IGNUM zavádí VDS panel – rozhraní pro vzdálené ovládání virtuálních serverů

IGNUM zavádí VDS panel – rozhraní pro vzdálené ovládání virtuálních serverů

Společnost IGNUM doplňuje svou nabídku virtuálních dedikovaných serverů na platformě Windows o rozhraní pro jejich vzdálenou kontrolu a ovládání. Uživatelé zde získají základní informace o provozu stroje a jeho vytížení, jakož i možnost jej vzdáleně vypnout nebo například automaticky zřídit stroje zcela nové.

Webové rozhraní, které umožní vzdáleně ovládat virtuální dedikované servery (VDS) z nabídky společnosti IGNUM, dostalo název VDS Panel. Jedná se o ovládací panel, který správce virtuálního serveru informuje o parametrech (přidělená paměť, diskový prostor, procesorový čas, operační systém apod.) a rovněž o fakturačním období využívané služby. Dále zde zákazník zjistí aktuální stav stroje, tedy jestli VDS běží či je vypnutý. Pro snazší orientaci mezi více využívanými VDS je možno každému z nich přiřadit libovolný název.

Kromě zmíněných informativních funkcí umožňuje VDS Panel provádět základní úkony vzdáleného ovládání virtuálního serveru. Uživatel tak může svůj VDS vypnout na úrovni operačního systému, který provede řádné ukončení služeb a vypne se, může jej však vypnout i násilně, např. v případě, kdy některá ze služeb či celý virtuální server neodpovídají na požadavky. Funkce pro opětovné zapnutí VDS je samozřejmostí.

„VDS Panel lze kromě voleb pro základní ovládání využít rovněž k objednání a automatizovanému vytvoření zcela nových virtuálních serverů. Zákazník si tak v případě potřeby může nový VDS zřídit kompletně online. Do hodiny získá bez zásahu našich operátorů nový, plně funkční virtualizovaný stroj,“ doplňuje k výčtu inovací Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM.

Opera paroduje Google Chrome, je rychlejší než vařené brambory

Témata článku: Vytížení, Funkční stav, Automatizovaná funkce

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší