Iniciativu ECOstructure

Společnosti EMC, Cisco a Oracle rozšiřují iniciativu ECOstructure pro dosažení kontinuity elektronického obchodování
Iniciativu ECOstructure
LONDÝN, VELKÁ BRITÁNIE – řední firmy z oblasti infrastruktury pro internet, kterými jsou EMC Corporation, Cisco Systems a Oracle Corporation, dnes ohlásily zásadní rozšíření iniciativy ECOstructure (EMC/Cisco/Oracle Infrastructure Initiative). Doplnily nová řešení pro zajištění kontinuity obchodování, a kromě toho projevily celosvětovou snahu o další zjednodušení a urychlení implementace vysoce dostupných infrastruktur pro obchodování elektronickou cestou (e-business).

Tyto tři dominantní technologické společnosti totiž vydaly nový zásadní dokument s názvem Recovery, který je volně dostupný na webovém místě s adresou http://www.eECOstructure.com. Dokument Recovery staví na dříve vydaném dokumentu Resilient, který se týká vysoké dostupnosti. Rozpracovává další integrovaná řešení a nejlepší postupy od všech tří zmíněných společností. Tato řešení se týkají dosažení vysoké dostupnosti, zotavení z výpadku, a náběhu normálního provozu mezi primárními a sekundárními servery. Dokument Recovery poskytuje zákazníkům funkci technického průvodce, který umožňuje zkrátit dobu výpadku, a snížit tím potenciální ztrátu dat způsobenou odstávkami, které mají negativní vliv na provoz systému.

Zúčastněné firmy poskytují v rámci programu ECOstructure speciálně zaměřená školení od specializovaných technických architektů se zaměřením na zmíněný dokument. Rovněž dávají školení svým klíčovým partnerům z oblasti systémové integrace, aby společně dále zjednodušili společnou implementaci. Skupina Cap Gemini Ernst & Young U.S. LLC plánuje v rámci těchto činností připojit se k iniciativě ECOstructure, a vyvinout postupy a metodiky na základě architektury ECOstructure. Skupina Cap Gemini Ernst & Young školí již v současnosti přes 150 poradců, kteří mají dodávat řešení na bázi ECOstructure klientům po celém světě.

“Chtějí-li firmy úspěšně přejít na nový model obchodování elektronickou cestou a prosadit se na trhu, musejí nejprve vybudovat spolehlivou, bezpečnou a technologickou infrastrukturu s možností stupňování výkonu,” uvedl Steven Sparks, místopředseda skupiny pro integraci infrastruktury a sítí u firmy Cap Gemini Ernst & Young, a pokračoval: “Domníváme se, že ECOstructure je vhodnou základní architekturou pro nabídku našich řešení. Rovněž plánujeme nasadit architekturu ECOstructure v našich vývojových střediscích v Severní Americe. Kromě toho jsme navrhli společně s našimi partnery architekturu ECOstructure pro několik našich klientů v oboru telekomunikací, zdravotnictví a vydavatelské činnosti.”

První firmou, která přijala tuto architekturu za svoji, je McKesson HBOC - největší světová společnost zabývající se řízením farmaceutických dodávek a informačními technologiemi ve zdravotnictví. “Možnost zavedení popsaného a prověřeného řešení, vytvořeného na bázi technologií od společností EMC, Cisco a Oracle, představuje základ potřebný pro rychlý rozvoj našich globálních činností. Zajistí nám rovněž nižší náklady na zařízení, a dále výrazné zjednodušení implementace komplexní architektury e-businessu pro podporu námi nabízených obchodních řešení iMcKesson, Supply Management Online a ITB E-Commerce. A co je rovněž důležité, umožňuje nám soustředit se spíše na naši základní podnikatelskou činnost než na otázky spojené s integrováním technologií,” konstatoval Carmine J. Villani, hlavní náměstek ředitele firmy a vedoucí informatiky, a dodal: “Těší nás a jsme přesvědčeni, že tyto tři renomované firmy z oboru infrastruktury nám pomohou dále upevnit snahu o zkvalitnění řešení, poskytovaných našim obchodním partnerům v oblasti řízení.”

Společnosti EMC, Cisco a Oracle kromě toho vytvářejí dvě další integrační střediska pro rozvoj a ukázky řešení na bázi základních dokumentů. Tato střediska budou otevřena ještě do konce roku ve Velké Británii a Japonsku, a připojí se jako technická a marketingová střediska (tzv. Centers of Excellence) k původnímu zařízení v ústředí firmy Oracle, Redwood Shores v Kalifornii. V roce 2001 plánuje zavedení ECOstructure v řadě svých evropských středisek také skupina Cap Gemini Ernst & Young Group.

Skupina zainteresovaná na architektuře ECOstructure sdružuje technické pracovníky a produkty z každé firmy. Zabývá se průběžným testováním a prověřováním stávajících i nových řešení pro elektronický obchod na bázi internetové platformy Oracle, systémů a programového vybavení EMC Symmetrix Enterprise Storage, dále routerů Cisco série 7000, přepínačů Catalyst skupiny 6000, řešení Cisco LocalDirector, Cisco Content Engine a Cisco Secure PIX firewall. Architektura ECOstructure je součástí programu firmy Oracle pro řízení vysoce dostupných a bezpečných počítačových řešení pro dosažení kontinuity obchodování elektronickou cestou (E-Business Continuity).

Od zavedení prvního dokumentu Resilient z dubna 2000, týkajícího se vysoce dostupného prostředí, se na tento dokument zaregistrovalo více než 6000 subjektů, a to na společně spravované internetové stránce. Kromě toho probíhá velice úspěšná řada specializovaných seminářů ve více než 50 městech Spojených států, Evropy a asijsko-pacifické oblasti. Na příští dva měsíce jsou plánovány semináře v různých městech Spojených států a Evropy. Informace o místech konání, termínech a registraci naleznete na webovém místě na adrese http://www.eECOstructure.com.

O společnosti EMC

Společnost EMC Corporation (NYSE: EMC) je přední světovou firmou v oblasti systémů ukládání dat, programového vybavení, sítí a služeb, a vystupuje rovněž jako informační infrastruktury pro vzájemně propojený svět. Informace o produktech a službách od společnosti EMC naleznete na jejím webovém místě na adrese http://www.emc.com.

O společnosti Oracle

Společnost Oracle dodává software, který pohání Internet.

Další informace http://www.oracle.com.

O společnosti Cisco Systems

Cisco Systems, Inc. (NASDAQ:CSCO) je společnost s celosvětově vedoucím postavením v oblasti síťových internetových technologií. Další informace naleznete na adrese http://www.cisco.com.

Cisco, Cisco IOS, Cisco Systems a logo společnosti Cisco Systems jsou registrované ochranné známky společnosti Cisco Systems, Inc. Veškeré další ochranné známky uvedené v tomto dokumentu jsou vlastnictvím příslušných majitelů.

Váš názor Další článek: Comdex slovem i obrazem potřetí – Trek Thumbdrive Pro neboli další balíček žvýkaček

Témata článku: Software, Internet, Dostupné místo, Technologický byznys, Sekundární zařízení, Dostupná informace, Recovery, Gemini, Farmaceutická firma, Zavedená firma, Base, Young


Určitě si přečtěte

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

Pozor, na Česko v těchto dnech útočí falešné Tesco, Penny Market a Lidl

** Máme tu další českou phishingovou vlnu ** Podle průzkumů máme stále problém s kybernetickou gramotností ** Nebezpečím jsou děti, které opouštějí rodiče

Jakub Čížek | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu