Inovace společnosti Samsung Electronics dominují na veletrhu CeBIT 2004

Samsung dále posiluje svou vedoucí pozici v oblasti vyspělých informačních a telekomunikačních řešení na veletrhu CeBIT 2004, kde představuje řadu nových technologií. Samsung je označován za nejrychleji rostoucí značku na světě a přichází s inovacemi ve všech svých produktových kategoriích.
Inovace společnosti Samsung Electronics dominují na veletrhu CeBIT 2004

Samsung je lídrem z hlediska designu i technologií v oblasti domácí zábavy zahrnující velké digitální obrazovky, domácí mediální centra, DVD přehrávače a systémy domácích kin, v oblasti mobilních telefonů a inteligentních mobilních terminálů, přenosných počítačů, počítačových zařízení a tiskáren pro kanceláře i domácnosti.

 

„Společnost Samsung Electronics je v popředí revoluce v oblasti digitální konvergence,“ řekl Simon Rhee, výkonný ředitel společnosti Samsung Electronics Austria. „Abychom si udrželi vedoucí pozici a růst, jdeme neustále kupředu ve vývoji technologií i designu a snažíme se reagovat na poptávku po všudypřítomné digitální konektivitě.“

 

Po představení několika produktů, které zaznamenaly světové prvenství, letos Samsung přichází s dalšími revolučními a evolučními posuny.

 

Mezi nejzajímavější novinky pro rok 2004 patří:

 

·         mobilní telefon s podporou videotelefonování v reálném čase a videa na vyžádání, který je vybaven otočným digitálním fotoaparátem a vysoce kvalitním barevným TFT displejem;

·         první evropský telefon s megapixelovým fotoaparátem pro pořizování kvalitnějších fotografií a videoklipů, který je vybaven rozevíracím a otočným displejem pro zachycování a prohlížení snímků;

·         lehký, kompaktní telefon s fotoaparátem, interní anténou a zvlášť širokým 1,72palcovým displejem, který používá pružinový vysouvací mechanismus;

·         největší PDP a TFT-LCD televize na světě, které nabízejí nejkvalitnější obraz na trhu;

·         první beztlačítkový 17palcový LCD monitor na světě;

·         domácí audiovizuální centrum, které umožňuje přístup z více místností a distribuci jakéhokoli digitálního obsahu včetně videa, hudby nebo fotografií;

·         kamera DUOCAM druhé generace, která nabízí nejlepší kombinaci digitální videokamery a fotoaparátu v jediném produktu.

 

 

 

Produkty Samsung se na veletrhu CeBIT ucházejí o ocenění iF Design

 

Německá organizace Industrie Forum Design v letošním roce opět ocenila společnost Samsung Electronics za vynikající design.  Ocenění 2004 iF Design získalo osm špičkových produktů Samsung. Tyto modely svědčí o odhodlání společnosti Samsung přinášet vyspělou technologii, nápaditý design a funkční produkty pro digitální věk.

 

V uplynulých šesti letech získalo ocenění iF Design celkem 36 produktů Samsung.

 

V letošním roce byly oceněny následující produkty:

 

Kombinace kapesního počítače a telefonu (SPH-i500)

Návrháři: Wireless Design Team – Bum Su Park, Jong Seong Lee, Sang Min Hyun

 

SPH-i500 je supertenký rozevírací kapesní počítač s operačním systémem Palm OS (4.01), který kombinuje funkce mobilního telefonu a kapesního počítače. Jeho jednoduchý design se drží minimalistických principů.

Elegantní rozevírací mechanismus skrývá čepy a elegantně maskuje postranní tlačítka. Zařízení používá 2,3palcovou dotykovou TFT LCD obrazovku.

 

Mobilní telefony (SCH-X800, SPH-X9100)

Návrháři: Mark Delaney, In Gon Park, Chang Soo Lee

Čisté linie a jednoduchý design telefonů SCH-X800 a SPH-S9100 vyvolává dojem „pocitového minimalismu.“ Mobilní telefony jsou vyrobeny z opakovaně použitelného plastu bez použití jakýchkoli barev a hliníku. Stylovým designem se zaměřují na zákazníky, kteří si cení módního stylu, vzhledu i funkčnosti.

 

Plochá plazmová televize (SPD 50P4H)

Návrháři: Jun Ho Yang, Young Jun Kim  

Tato plochá televize zosobňuje jednoduchý a luxusní design. Vzhled televize upevněné na zdi umocňuje řešení rámu. Od ostatních plazmových televizí se tento model liší malým reproduktorem, který je umístěn v její spodní části. Luxusní vzhled televize dále podtrhuje použití vysoce kvalitních hliníkových a skleněných materiálů. Otočný stojan ztělesňuje styl a jednoduchost. Systém nemá žádný větrák, což minimalizuje vnější hluk, a vícefunkční zásuvka usnadňuje jeho používání.

 

17” a 22” širokoúhlé LCD televize (LT-17N2, LT-22N2)

Návrháři: Junho Yang, Dong Hee Won

Zvlášť tenká boční stěna těchto LCD televizí zdůrazňuje širokoúhlou obrazovku.

Jednoduchý design zadního panelu dotváří čistý vzhled televize.

Kabelová připojení jsou skryta pod dvířky zadních konektorů. Obloukový design stojanu zvýrazňuje hladký vzhled hlavního rámu a posiluje celkovou vyváženost televize.

Struktura vnější sestavy usnadňuje výrobu, opravy i opakované použití, protože na ní nejsou použity žádné šrouby. Lesklý barevný a perleťový materiál dodává výrobku špičkový vzhled.

 

 

LCD monitor (SyncMaster 173P)

Návrháři: Eui Seok Kim, Young Jun Kim,

 

Monitor SyncMaster 173P nemá žádná tlačítka kromě tlačítka napájení, všechna nastavení konfigurace displeje se provádějí pomocí softwaru. 

Jeho minimalistický a jednoduchý design zdůrazňuje základní funkce monitoru. Zabudované kabely, které jsou vyvedeny v zadní části podstavce, zajišťují pořádek na pracovišti.  Dva čepy umožňují libovolné nastavení zorného úhlu a výšky podle potřeby uživatele. Monitor je dodáván v provedení pro montáž na zeď nebo umístění na stole. Dvojitý čep také výrazně snižuje náklady na dopravu.

 

Hyper DVD přehrávač (DVD-HD931)

Návrháři: Roger Lim, Won Gab Byun

 

Tento špičkový DVD přehrávač je tenký 55 mm a je vyroben z vysoce kvalitního materiálu v jedinečném barevném schématu, z něhož vyzařuje dojem kvality.

DVD přehrávač byl navržen pro optimální harmonii s okolím, což ocení spotřebitelé, kteří požadují vysokou hodnotu a styl.

Kvalitní materiály šasi a použité světelné indikátory zvyšují hodnotu zařízení.

Díky intuitivnímu grafickému uživatelskému rozhraní může DVD přehrávač snadno ovládat každý. DVD přehrávač zároveň funguje jako zařízení pro příjem digitální televize ve vysokém rozlišení bez samostatného set-top boxu.

 

Bezsáčkový vysavač (VC-MBP 920)

Návrháři: Gwan Woo Shin, Mun Sung Hwang

Vysoce kvalitní hliníkový materiál a lesklý povrch propůjčují tomuto vysavači vzhled špičkového výrobku. Elektronická stavová lampa, která se nachází uprostřed krytu, poskytuje uživatelům vizuální kontrolu nad provozem vysavače. 

Celkově jednoduchý design zvyšuje uživatelskou vstřícnost vysavače.

Průhledné připojení (Magic filter) umožňuje pohotově sledovat, jaký obsah vysavač vysává. Díky použití cyklónového filtru odstraňuje prach bez použití prachového pytle.

 

 

 

Dálkové ovládání na principu gest (AIR Remote)

Návrháři: Ok Joon-ho z laboratoře CTO S/W Center Home Solution. Vývoj řešení interakce řídil Chung Sun-wha.

AIR Remote používá pro dálkové ovládání domácích spotřebičů místo tlačítek jednoduchá a přirozená gesta a posunky. Jednoduchý design zvyšuje pohodlí a jednoduchost používání tohoto zábavného dálkového ovladače. Díky průhlednému vnějšímu tělu vypadá dálkový ovladač kompaktně a zároveň mají uživatelé v ruce dostatečně objemný předmět, aby bylo jeho držení a provádění gest pohodlné.

O oceněních IF Design

Ocenění iF Design, která byla poprvé udělena v roce 1954, sponzoruje německá organizace International Forum Design z Hannoveru. Vedle amerických ocenění Industrial Design Excellence Awards (IDEA) patří mezi nejprestižnější návrhářská ocenění na světě. Vítězné produkty, jejichž výběr probíhá na konci roku, jsou vystaveny na následujícím veletrhu CeBIT v Hannoveru.

 

1.      Kvalifikační podmínky:

Produkty, které jsou na trhu kratší dobu než tři roky, případně které jsou připraveny pro uvedení na trh.

 

2.      Kategorie:

Ocenění se udělují v 15 různých kategoriích, mezi něž patří kancelářská a pracovní zařízení, komunikačních zařízení, zařízení pro domácnost, domácí spotřebiče a spotřební elektronika.

 

3.      Hlavní kritéria hodnocení:

Kvalita designu, vhodnost materiálů, nápaditost, ekologičnost, funkce a uživatelská vstřícnost, estetičnost, bezpečnost a odolnost.

 

Pro další informace navštivte www.samsung.com/cebit.

 

 

O společnosti Samsung Electronics

Samsung Electronics Co., Ltd. patří mezi světovou špičku ve výrobě polovodičů, telekomunikačních zařízení a digitálních technologií. Společnost zaměstnává okolo 75,000  lidí v 89 pobočkách ve 47 zemích světa. Samsung je také největším světovým výrobcem paměťových čipů, TFT-LCD displejů, CDMA mobilních telefonů, monitorů a videorekordérů. Samsung Electronics se skládá ze čtyř hlavních obchodních jednotek: divize digitálních médií (Digital Media Network), divize strojů a zařízení (Device Solution Network), telekomunikační divize (Telecommunication Network) a divize digitálních spotřebičů (Digital Appliance Network).

 

Pro další informace navštivte www.samsung.com.

 

Váš názor Další článek: Červ W32.Witty.A znežívá ICQ a chyby v produktech ISS

Témata článku: Mobilní telefony s tlačítky, Roger, June, Muni, Stylus, Roman, Digitální televize, Spd, Su, Family, Televize s DVD, Televize Samsung, Mobilní telefony Samsung, Electronics, FR, Domácí spotřebič, Style, Domácí použití, CS, Stylusy


Určitě si přečtěte

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

Apple má šanci definitivně se uzamknout. macOS byl na jeho poměry až příliš otevřený

** Apple, vývojáře i uživatele rozhodně nečekají dva roky prázdnin ** macOS se může uzavřít podobně jako iOS a iPadOS ** Přechod na Arm znamená stopku pro hackintoshe

Lukáš Václavík | 105

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

Testy procesorů Intel Comet Lake pro desktopy jsou venku. Teď už je jasné, jakého dostaly Ryzeny soupeře

** Embargo pro testy nových desktopových procesorů Comet Lake od Intelu skončilo ** Spousta recenzí a testů ukazuje výhody a nevýhody nových modelů ** Dokáží nové procesory konkurovat modelům od AMD?

Karel Javůrek | 47

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 39


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11