Infinity prošla fúzí a koupila společnost 3NET a.s.

Infinity prošla fúzí a koupila společnost 3NET a.s.

Specialista v oblasti firemního IT, společnost Infinity, sdružila své dceřiné společnosti do jedné firmy a připravuje expanzi do dalších oblastí tohoto dynamického trhu.

Rozhodnutí o fúzi společností Infinity a.s., Infinity Systems a.s. a Infinity Data s.r.o. nabylo právní moci dne 30. 4. Nástupnickou společností se stala Infinity a.s., jejímž sídlem zůstává pardubická centrála na ulici Staročernská 1799. Fúze je účinná ke dni 1. 1. 2013.

Zároveň se Infinity stala 100 % vlastníkem akcií severočeské společnosti 3NET a.s., kterou koupila ke dni 30. 5. 2013. Akvizice upevní pozici Infinity jako dodavatele komplexního IT řešení zejména v oblasti síťové infrastruktury.

Společnost 3NET působí na trhu již od roku 1991. Jejími klienty jsou mimo jiné Johnson Controls Automotive, Ministerstvo dopravy ČR, Severočeské doly, Severočeské vody a kanalizace, statutární město Teplice, či Unipetrol Services.

„Díky této akvizici významně posílíme řady našich profesionálů zaměřených na projektování, systémovou integraci a sítě LAN/WAN. Naplňujeme tak strategii nových vlastníků, která spočívá především v rozšíření obchodních aktivit, zkvalitňování stávajícího portfolia služeb a prohlubování specializace zaměstnanců,“ uvedl generální ředitel Infinity Jaroslav Procházka.

„Hewlett-Packard, s.r.o. vnímá spojení společností Infinity a 3NET jako vznik silného infrastrukturního a servisního Partnera schopného dodávat široké portfolio našich produktů a služeb zákazníkům po celé České republice. Síťová divize je nejvíce rostoucí obchodní jednotkou HP,“ zdůrazňuje Vít Slunečko, Enterprise Group Indirect Sales Manager, Hewlett-Packard, s.r.o.

Prohloubení portfolia především o HP Networking znamená pro Infinity zvýšení konkurenční výhody v korporátní oblasti a energetickém sektoru. Infinity chce touto akvizicí ukázat trhu a svým zákazníkům, že sleduje moderní trendy a investuje do růstových oblastí IT byznysu. Společnost 3NET je také významným Partnerem HP v prodeji serverů a zálohovacích systémů.

ACDSee 16: Návrat legendy, nebo poslední výstřel?

Témata článku: Networking, Johnson, Portfolio, Johnson Controls, Infinite, Automotive, Infinity, Síťová jednotka

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší