IGNUM zveřejňuje koncové ceny EU domén

Společnost IGNUM zveřejňuje jako první registrátor domén v ČR ceník evropských domén EU pro koncové zákazníky.
IGNUM zveřejňuje koncové ceny EU domén

Praha ­– 6. 10. 2005 – Společnost IGNUM, přední akreditovaný registrátor domén a poskytovatel webhostingu v České republice, zveřejnila ceník evropských domén EU pro koncové zákazníky. Cena registrace EU domény u společnosti IGNUM je stanovena na 350 Kč (bez DPH), obnovovací poplatek a cena převodu k jinému registrátorovi shodně stojí rovněž 350 Kč (bez DPH). Cena pro partnery společnosti IGNUM je 325 Kč bez DPH v případě registrace, obnovovacího poplatku i převodu domény.

IGNUM je od 11. července 2005 akreditovaným registrátorem evropských domén, má tedy oprávnění k předregistraci EU domén. Zaváděcí období domény EU (tzv. Sunrise period) bude zahájeno 7. 12. 2005 a potrvá 4 měsíce. Registrace domén EU pro širokou veřejnost bude spuštěna 7. dubna příštího roku. Již nyní si však na adrese http://eu.domena.cz můžete vytvořit uživatelský účet a svou doménu si prostřednictví jednoduchého formuláře předregistrovat. Služba předregistrace je poskytována bezplatně. Na stejné adrese rovněž získáte všechny související informace.

Sunrise period

 

Zaváděcí období je určeno pro přednostní registraci EU domén státními orgány, majiteli ochranných známek a ostatních obchodních i jiných značek. Během Sunrise period musí každý žadatel splnit podmínky a kritéria popsaná v dokumentech EU Regulation 733/2002 a EC Regulation 874/2004.

 

Sunrise period fáze 1 (7.12.2005–6.2.2006)

V průběhu první fáze Sunrise period bude možné registrovat doménová jména v doméně EU:

 

-         Složená z plného jména státní instituce,

-         akronym, pod kterým je státní instituce veřejně známa,

-         název území spravovaného danou státní institucí (pokud však existuje),

-         registrované obchodní a ochranné známky.

 

Sunrise period fáze 2 (7.2.2006–6.4.2006)

Během druhé fáze bude registrace doménových jmen v doméně EU umožněna institucím a společnostem odpovídajících podmínkám 1. fáze Sunrise period, pro ostatní ochranné značky i obchodní známky dle legislativy příslušné členské země, konkrétně:

 

-         Obchodní jméno společnosti,

-         obchodní jméno firmy / produktu,

-         jména chráněných uměleckých děl,

-         jména výrobků a služeb,

-         neregistrované ochranné známky.

 

Žádosti o registraci během Sunrise period musejí být podány prostřednictvím akreditovaného registrátora, posuzovat je bude tzv. validační agent – společnost PricewaterhouseCoopers.

 

Sunrise period – ceny

 

Ceny registrace EU domén v zaváděcím období jsou u IGNUM stanoveny na 1 150 Kč pro státní podniky, 2 490 Kč pro ochranné známky a 2 750 Kč v případě ostatních práv. Ceny pro partnery společnosti IGNUM jsou 1 125 Kč, 2 450 Kč a 2 725 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

 

IGNUM s.r.o.

je jedna z největších českých webhostingových společností a třetí největší akreditovaný registrátor národní domény CZ, spravuje více než 30 000 domén CZ a přes 9 000 dalších domén. IGNUM disponuje vlastní sítí, má statut ISP, je členem organizací CZ.NIC, NIX, RIPE a již 5 let poskytuje webhostingové a serverhostingové služby několika tisícům zákazníků.

Témata článku: Evropská unie, Sunrise, Ochranná známka

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje