Informace k důležité aktualizaci firmware fotoaparátu HP Photosmart R707

Informace k důležité aktualizaci firmware fotoaparátu HP Photosmart R707, která odstraňuje riziko vzniku požáru při pokusu o dobíjení baterií na jedno použití,
Informace k důležité aktualizaci firmware fotoaparátu HP Photosmart R707

Fotoaparát: HP Photosmart R707

Dotčený firmware: 2.00.23 a nižší

Opravený firmware: 2.00.24 a vyšší

 

Popis rizika

Jmenovaný digitální fotoaparát může způsobit kritické přehřátí u některých baterií pro jedno použití a to v okamžiku, kdy je současně napájen AC/DC adaptérem nebo připojen k dokovací stanici. Při tomto přehřátí hrozí riziko vzniku požáru.

Řešení

Zákazníci, kteří si tento produkt zakoupili, by se neměli pokoušet prostřednictvím tohoto fotoaparátu o nabíjení jiných než akumulátorových (nabíjecích) baterií. Prostřednictvím zákaznického centra HP, jim bude nabídnuto dodání opravné aktualizace firmware. Aktualizaci firmware, která zamezí nežádoucímu pokusu o nabíjení baterií, které k tomu nejsou určeny, je však možno také získat na adrese http://www.hp.com/go/r707safetyupdate. Důrazně se nedoporučuje používat baterie pro jedno použití, dokud nebude nová verze firmware patřičně nainstalována. Tuto aktualizaci by měl provést každý majitel fotoaparátu HP Photosmart R707 bez ohledu na to, jaké baterie používá nebo zamýšlí používat.

Kontakt pro zákazníky

+420 810 222222

 


Otázka: Je baterie, kterou jsem obdržel spolu se zakoupeným fotoaparátem rovněž ohrožena přehřátím?

Odpověď: Ne. Toto riziko se vztahuje výhradně na baterie, které byly zakoupeny samostatně a pro jedno použití. Baterie Duracell CP1 je prozatím jediná, u které byla prokázána její nevhodnost pro použití ve fotoaparátu HP Photosmart R707. Bohužel stejný případ se může opakovat i u baterií jiných značek.

 

Otázka: Může k přehřátí baterií dojít u jiných modelů digitálních fotoaparátů od HP než HP Photosmart R707?

Odpověď: Ne. U jiného modelu fotoaparátu než HP Photosmart R707 toto riziko nehrozí.

 

Otázka: Jak zjistím, jaký firmware mám ve svém fotoaparátu?

Stiskněte a držte tlačítko blesku a zároveň stiskněte tlačítko pro zapnutí fotoaparátu. Objeví se modrá obrazovka s verzí firmware. Pokud máte verzi firmware 2.00.24 nebo vyšší, nemusíte se ničeho obávat.

 

Otázka: Hrozí riziko přehřátí baterie i v případě, kdy mám svůj fotoaparát připojený k AC/DC adaptéru místo dokovací stanice?

Odpověď: Ano. Fotoaparát se může pokusit nabíjet baterie pro jedno použití v okamžiku, kdy je připojen jak k napájecímu adaptéru, tak k dokovací stanici.

 

Otázka: Měl bych provést aktualizaci svého firmware i v případě, kdy nepoužívám baterie pro jedno použití?

Odpověď: Ano. Společnost HP velmi doporučuje provést aktualizaci firmware u fotoaparátu HP Photosmart R707 v každém případě – bez ohledu na to, které baterie používáte. Smysl to má zejména v případech, kdy si váš fotoaparát půjčí někdo jiný, kdo s tímto případem není obeznámen a může tedy nevědomky použít nevhodné typy baterií. Kromě toho, u zatím jediného zaznamenaného případu vyhoření baterie došlo k přehřátí poté, co člen rodiny vyměnil v přístroji baterie a ten posléze užil jeho vlastník, aniž by měl přehled o tom, které baterie se ve fotoaparátu nacházejí.

 

Otázka: Je bezpečné používat v tomto fotoaparátu baterie pro jedno použití, jestliže jej nemám současně připojený k napájecímu adaptéru ani k dokovací stanici?

Odpověď: Ano. Nicméně HP přesto důrazně doporučuje provést aktualizaci firmware a používat pouze baterie, které jsou součástí balení spolu s fotoaparátem HP Photosmart R707 do té doby, než tato aktualizace bude patřičně provedena. Důvod byl již popsán v jedné z předchozích odpovědí.

 

Otázka: Je fotoaparát bezpečný, jestliže je připojen k AC/DC adaptéru či k dokovací stanici, ale neobsahuje baterie pro jedno použití?

Odpověď: Ano. Nicméně HP přesto důrazně doporučuje provést aktualizaci firmware a používat pouze baterie, které jsou součástí balení spolu s fotoaparátem HP Photosmart R707 do té doby, než tato aktualizace bude patřičně provedena. Důvod byl již popsán v jedné z předchozích odpovědí.

 

Otázka: Měl bych provést aktualizaci firmware, jestliže používám nabíjecí baterie jiné značky, než které byly součástí balení?

Odpověď: Ano. HP doporučuje provést aktualizaci firmware u všech fotoaparátů HP Photosmart R707. Riziko přehřátí před provedením aktualizace není v žádné spojitosti s konkrétní značkou baterie.

 

Otázka: Jakým způsobem mohu provést aktualizaci firmware, pokud nemám přístup k internetu?

Odpověď: Kontaktujte zákaznickou podporu produktu HP Photosmart R707 na čísle +420 810 222222 a požadujte zaslání opravného balíčku poštou. Zákaznická linka je dostupná od 09:00 do 18:00 ve dnech od pondělí do pátku.

 

Otázka: Mohu používat svůj fotoaparát, zatímco čekám na doručení opravného balíčku poštou?

Odpověď: Ano. Nedoporučuje se však používat baterie pro jedno použití jakékoliv značky do té doby, než bude aktualizace firmware patřičně provedena. Ovšem nabíjecí baterie Li-ion, které jsou součástí balení spolu s fotoaparátem HP Photosmart R707, můžete bez obav používat stejně jako doposud.

 

Otázka: Způsobí aktualizace firmware nějakou změnu v životnosti baterie nebo době nabíjení?

Odpověď: Ne. Životnost baterie i doba nabíjení zůstane po provedení aktualizace firmware stejná jako předtím.

 

Otázka: Mohu vrátit svůj fotoaparát HP Photosmart R707 společnosti HP a požadovat výměnu za novější model místo toho, abych prováděl aktualizaci firmware?

Odpověď: Ne. Dostupná aktualizace firmware zachovává veškeré funkce fotoaparátu HP Photosmart R707 a současně eliminuje hrozbu přehřátí baterií. Výměna fotoaparátu proto není nutná.

Váš názor Další článek: Finální verze Opery 9 s podporou BitTorrent je zde!

Témata článku: Nabíjení, Firmware, Nemo, Nema, Century, HP Photosmart, AC-DC, Duracell, Gothic 3, Riziko


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

Nejlepší notebooky do 20 000 Kč. Tipy, co se dnes vyplatí koupit

** S cenou do 20 tisíc lze vybrat solidní notebook na práci i hry ** Přenosné notebooky nabídnou i kovová těla a rychlý hardware ** Na hraní se hodí více peněz, ale na použitelný základ dvacet tisíc stačí

Tomáš Holčík, David Polesný | 49

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu