Ignum představil službu Exchange Hosting na konferenci IT Business Solutions

Ignum představil službu Exchange Hosting na konferenci IT Business Solutions

Praha 6. června 2007 – Společnost IGNUM, přední akreditovaný registrátor domén a poskytovatel webhostingu v České republice, představila na konferenci IT Business Solutions zcela novou službu Exchange Hosting. Jedná se o hostované řešení firemní komunikace, vystavěné na referenční architektuře Microsoftu. Exchange Hosting nabízí firmám i organizacím různých velikostí spolehlivý provoz e-mailové komunikace s vysokou dostupností a nízkými náklady.

Exchange Hosting umožňuje firmám a organizacím zbavit se finanční i administrativní zátěže provozu vlastního e-mailového řešení a využít dostupnosti a spolehlivosti, dosažitelné pouze v případě značných investic do infrastruktury IT.

Hlavní přínosy služby Exchange Hosting:

  • Přístup k e-mailové schránce odkudkoliv pomocí internetového prohlížeče nebo mobilních zařízení,
  • prostředí důvěrně známého klienta MS Outlook,
  • redundantní topologie zaručuje vysokou dostupnost a odolnost proti výpadkům,
  • pravidelné zálohování dat,
  • komplexní zabezpečení (firewall, antivir, antispam),
  • snadná správa schránek, uživatelských účtů, pravidel, archivace i zálohování,
  • rychlé uvedení do provozu s možností migrace stávajících dat,
  • NONSTOP technická podpora.

IGNUM u řešení Exchange Hosting jako první společnost ve východní Evropě využívá referenční architekturu Microsoftu pro dosažení vysokého výkonu, spolehlivosti a škálovatelnosti řešení. Distribuovaná redundantní architektura zajistí provoz i v případě poruchy či výpadku některého z hardwarových prvků. Funkce pro automatické nastavení propojení klienta a e-mailového serveru usnadňuje hromadné instalace pro více uživatelů a snižuje množství dotazů na administrátory.

„Fungování e-mailové komunikace je dnes pro činnost většiny firem i organizací naprosto klíčové, málokdo si ovšem může dovolit vybudovat a spravovat komunikační infrastrukturu na úrovni, která zajistí tak vysokou spolehlivost a dostupnost, jako služba Exchange Hosting,“ řekl Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM. „Exchange Hosting naše zákazníky zcela zbaví starosti o e-mailovou komunikaci a navíc jim nabídne i skvělé možnosti ochrany před nevyžádanou poštou a viry, spolehlivé zálohování i mobilní přístup e-mailu, kalendáři či kontaktům. To vše při podstatně nižších nákladech na jednu schránku, než v případě vlastního řešení.“

Služba Exchange Hosting bude dostupná na začátku července letošního roku, bude nabízena ve dvou variantách, lišících se především velikostí e-mailové schránky. Počet aktivovaných schránek si určuje sám zákazník prostřednictvím přehledného administračního rozhraní.

Témata článku: Prohlížeče, Klíčový prvek, Nonstop, Nízká úroveň, Vysoká odolnost, Exchange, Skvělé řešení, E-mailový klient

Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje