Indra slaví patnácté narozeniny

Indra slaví patnácté narozeniny

Indra, nadnárodní společnost v sektoru informačních technologií, lídr ve Španělsku a jedna z předních firem v Evropě a Latinské Americe, která se pevně zakotvila i na českém trhu informačních technologií, slaví v těchto dnech patnácté výročí své existence.

Indra je druhou evropskou společností z hlediska burzovní kapitalizace ve svém sektoru a jednou ze tří španělských firem s nejvyšší investicí do V+V. V roce 2007 dosáhla obratu 2,167 mld. eur, třetina obratu je tvořena na zahraničních trzích. Firma zaměstnává přes 24 000 odborníků a poskytuje služby klientům ve více než 90 zemích světa.

Vznik Indry

Právní vznik Indry se datuje ke dni 9. června 1993 jako výsledek fúze dvou hlavních španělských společností v sektoru (Inisel a Ceselsa). Obě společnosti měly za sebou dlouhou historii, jejíž počátky sahají do roku 1921 ve městě Aranjuez. Jednou z nejvýznamnějších vlastností společnosti, představující i dnes jeden z rysů její identity, je tendence k internacionalizaci. Firma vyvíjela zahraniční činnost od samého začátku, tedy i v době, kdy se nejednalo o obvyklý stav. Když v roce 1993 Indra založila svou dceřinou společnost v Buenos Aires, měla již na kontě projekty v šesti zemích, především v Latinské Americe. V roce 2006 provedla Indra dvě akvizice se společností Azertia a Soluziona. Obě akvizice jednak posílily rozsáhlou zahraniční přítomnost firmy, jednak jí umožnily upevnit vůdčí pozici ve Španělsku s velkým předstihem před ostatními podniky v sektoru.

Ekonomické úspěchy

Od svého vstupu na burzu v roce 1999 až dodnes společnost stále drží své strategické cíle v růstu obratu a rentability nad průměrem španělského i evropského trhu. Již 36 čtvrtletí nepřetržitě plní Indra své vyhlášené cíle.
Od července 2003 je Indra součástí evropského MSCI IT Services indexu. V září 2006 kotuje Indra v Dow Jones Sustainability World Index (DJSWI) a v Doj Jones STOXX Sustainability Index (DJSI STOXX), který vybírá firmy vynakládající nejvyšší úsilí na sladění svých činností s kritérii udržitelnosti na evropské a celosvětové úrovni. Indra je součástí britského indexu FTSE eTX, v němž jsou zastoupeny hlavní evropské technologické akcie, a Dow Jones STOXX Broad, zahrnujícího nejvýznamnější evropské kotované společnosti. Burzovní kapitalizace Indry v roce 2008 dosáhla 3 miliard eur. Společnost se tak stala druhou nejvýznamnější evropskou firmou ve svém sektoru.

Budoucí vize

U příležitosti prezentace cílů pro rok 2008 prezidentem společnosti a výkonným ředitelem Indry v médiích dne 15. ledna 2008 vyzdvihl prezident Indry cíl stát se do roku 2010 globální společností a to jak nabídkou, tak i obchodními aktivitami a produkčním modelem.

Úspěšné reference

  • Jedna třetina letového provozu na světě je řízena zeměmi používajícími systémy vyvinuté Indrou. 
  • Některé z hlavních podniků metra na světě, např. v Madridu, Barceloně, Paříži, Shangaji, Aténách anebo v Santiago de Chile, využívají nejmodernější ticketingové systémy vyvinuté společností Indra. 
  • Více než 120 podniků veřejných služeb má implementována technologická řešení Indry. 
  • Indra je nositelem zkušeností z realizace více než 280 volebních procesů na celém světě (Španělsko, Francie, Norsko, Portugalsko, Spojené státy americké, Argentina, Kolumbie, Ekvádor), jichž se zúčastnilo přes 1, 8 miliardy oprávněných voličů. 
  • Systémy zdravotního řízení implementované Indrou obsluhují dvě třetiny španělského obyvatelstva. 
  • Síť vzdušné obrany španělského státu byla vyvinuta s použitím technologie Indry.
Váš názor Další článek: Gmail nyní nabízí přehlednější adresář kontaktů

Témata článku: Argentina, Dow Jones, Barcelona, Chile, Dlouhá historie, Madrid, Buenos Aires, Ekonomické hledisko, Vznik, Hlavní cíl, Index


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

10 věcí, které jste odkládali „na jindy“, ale teď je konečně můžete udělat

** Karanténní opatření nás drží doma a mnozí mají více času navíc ** Připomeneme proto často odkládané činnosti uživatelů počítačů ** Právě teď je ten správný okamžik, kdy se do nich pustit

Karel Kilián | 66

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 70

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 62

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 68Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor