IGNUM představuje virtuální dedikované servery na platformě Linux

IGNUM představuje virtuální dedikované servery na platformě Linux

Po úspěchu nabídky virtuálních serverů s operačním systémem Microsoft Windows představuje společnost IGNUM virtuální dedikované servery na platformě Linux. Toto rozšíření nabídky přináší možnost volby operačního systému přesně podle potřeb zákazníků.

Společnost IGNUM doplňuje portfolio svých virtuálních dedikovaných serverů o servery využívající operačního systému Linux. Nabídka i cena jednostlivých konfigurací přitom zůstávají nezměněny. Zákazníci mohou volit ze tří různých variant odstupňovaných dle požadovaného výkonu procesoru, kapacity dostupné operační paměti či diskového prostoru.

Technologicky je virtualizované řešení postaveno na platformě Microsoft Hyper-V, kde nabízí virtuální servery se 64bit variantami operačních systémů Debian Linux 5.0 (Lenny) či Microsoft Windows 2008 R2 Datacenter Edition. Každý zákazník tak získává pod svou plnou kontrolu virtuální stroj včetně garantovaného diskového prostoru, kapacity operační paměti i možnosti vlastní konfigurace operačního systému, v případě Linuxu včetně úprav jádra. Jako diskový subsystém je využito fiber channel datové pole IBM DS4700, které zajišťuje nejen vysoký výkon, a tedy bezproblémovou dostupnost dat, ale rovněž jejich redundanci. Virtuální servery IGNUM navíc běží v clusteru využívajícím technologie Live Migration, která v případě nutnosti údržby či technických problémů na některém ze serverů bez výpadku přesune virtuální servery zákazníků na jiné fyzické stroje v rámci clusteru.

„Virtualizace je možností, jak provozovat aplikace na spolehlivém dedikovaném serveru za velice příznivou cenu. Nabídka virtuálních dedikovaných serverů IGNUM se skládá ze tří výkonnostních variant začínajících na ceně 490 a končících na ceně 1 190 korun měsíčně bez DPH, “ vysvětluje Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM. Více informací o nabídce dedikovaných virtuálních serverů IGNUM najdete na webu http://www.ignum.cz/serverhosting/hyper-v-vds/.

Témata článku: Servery, Výpadky paměti, Spolehlivá volba, Fyzické jádro

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje