Inovace Tablet PC založená na technologii Intel® Mobile Centrino™!

PRAHA, 15. července 2003. Acer, jeden z největších světových výrobců mobilní výpočetní techniky, představil inovovaný produkt kategorie Tablet PC – TravelMate C110 založený na technologii Intel® Mobile CentrinoTM.
Inovace Tablet PC založená na technologii Intel® Mobile Centrino™!

Počítače Tablet PC jsou velkým mezníkem v konvenčním použití výpočetní techniky. Umožnily využití zcela nového způsobu komunikace s počítačem - vkládat data dotykovým perem, uchovávat poznámky v psané formě, rozpoznávat psaný text a ovládat počítač hlasem. Nová technologie Intel® Mobile CentrinoTM přináší do konceptu Tablet PC minimální spotřebu energie, maximální výkon a vylepšení bezdrátové komunikace.

 

Acer TravelMate C110 navazují na úspěšnou řadu TravelMate C100, která se stala ve čtvrtém čtvrtletí roku 2002 nejprodávanějším Tablet PC v regionu EMEA (Evropa, Střední východ, Afrika). TravelMate C111TCi je oproti svému předchůdci osazen novým procesorem Intel® Pentium® M 1 GHz (ULW) s frekvencí 400 MHz (technologie Intel® Mobile CentrinoTM), operační pamětí o velikosti 512 MB DDR SDRAM, kterou lze rozšířit až na 2 GB, pevným diskem Ultra ATA/100 s minimální kapacitou 40 GB s DASP (Disk Anti-Shock Protection) a nově nabízí možnost připojení k replikátoru portů a integrovaný Bluetooth.

 

Unikátní LCD displej 10,4” TFT s rozlišením XGA 1024x768 bodů lze otáčet o 180° a také jej přiklopit k tělu počítače. Displej je možno využívat jako psací desku pro komunikaci s počítačem prostřednictvím speciálního pera. Pomocí jednoduché rotace displeje se z TravelMate 110 stává jedinečný systém k prezentaci, zatímco sklopením obrazovky TFT na šasi máme k dispozici „nový přístroj“, se kterým lze komunikovat spec. perem a nebo hlasem, jako bychom měli kapesní počítač a Tablet PC dohromady.

 

Přes odolné provedení krytu displeje z hořčíkové slitiny nepřevyšuje hmotnost notebooku 1,4 kg.  TravelMate C110 je vybaven veškerými potřebnými porty: 2x USB 2.0, IEEE 1394, RJ-45 pro LAN, RJ-11 pro modem, VGA, infračervený port, PCMCIA typu II, line-out, line-in, interní mikrofon a 100-pinový port pro replikátor portů. Konfigurace dále zahrnuje bezdrátovou síťovou kartu 802.11b (Intel® Mobile CentrinoTM ) a integrovaný Bluetooth. Systém řízení spotřeby umožňuje notebooku TravelMate C110 provoz na baterie až 3 hodiny*.

 

Na českém a slovenském trhu je dostupný model TravelMate C111TCi s procesorem Intel® Pentium® M 1 GHz, 10,4“ TFT XGA diplejem, externí kombinovanou DVD/CD-RW mechanikou a externí disketovou mechanikou, pevným diskem 40 GB, pamětí 512 MB DDR SDRAM, síťovou kartou Wireless LAN a integrovaným Bluetooth za cenu 64 990 Kč/89 490 Sk**.

 

Na noteboocích TravelMate C110  je předinstalován operační systém Microsoft® Windows® XP Professional Tablet PC Edition v anglické verzi, ovládací utility a další software.

 

Společnost Acer poskytuje v České republice i na Slovensku na notebooky řady TravelMate C110  dvouletou záruku, kterou lze rozšířit na tři roky.

 

Acer – profil společnosti

Společnost Acer byla založena v roce 1976. Dnes je Acer mezi 10 největšími značkami osobních počítačů na světě. Acer zajišťuje marketingové a servisní činnosti a podporuje síť distributorů a prodejců ve více než 100 zemích v Asii a Pacifiku, v Evropě a na Blízkém Východě a v Severní a Jižní Americe. Kromě nabídky širokého spektra produktů informačních technologií a služeb je Acer vedoucím inovátorem v e-business (elektronickém obchodu). Nabízená řešení spojují výhody produktů IT se službami, nabízenými globálním zázemím koncernu.

Produkty značky Acer zahrnují stolní počítače, přenosné počítače, servery, monitory, osobní digitální asistenty (PDA) a širokou řadu příslušenství IT, stejně jako MegaMicro-ready produkty IT.

Pozice na trzích v Evropě*.  V Evropě je Acer 5. největším dodavatelem PC s meziročním růstem 9,6 % v roce 2001 (trh zaznamenal pokles 4,7 %). Na trhu notebooků je Acer 4. největším dodavatelem v Evropě s meziročním nárůstem 16,8 %.

Acer je největším dodavatelem osobních počítačů v Itálii. Na trhu mobilních počítačů je Acer nejprodávanější značkou v Itálii, České republice, Rakousku a Švýcarsku.

(zdroj: Dataquest Report – Q2 2002)

Společnost Acer očekává v regionu EMEA růst o 10 % vyšší než je předpokládaný růst trhu 3,2 %.

Ochrana životního prostředí. Koncern Acer se hrdě hlásí k držení certifikátu ISO 14001 pro ochranu životního prostředí a k právu používat logo EPA Energy Star. Acer věnuje velké úsilí vývoji produktů a postupů, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Společnosti si vybírá partnery mezi firmami, jejichž materiály splňují nejpřísnější ekologické standardy.

 

Acer a logo Acer jsou registrované ochranní známky společnosti Acer Incorporated.

* Skutečná výdrž může být odlišná v závislosti na způsobu použití a konfiguraci.

** Uvedené ceny jsou doporučené koncové bez DPH a mohou se u jednotlivých prodejců lišit.

 

 

Váš názor Další článek: Microsoft možná vyplatí superdividendu: největší, jakou kdy jaká firma rozdala akcionářům

Témata článku: Microsoft, Hořčíkové tělo, Shock, Garamond, Minimální konfigurace


Určitě si přečtěte

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

Podívejte se, jak vypadá mikrofon nebo blecha pod elektronovým mikroskopem

** Z Brna pochází třetina světové produkce elektronových mikroskopů ** První československý kus vyrobila Tesla už v 50. letech ** Dnes na ni navazuje třeba brněnský Tescan

Jakub Čížek | 19

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 44

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 109


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky