Informix zakládá dvě nezávislé společnosti

Společnost Informix Corporation ohlásila důležitý krok v souvislosti se strategickou reorganizací firmy
Informix zakládá dvě nezávislé společnosti
Společnost Informix Corporation ohlásila důležitý krok v souvislosti se strategickou reorganizací firmy, který představuje zřízení dvou nezávislých provozních společností. První z nich, Informix Software, se soustředí na poskytování databázových systémů pro oblast data warehousingu, transakčních procesů a e-business aplikací. Druhým nezávislým subjektem je nová společnost zaměřená na e-business řešení, jejíž aktivity budou zahrnovat poskytování softwarových řešení a infrastruktury pro elektronické obchodování. Nová společnost získá své jméno do konce tohoto roku. Obě dceřinné firmy budou plně ve vlastnictví Informix Corporation.

Reorganizace navazuje na prohlášení společnosti ze dne 9. srpna 2000 týkající se několika strategických iniciativ, mezi nimiž bylo ohlášeno sjednocení pěti obchodních skupin do dvou oblastí, Database Business Operations a Solutions Business Operations, které formovaly založení těchto dvou nových společností.

Informix Software

Informix Software se bude zaměřovat na databázové systémy optimalizované pro data warehousing, oblast transakčních procesů a infrastrukturu elektronického obchodování. Strategie této firmy se bude orientovat na zvýšení instalované základny databází Informix prostřednictvím zlepšování používaných technologií, zvyšování škálovatelnosti a spolehlivosti a nabídky nejpokročilejších a nejnovějších databází pro e-business dostupných na celosvětovém trhu.

Na místo prezidenta společnosti Informix Software byl jmenován Jim Foy, současný senior viceprezident oblasti Database Business Operation. Po dokončení restrukturalizace společnosti bude ve firmě zaměstnáno přibližně 2 300 pracovníků. Tržby této společnosti za rok 2000 dosáhnou, podle současného výhledu, výše 780 až 800 milionů dolarů. Očekávané navýšení tržeb v roce 2001 činí 5 %, na kterém by se měly nejvíce podílet prodeje databázových systémů pro e-business. Informix Software má v současnosti přes 25 000 zákazníků, nejnověji přibyly ve třetím čtvrtletí např. firmy i2 Technologies, Wells Fargo Bank, BAe Systems, Service Merchandise a SBC Communications.

Společnost zaměřená na e-business řešení

Nová společnost, která se bude orientovat na e-business řešení, vyvíjí a dodává řadu softwarových řešení a infrastrukturu pro elektronické obchodování. Bude podporovat všechny přední databáze včetně databází Oracle, IBM, Microsoft, Sybase a Informix. Nová společnost bude poskytovat kompletní integrovaná řešení, která obsahují možnosti publikace na Webu, e-commerce a business intelligence. Řešení oslovují narůstající počet firem, které hledají společnou platformu integrující e-commerce, řízení obsahu a analytické funkcionality.

Na místo prezidenta nové společnosti byl jmenován Pete Fiore, současný senior viceprezident oblasti Solutions Business Operation. Firma bude mít sídlo vedení ve Westboro (MA) a bude zaměstnávat zhruba 1 100 pracovníků. Společnost má více než 1 500 zákazníků, mezi které přibyly během třetího čtvrtletí např. firmy Williams Vyvx, TalentSport, Startle, Wegmans, SC Johnson, Dresdner Bank, BizRate.com, Anheuser Busch a The Hartford Insurance Company. Tržby za rok 2000 dosáhnou dle současných odhadů 120 až 130 milionů dolarů. Nárůst pro 2001 je očekáván mezi 80 až 100 %.

O společnosti Informix

Společnost Informix představuje technologickou špičku v oblasti softwarové infrastruktury a řešení pro Internet. Informix nabízí specifické produkty a služby, které integrují elektronický business a oblast business intelligence do internetové infrastruktury. Výkonné a škálovatelné databázové systémy, řízení obsahu, řízení business intelligence a řešení pro e-commerce umožňují zákazníkům firmy Informix získat úspěch v prostředí nové ekonomiky. Více informací lze získat na stránce www.informix.com. V České republice byla založena dceřinná společnost v roce 1992; zajišťuje nejen prodej softwarových produktů Informix, ale i systémové konzultace, technickou podporu a školení.

Váš názor Další článek: SolidWorks hledá další živnou půdu

Témata článku: Software, Internet, Nový prezident, BAE Systems, Kompletní dokončení, Business, Fargo, Softwarová společnost, Technické zlepšování, Nový pracovník, E-Commerce, Wells Fargo, Současný systém, Senior, Nová oblast


Určitě si přečtěte

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

Kdyby měli železničáři tento superpočítač za 99 dolarů, nepotřebovali by lasery

** Nejmodernější český železniční tunel je prošpikovaný technologiemi ** Za tři tisíce koupíte počítač, který je překoná ** Seznamte se s Nvidia Jetson Nano

Jakub Čížek | 50

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

Windows 10 podle našich čtenářů: Poslali jste nám skoro 300 nápadů, jak je vylepšit

** Microsoft aktualizuje Windows 10 dvakrát ročně ** Jenže praktických novinek už není tolik jako dříve ** Poslali jste nám skoro 300 tipů, co by se měly Desítky ještě naučit

Jakub Čížek | 137Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF