Inovace portfolia serverů HP Integrity přináší trojnásobný výkon

Inovace portfolia serverů HP Integrity přináší trojnásobný výkon

Společnost HP dnes rozšířila portfolio své konvergované infrastruktury pro kritické podnikové aplikace o inovované systémy HP Integrity s vylepšeným softwarem HP-UX a o nové technické služby. Inovované servery HP Integrity s HP-UX dosahují až trojnásobného výkonu, zvyšují odolnost a bezpečnost IT prostředí a zajišťují ochranu investic do serverové infrastruktury na další desetiletí.

Díky technologickým vylepšením HP v kombinaci s procesory Intel® Itanium® řady 9500 zvládají nové systémy HP Integrity provádět výpočetní úlohy až třikrát rychleji oproti předchozí generaci, při snížení energetických nároků o 21 %. Ve výsledku tak mohou organizacím přinést až 33% úsporu celkových nákladů na jejich pořízení a provoz (TCO).(3)

Dnešním představením serverových novinek plní HP své dlouhodobé strategické závazky nadále vyvíjet špičkové technologické inovace pro platformu HP Integrity, HP-UX, HP NonStop a OpenVMS. Jedná se rovněž o významný milník v projektu HP Odyssey, který je strategickým plánem budoucího rozvoje konvergované infrastruktury pro kritické aplikace. Neustálé vylepšování dostupnosti a spolehlivosti serverů HP Integrity pro kritická podniková prostředí bude v budoucnu využito také pro rozvoj platformy x86 tak, aby vznikla jednotná unifikovaná infrastruktura pro kritická prostředí, podporující jak systémy UNIX®, tak i Windows a Linux.

Nejnovější modely serverů HP Integrity nabízí vysokou škálovatelnost, nepřetržitou dostupnost a maximální efektivitu, které organizace požadují pro plnění kritických výpočetních požadavků a také zvýšení produktivity.

Mezi nejdůležitější novinky patří:

·Rychlejší a robustnější systémy HP Superdome 2 (SD2) s vylepšenými blady CB900 i4. SD2 je vlajkovou lodí společnosti HP a poskytuje nejvyšší dostupnost a výkon pro kritická podniková prostředí.

·Trojice blade serverů HP Integrity BL8x0c i4 pro Blade Systém c7000, která nabízí unikátní škálovatelnost a flexibilitu při přesouvání zátěže a jako jediný systém této třídy i funkci elektricky oddělených HW oddílů, tzv. nPar, používaných dosud jen v kategorii SD2.

·Nový malý server HP Integrity rx2800 i4 v rackovém provedení, určený pro pobočky velkých firem nebo expandující organizace. Server je držitelem certifikace ENERGY STAR®, která garantuje snížené energetické nároky.

·Systém HP-UX s vylepšenou virtualizací, bezpečností a správou, díky čemuž je zaručena rychlejší detekce bezpečnostních hrozeb a optimalizace využívání IT zdrojů.

·Nové konzultační workshopy, programy pro financování a nástroje pro správu nákladů, které usnadní optimalizaci kritického podnikového prostředí.

„Naši zákazníci, kteří provozují rozsáhlá technologická prostředí, se neustále potýkají s rostoucími nároky na dostupnost systémů, jejich výkon a bezpečí svých kritických aplikací,“ řekl Konstantin Selucký, produktový manažer pro serverové systémy HP BCS. „Dnešní novinky potvrzují, že pro HP je jasnou prioritou neustále rozvíjet výkonné, škálovatelné a vysoce dostupné servery HP Integrity, díky nimž mohou naši zákazníci budovat maximálně přizpůsobivou konvergovanou infrastrukturu, která splní nejen všechny současné nároky, ale přetrvá i do budoucna.“

Větší škálovatelnost, spolehlivost i efektivita

Serverové systémy HP Superdome 2 nyní poskytují vyšší škálovatelnost a výkon díky dvojnásobnému počtu výkonnějších jader. Další zlepšení dostupnosti systémů bylo dosaženo využitím vylepšené integrované proaktivní detekce spojené s analýzou a opravu případných chyb.

K novinkám HP dále patří také blade servery s vyšší odolností vůči chybám díky elektricky odděleným HW oddílům, které dokáží plně izolovat zátěž bez narušení integrity dat. Tyto nové blade servery navíc snižují energetické nároky až o 21 %(2), a to zejména díky novým nízkonapěťovým duálním in-line paměťovým modulům (DIMM). Nové procesory Intel řady 9500 poskytují vyšší výkon a efektivitu provozu.

Klepněte pro větší obrázek

Nové blade servery jsou založeny na stavebnicové architektuře HP IntegrityBL860c i4 se dvěma procesorovými sokety, která je základním stavebním kamenem větších serverů HP Integrity BL870c i4 s podporou až čtyř soketové konfigurace a HP Integrity BL890c i4 s možnosti osmi soketové konfigurace. Servery HP Integrity rx2800 i4 se dvěma sokety jsou rackovou verzí BL860c i4 a poskytují nižší energetickou náročnost oceněnou certifikací ENERGY STAR® a rovněž i kancelářskou úpravu.

„Naše společnost rostla obrovským tempem, při kterém jsme už nezvládali zajistit spolehlivé prostředí pro zvyšující se datový provoz,“ řekl Heini Kalt, ředitel pro ICT infrastrukturu a operace ve společnosti Hotelplan Group. „Pro zajištění vysoké dostupnosti informačního systému, který si poradí s desetinásobným zvýšením objemu dat od ubytovacích zařízení, cestovních kanceláří či internetových zákazníků, jsme si vybrali servery HP Integrity. Tato platforma zcela splnila naše požadavky a nabídla nám flexibilitu i škálovatelnost pro dlouhodobou ochranu naší investice. Jsme si teď jisti, že naše datová centra obstojí i při plnění budoucích nároků a potřeb.“

Větší bezpečnost, automatizace a škálovatelnost díky aktualizacím HP-UX

Nová zlepšení HP-UX 11iv3 nyní zákazníkům umožňují:

·Zvýšit bezpečnost díky novému sdílenému logovacímu souboru, což až desetinásobně zrychluje detekci hrozeb oproti předchozí generaci.

·Zjednodušit správu systémů prostřednictvím nových analytických funkcí v nástroji HP Capacity Advisor, který automaticky identifikuje nečinné, přetížené anebo naopak málo využité servery a zvyšuje efektivitu jejich využívání.

·Zdvojnásobit velikost zátěže HP-UX úloh a aplikací podporovanou ve stejném prostoru datového centra díky možnosti využít až 256 procesorových jader v rámci jednoho serveru.

Nové HP služby snadněji propojí IT s podnikovými požadavky a sníží rizika

Společnost HP dále představila školení HP Platform Advisory Workshop, kterým pomáhá organizacím a podnikům při plánování budoucích kritických podnikových prostředí či přechodu z tradičních serverů na platformu HP Integrity. Poskytne jim doporučení pro optimalizaci, migraci a snížení rizik. Po dokončení workshopu získají organizace individuální plán pro ideální přechod na nejnovější systémy HP Integrity.

Vylepšen byl rovněž kalkulátor TCO, který pomáhá organizacím stanovit celkové ceny vlastnictví a správy stávající infrastruktury, resp. určit náklady na přechod a úspory při používání nových systémů HP Integrity.

Organizace a podniky mohou přejít ze stávající tradiční serverové infrastruktury na nové systémy HP Integrity s minimální počáteční investicí. Stačí využít možností flexibilního financování, pronájmu či dalších výhodných podmínek poskytovaných v rámci HP finančních služeb, divize společnosti HP.

Cena a dostupnost

Nové servery HP Integrity včetně HP Superdome 2 vyráběné v České republice (v Kutné hoře) pro celý region EMEA, jsou objednatelné od druhé poloviny listopadu s prvními dodávkami koncem prosince 2012 pro řadu BL8x0c i4 a počátkem roku 2013 pro SD2. Doporučená cena nejmenších systémů začíná na 160 000 Kč a je závislá na konkrétní konfiguraci. Školení HP Platform Advisory Workshop je již celosvětově dostupné, cena se liší posle lokality a rozsahu implementace.

Další článek: Apple ve Facetime porušil patenty, musí zaplatit 368 milionů dolarů

Témata článku: Budoucí plán, Vysoká odolnost, Strategická investice, Tradiční nástroj, Blade, Energy, Vysoká náročnost, Star, Podnikové prostředí, Workshop, Vysoká bezpečnost, Minimální úprava, Nový milník, Nový systém, Nové doporučení, Energetický náklad, Snížená cena, Celková bezpečnost


Určitě si přečtěte

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 13

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 72

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

49" monitor Philips 499P9H: Ať je vám doma lépe než v kanceláři

** Nezvykle protáhlý rozměr odpovídá dvěma monitorům vedle sebe ** Barevné podání a podpora G-Sync míří nad kancelářské nasazení ** Vestavěná kamera umí přihlašování ve Windows

Tomáš Holčík | 29

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

Šest nejlepších služeb a aplikací pro automatizaci online světa a chytré domácnosti

** Nastavte si automatiku na každodenní rutinní záležitosti ** Propojte online služby a chytrou domácnost ** Vybrali jsme šest nejlepších služeb pro automatizaci

Karel Kilián | 17


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč