ING dokončila projekt internetového bankovnictví na platformě Sun Microsystems

20. září 2005
Byly představeny první U3 USB disky
AMERSFOORT/AMSTERDAM, Nizozemí – 30. srpna 2005, PRAHA – XX. září 2005 – ING, jedna z předních světových finančních institucí, implementovala zcela novou a velice výkonnou infrastrukturu internetového bankovnictví pro svou největší maloobchodní banku v Holandsku Postbank. Nová platforma byla vyvinuta a implementována společností Sun Microsystems. Zákazníci tak získali rychlejší a stabilnější prostředí pro své finanční transakce.
ING dokončila projekt internetového bankovnictví na platformě Sun Microsystems

Postbank je jedna z nejoblíbenějších bank v Nizozemí s více než sedmi milióny zákazníků, z nichž více než jeden a půl miliónu zákazníků využívá služby on-line bankovnictví. Postbank je první společností ING, která bude využívat novou integrovanou systémovou infrastrukturu. Společnost Sun Microsystems zajišťovala celou implementaci front-end infrastruktury internetového bankovnictví. Všechny komponenty včetně počítačové infrastruktury, síťové infrastruktury a middlewaru byly dodány včas a v rámci schváleného rozpočtu.

„ING vybrala společnost Sun Microsystems, protože se hned od začátku chovala jako správný partner,“ řekl Erik Dralans, celosvětový šéf OPS & IT bankingu pro ING Group. „Sun kromě toho prokázal, že je schopen dodat složitou infrastrukturu v náročném prostředí, což vyhovuje naší ambiciózní růstové strategii. Nové prostředí poskytuje zákazníkům podstatně kvalitnější službu. Je výborně přizpůsobitelné, takže žádné změny bankovních služeb nepovedou ke zhoršení kvality služeb poskytovaných koncovým uživatelům.“

Nové prostředí bylo navrženo s ohledem na optimální růst a flexibilitu do budoucna, a proto používá Sun N1 Service Provisioning System (N1 SPS). N1 SPS pomáhá zákazníkům rychle a snadno zavádět aplikace v síťovém prostředí. Automatizací procesů zkracuje dobu nasazení aplikace ze dnů nebo hodiny i méně. Také snižuje náklady, neboť automatizuje ruční, opakované úlohy a eliminací chyb v konfiguraci zvyšuje dostupnost aplikací.

„Dodání celé infrastruktury internetového bankovnictví je v souladu se strategií Sunu být dodavatelem hotových řešení,“ řekl Peter Cunningham, šéf vyspělých služeb Sunu pro zákazníky v odvětví finančních služeb. „Jsme ve finančním sektoru zavedeným dodavatelem a tato implementace v ING opět potvrzuje naši schopnost snižovat náklady a složitost. Jsme rádi, že jsme pomohli společnosti Postbank získat dlouhodobě udržitelnou podnikatelskou výhodu na poli internetového bankovnictví.“

 

###

O společnosti ING Group

ING je globální finanční instituce holandského původu, která nabízí bankovní služby, pojištění a správu aktiv více než 60 miliónům privátních, korporátních a institučních klientů ve více než 50 zemích. S rozmanitou pracovní silou více než 112 000 lidí je skupina ING tvořena širokým spektrem významných společností, které slouží svým klientům pod značkou ING.

 

 

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Sun se při vývoji technologií, na nichž fungují nejdůležitější trhy světa, drží jedinečné vize „The Network Is The Computer“ („Síť je počítačem“). Jeho filozofie sdílení inovací a budování komunit je v popředí další vlny vývoje počítačových systémů – věku participace. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na webové adrese http://sun.com.

Váš názor Další článek: Byly představeny první U3 USB disky

Témata článku: Trans, Auto

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší