sídlí v Silicon Valley, Kalifornie, USA. Více se dozvíte na adresách http://www.borland.com, http://community.borland.com či http://www.inprise.cz.

Váš názor Další článek: Computer 17/00

Témata článku: Linux, IBM, Lama, Justo, Kite, Nejnovější technologie, Broker, Kalifornie, Solaris, Smith, Nejnovější produkt, Just, In Time


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 38

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky