Imagine Cup 2013 – mix studentské inovativnosti, nadšení a bojovnosti

Imagine Cup 2013 – mix studentské inovativnosti, nadšení a bojovnosti

Microsoft vyhlásil vítěze národního finále soutěže studentských projektů Imagine Cup 2013. Porotu nejvíce oslovil projekt reSound - jedinečná a velmi poutavá mobilní logická hra využívající rozšířenou realitu, jež změní tablet nebo mobilní telefon na zařízení, která dokáží najít a ohýbat hudbu skrytou pod vrstvou naší reality.

Vítězný tým s názvem WickedGames složený ze studentů Fakulty informačních technologií na VÚT v Brně (Rudolfa Kajana, Tomáše Mileta, Istvána Szentandrásiho a Michala Zachariáše) bude pod vedením svého mentora, Adama Herouta, reprezentovat Českou republiku na mezinárodním finále. To proběhne 8. - 12. července 2013 v ruském Sankt-Petěrburgu. WickedGames vzbuzuje vysoká očekávání, neboť v Imagine Cupu nepatří k žádným nováčkům. Již dvakrát se se svými nápaditými herními tituly s ekologickým tématem dostal na celosvětové finále, předloni dokonce získal bronzovou medaili.

„Z úspěchu v národním kole máme velkou radost a jsme hrdí na to, že můžeme reprezentovat Českou republiku v takprestižní mezinárodní soutěži, jako je Imagine Cup. Našemu projektu reSound jsme se intenzivně věnovali několik měsíců a jsme rádi, že odborná porota ocenila jeho přínosy. Poměření sil s nejlepšími týmy z celého světa je pro nás velkou výzvou. Jsme však připraveni tuto šanci plně využít a umístit se mezi top týmy,“ hodnotí úspěch v národním finále zástupce vítězného týmu WickedGames, Michal Zachariáš.

„Imagine Cup nás vždy přesvědčí o tom, že české studentské týmy dokáží díky své fantazii, kreativitě a technologiím vytvořit jedinečné projekty, které nekončí u vyhlášení vítězů, ale mají reálnou naději uspět na skutečném trhu,“ dodává Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje ve společnosti Microsoft.

Vedle nominace na celosvětové finále Microsoft ocenil i nejlepší projekty v jednotlivých kategoriích. Nejlepším týmem v kategorii World Citizenship se stal tým Book Keepers s aplikací BookCaching. Ta se zaměřuje na modernizaci tradiční hry BookCrossing a nabízí hledání knih podle geografické polohy. V kategorii Innovation zvítězil tým FoodGraph se stejnojmennou službou (s webovým rozhraním i mobilní aplikací), která pomáhá s výběrem a plánováním správného jídelníčku s ohledem na chutě a zdraví konkrétního člověka.

Všichni soutěžící získají technologickou a poradenskou podporu společnosti Microsoft, která jim může na bázi jejich Imagine Cup projektu pomoci úspěšně nastartovat vlastní firmu.

Přehled hlavních kategorií Imagine Cupu 2013

·World Citizenship, souboj aplikací, které mají potenciál přispět nejen k řešení vzdělávacích, společenských nebo zdravotních problémů lidstva.

·Games , do které vstupují ty nejzábavnější hry pro děti a mládež postavené na platformách Microsoftu.

·Innovation, která vybírá ty nejzajímavější inovace z oblasti sociálních sítí, vyhledávání, internetové inzerce, nakupování či ojedinělého nápadu.

Témata článku: Imagine, Mentor

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí