Informační komentátorský systém na CIS na MS v Berlíně

Informační komentátorský systém na CIS na MS v Berlíně

Mistrovství již téměř začalo.O největších sportovních událostech roku 2009 bude informovat téměř 1 000 komentátorů z celého světa. Aby mohl být obraz a analýzy výkonů k dispozici divákům z celého světa, což je přibližně až 6,5 miliardy lidí, společnost Epson nainstalovala na slavném berlínském olympijském stadionu špičkový informační komentátorský systém CIS.

Tento komentátorský informační systém CIS s dotykovou obrazovkou je v současnosti televizními řediteli považován za nepostradatelný.Používají jej nejen komentátoři, ale také vedoucí dramaturgové, kteří mohou určovat, jaké kamery budou zobrazeny v závislosti na tom, kdo je nejpravděpodobnějším vítězem. Systém použitý v Berlíně bude intranetový (RJ45) a bude obsahovat přibližně 600 multimediálních terminálů s dotykovou obrazovkou LCD o jasu 400 cd/m2. Tyto terminály budou prostřednictvím dotykových obrazovek poskytovat okamžitý přístup k důležitým informacím o disciplínách a závodech jako jsou programy, výsledky ze závodů, rekordy, statistiky či biografie sportovců. Na hlavním stanovišti budou umístěny multimediální systémy určené pro komentátory a zástupce tisku z celého světa.

Berlínský olympijský stadion pojme v rámci mistrovství světa federace IAAF až 75 000 diváků. Atmosféra a nadšení na stadionu roste s počtem diváků, kteří zde budou sledovat každodenní boje nejlepších světových sportovců o desetiny sekundy či centimetrů, které by mohly přinést slávu. 75 000 lidí má jistě větší účinek než například 100 diváků. Stejně tak platí, že kontrastní poměr 75 000:1 projektorů Epson EH-TW5000 s rozlišením Full-HD přináší intenzivnější zážitky v pohodlí domova.

Témata článku: Rj45, Projektory epson, Celý svět, Celý systém, Dotyková obrazovka, Celá obrazovka, Sportovec, Špičkový sportovec, Sportovní kamera, Atmosféra, Terminál, Důležitá událost, Televizní obrazovka

Aktuální číslo časopisu Computer

Test 11 telefonů do 6 000 Kč

Postavte si a přetaktujte počítač

Srovnali jsme 7 sportovních kamer

Která zaměstnání nahradí roboti?