Informační systémy v hlavní roli při řízení skladů

V Praze 15. května 2007. Inteligentně řízené sklady nejen ve výrobních firmách byly tématem semináře, který 15. května společně uspořádaly firmy LCS International a KODYS v Top Hotelu Praha. Výraznou osobností semináře byl holandský odborník na logistiku a skladové hospodářství, Pieter Vos.
Informační systémy v hlavní roli při řízení skladů

LCS, včetně její historie a produktů  stručně představil manažer partnerské sítě Helios Open, Martin Šimek. Druhého z pořádající partnerů, firmu KODYS, představil její ředitel Zdeněk Vonásek. V rámci své prezentace pohovořil mimo jiné i o partnerech své firmy, společnostech Motorola, Zebra, Accelos a Accu- Sort, jejichž produkty jsou v úzkém vztahu k činnosti KODYSu.

Po úvodních prezentacích pořadatelů vystoupil Pieter Vos. Jeho přednáška měla název „Mohu se stát hvězdou s čarami?“ Co se pod tímto názvem skrývá se posluchači dozvěděli až na konci jeho velmi zajímavé a vtipně laděné  přednášky.

„Logistika v logistice pomocí WMS Accellos“ byla tématem prezentace Filipa Šrámka, vedoucího oddělení systémů společnosti Kodys. Účastníci semináře se tak dozvěděli podrobnosti o systému Accellos WMS, který představuje komplexní řešení pro automatickou evidenci a optimalizaci procesů a zásob v řízeném skladu.

Dalším řečníkem byl Luboš Doležal z obchodního oddělení KODYSu s přednáškou o metodách automatické identifikaci v logistice. Účastníky semináře seznámil s výhodami i nevýhodami užití jednotlivých metod – od využití čárového kódu, přes RFID technologie, hlasové vychystávání až po technologii DPM (přímé značení součástek).

Po něm následoval Jaromír Svatoň, analytik informačního systému Helios Green, s tématem Podpora logistických procesů ve výrobních firmách.
„Procesy ve výrobních firmách jsou leckdy složitější, než ve firmách jiného zaměření,“ sdělil mimo jiné. „Nejde jen o logistiku, týkajícím výrobků, ale i surovin a komponent pro jejich výrobu.“

O specifikacích užití čárových kódů pro změnu ve výrobních procesech poté seznámil účastníky semináře opět Luboš Doležal.
Na závěr semináře byla zařazena také přednáška o společnosti ASKO, která je zákazníkem systémů Helios a společnosti KODYS. Vedoucí obchodního oddělení  KODYSu Jan Příhoda podal podrobné informace o datovém terminálu, který byl pro ASKO vyvinut ve spolupráci LCS a KODYSu. Popsány byly také jednotlivé fáze zavádění systému řízeného skladu WMS Accellos v této společnosti a výhody, které toto zavedení společnosti ASKO přivedlo.

Váš názor Další článek: Oznámena vlna útoků na vyhledávače

Témata článku: Zebra, Podrobné ladění, RFID, Helios, Zajímavá příhoda

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší