Imation uvedl jako první na světě na trh datovou pásku s terabytovou kapacitou - Ultrium LTO5

Imation uvedl jako první na světě na trh datovou pásku s terabytovou kapacitou - Ultrium LTO5

Imation, přední výrobce LTO datových pásek 1., 2., 3. a 4. generace rozšiřuje jako první na světě své portfolio o datové pásky s terabytovou kapacitou: kazety Imation Ultrium L TO5.

Datové kazety Imation LTO jsou optimalizovány pro vysokou datovou kapacitu a výkon s výjimečnou spolehlivostí. Nejnovější generace datových pásek LTO5 nabízí přirozenou kapacitu 1,5 TB (3 TB komprimované), a přenosovou rychlost až 280 MB/s. Novou vlastností páté generace LTO jsou funkce rozdělování datového prostoru pásky, s možností zašifrování ukládaných dat na hardwarové úrovni.

Výhody

  • Snadnost používání: nové funkce rozdělování datového prostoru pásky umožňují uživatelům znát jaké informace jsou na pásce uloženy
  • Bezpečnost a ochrana: pásky Imation LTO5 jsou druhou generací pásek, které umožňují šifrování ukládaných dat na hardwarové úrovni, což napomáhá k bezpečnému uložení citlivých dat při skladování a transportu, spolu s možností použití typu WORM (jednou zapsat – mnohokrát číst).
  • Omezení chyb: Imationem patentovaná technologie Tera Angstrom™ obsahuje tři unikátní kroky při výrobě pásek, které významně zlepšují povrch pásky a zlepšují poměr signálu k šumu (SNR), což vede omezení výskytu chyb, zvyšuje produktivitu a výkon.
  • Odolná kazeta: patentovaná západka drží unášeč pásky na svém místě, kazetu těsně uzavírá, zamezuje průniku prachu a nečistot dovnitř kazety. Jedinečná třídílná cívka rovnoměrně omezuje mechanické namáhání pasky a ve srovnání dvoudílnými cívkami udržuje pásku plochou.
  • Výjimečný výkon a kvalita: patentovaný proces zápisu servo stop optimalizuje navádění pásek a napomáhá přesnému zápisu/čtení dat, umožňuje zlepšit poměr PES (Position Error Signal), ve své třídě nejlepší, k minimalizaci chyb při navádění pásek a zvyšuje celkový datový tok.

Podrobnou brožuru v anglickém jazyce si můžete stáhnout zde.

Obrázky si můžete stáhnout zde.

Další článek: Western Digital uvedl notebookový disk s kapacitou 750 GB

Témata článku: Servo, Signal, Tera, Transport, Výjimečná vlastnost, Podrobná data, Error, Omezená kapacita, Datový signál, Páska, Omezená možnost


Určitě si přečtěte

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 28

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

HTTPS byl pouze první krok. Chrome zavádí DoH, tedy šifrované DNS. Dopady mohou být obrovské

** Šifrovaný web je dnes už samozřejmost ** Jeden díl skládačky ale ještě chybí – DNS ** Firefox už začal a teď se na šifrované DNS chystá i Chrome

Jakub Čížek | 96

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 64


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky