Indra slaví patnácté narozeniny

Indra slaví patnácté narozeniny

Indra, nadnárodní společnost v sektoru informačních technologií, lídr ve Španělsku a jedna z předních firem v Evropě a Latinské Americe, která se pevně zakotvila i na českém trhu informačních technologií, slaví v těchto dnech patnácté výročí své existence.

Indra je druhou evropskou společností z hlediska burzovní kapitalizace ve svém sektoru a jednou ze tří španělských firem s nejvyšší investicí do V+V. V roce 2007 dosáhla obratu 2,167 mld. eur, třetina obratu je tvořena na zahraničních trzích. Firma zaměstnává přes 24 000 odborníků a poskytuje služby klientům ve více než 90 zemích světa.

Vznik Indry

Právní vznik Indry se datuje ke dni 9. června 1993 jako výsledek fúze dvou hlavních španělských společností v sektoru (Inisel a Ceselsa). Obě společnosti měly za sebou dlouhou historii, jejíž počátky sahají do roku 1921 ve městě Aranjuez. Jednou z nejvýznamnějších vlastností společnosti, představující i dnes jeden z rysů její identity, je tendence k internacionalizaci. Firma vyvíjela zahraniční činnost od samého začátku, tedy i v době, kdy se nejednalo o obvyklý stav. Když v roce 1993 Indra založila svou dceřinou společnost v Buenos Aires, měla již na kontě projekty v šesti zemích, především v Latinské Americe. V roce 2006 provedla Indra dvě akvizice se společností Azertia a Soluziona. Obě akvizice jednak posílily rozsáhlou zahraniční přítomnost firmy, jednak jí umožnily upevnit vůdčí pozici ve Španělsku s velkým předstihem před ostatními podniky v sektoru.

Ekonomické úspěchy

Od svého vstupu na burzu v roce 1999 až dodnes společnost stále drží své strategické cíle v růstu obratu a rentability nad průměrem španělského i evropského trhu. Již 36 čtvrtletí nepřetržitě plní Indra své vyhlášené cíle.
Od července 2003 je Indra součástí evropského MSCI IT Services indexu. V září 2006 kotuje Indra v Dow Jones Sustainability World Index (DJSWI) a v Doj Jones STOXX Sustainability Index (DJSI STOXX), který vybírá firmy vynakládající nejvyšší úsilí na sladění svých činností s kritérii udržitelnosti na evropské a celosvětové úrovni. Indra je součástí britského indexu FTSE eTX, v němž jsou zastoupeny hlavní evropské technologické akcie, a Dow Jones STOXX Broad, zahrnujícího nejvýznamnější evropské kotované společnosti. Burzovní kapitalizace Indry v roce 2008 dosáhla 3 miliard eur. Společnost se tak stala druhou nejvýznamnější evropskou firmou ve svém sektoru.

Budoucí vize

U příležitosti prezentace cílů pro rok 2008 prezidentem společnosti a výkonným ředitelem Indry v médiích dne 15. ledna 2008 vyzdvihl prezident Indry cíl stát se do roku 2010 globální společností a to jak nabídkou, tak i obchodními aktivitami a produkčním modelem.

Úspěšné reference

  • Jedna třetina letového provozu na světě je řízena zeměmi používajícími systémy vyvinuté Indrou. 
  • Některé z hlavních podniků metra na světě, např. v Madridu, Barceloně, Paříži, Shangaji, Aténách anebo v Santiago de Chile, využívají nejmodernější ticketingové systémy vyvinuté společností Indra. 
  • Více než 120 podniků veřejných služeb má implementována technologická řešení Indry. 
  • Indra je nositelem zkušeností z realizace více než 280 volebních procesů na celém světě (Španělsko, Francie, Norsko, Portugalsko, Spojené státy americké, Argentina, Kolumbie, Ekvádor), jichž se zúčastnilo přes 1, 8 miliardy oprávněných voličů. 
  • Systémy zdravotního řízení implementované Indrou obsluhují dvě třetiny španělského obyvatelstva. 
  • Síť vzdušné obrany španělského státu byla vyvinuta s použitím technologie Indry.
Váš názor Další článek: Gmail nyní nabízí přehlednější adresář kontaktů

Témata článku: Vznik, Barcelona, Argentina, Chile, Buenos Aires, Hlavní cíl, Dow Jones, Dlouhá historie, Madrid, Ekonomické hledisko, Index


Určitě si přečtěte

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

Lék na oteplování planety: Dokázali bychom posunout Zemi dál od Slunce?

** Aktuální změny klimatu jsou marginální ve srovnání s tím, co čeká Zemi za pár miliard let. ** Slunce se začne v budoucnu rozpínat a zvyšovat svou zářivost. ** Dokázali bychom Zemi posunout dál od Slunce a zachránit ji?

Petr Kubala | 50

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

Pokud Google a Huawei ukončí spolupráci, bude to prý hrozba pro celý svět

** Huawei chce vlastní OS pro mobily i PC. Mohl by ale uspět na Západě? ** Proti firmě se mezitím postavil i Facebook ** Google ale zároveň varuje před totální blokádou

Jakub Čížek | 65

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

Photolemur 3: Prostě do něj přetáhnete fotky a začne se dít magie. Tedy údajně...

** Je lepší nabušený Photoshop, nebo program s jedním tlačítkem? ** Photolemur si myslí to druhé ** Tento fotoeditor neumí skoro nic, a přitom (skoro) všechno

Jakub Čížek | 23

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

Nejlepší hardware: Skládáme nenáročnou sestavu i extrém na hry

** Poradíme, jaký se teď vyplatí koupit hardware ** Procesory, desky, paměti, grafické karty... je z čeho vybírat ** Počítač ale nemusíte skládat, ukážeme i výhodné hotové počítače

Stanislav Janů | 8Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test Wi-Fi mesh

Nejlepší hodinky pro všechny aktivity

Důležité aplikace na cesty

Jak streamovat video na Twitch