Informační systém Helios pro renomované značky automobilů

17. června 2007
Open Sound System je OSS
Informační systém Helios pro renomované značky automobilů

Centrum Moravia s.r.o. a CENTRUM Moravia Sever, spol. s r. o. jsou sesterské firmy, z nichž první byla založena v roce 1995 a druhá hned dva roky poté. Obě společnosti velmi rychle rostly a po čase začaly pociťovat potřebu podpořit svou činnost komplexním podnikovým informačním systémem. V roce 2006 byl proto v obou zaveden informační systém Helios Orange.

Obě společnosti samozřejmě už od počátku své historie pracovaly s pomocí podnikového software. Ani v jednom případě však nešlo o podnikový informační systém v pravém smyslu slova. Centrum Moravia používalo interní program společnosti Mercedes-Benz s názvem Autoplus a mzdový systém ISO. V CENTRU Moravia Sever používali modul Prosperity II pro zpracování účetnictví a MRP pro zpracování mezd, obojí v prostředí MS Dos.

Během doby se však začala projevovat zastaralost těchto systémů a především nemožnost jejich integrace do nově zaváděného systému Automaster, na který se firmy rozhodly přejít v rámci podnikového zpracování dat. Ten jim měl zajistit specializovanou agendu, jako servis vozidel, prodej nových a použitých vozidel apod. Výběr z podnikových aplikací však byl omezen na ty, které jsou s tímto systémem kompatibilní. Na základě doporučení firmy Automaster a koncernových vizí z nich byl nakonec vybrán systém Helios Orange.

Smlouvy mezi oběma sesterskými prodejci aut a dodavatelem systému, společností LCS, byly podepsány v létě roku 2006. Neprodleně poté byly zahájeny implementace, které byly dokončeny začátkem roku 2007, kdy byl současně spuštěn také AutoMaster.

„Hlavní přínos nového informačního systému pro naši firmu jednoznačně vidím v urychlení mnoha pracovních procesů a tím ve zjednodušení práce,“ konstatuje Marian Rauch, jednatel společnosti Centrum Moravia.

Richard Kováč, jednatel a výkonný ředitel CENTRA Moravia Sever k tomu dodává: „Důležitá je i možnost využití více dimenzí v pohledu do účetnictví, které je u nás základem pro veškeré řízení a plánování firmy.“

Nový systém byl zaveden celkem ve třech firmách téhož majitele, Gerharda Sulzbachera – v CENTRU Moravia Sever v Ostravě, v CENTRUM Moravia a ve společnosti Moto Morava v Olomouci, další firmě stejného majitele (viz později samostatná tisková zpráva). Podle mínění majitele proběhla implementace ve všech třech případech bez větších problémů, tým Helios Brno řešil veškeré problémy rychle a flexibilně.

Richard Kováč k tomu dodává: „Jsme pilotní dealer Mercedes-Benz, který má nyní zaveden systém AutoMaster společně se systémem Helios. Pokud náš provoz bude bez větších problémů, je vysoká pravděpodobnost rozšíření těchto dvou systémů na celou síť prodejců Mercedes-Benz v České Republice.“

Váš názor | Open Sound System je OSS

Témata článku: Software, Dimenze, Vozidlo, Orange, Richard, Mercedes-Benz, Sever, Helios, Mercedes

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší