IGNUM nabízí nouzovou vzdálenou správu serverů KVM-over-IP

IGNUM nabízí nouzovou vzdálenou správu serverů KVM-over-IP

Zákazníci serverhostingu společnosti IGNUM mohou nově využít nouzový vzdálený přístup ke svým serverům prostřednictvím technologie KVM-over-IP. KVM-over-IP zajistí možnost vzdálené správy i u serverů bez funkčního operačního systému.

Společnost IGNUM vychází vstříc zákazníkům, kteří poptávali možnost kompletní vzdálené správy svých serverů. Nasazením technologie KVM-over-IP je minimalizována nutnost nákladné správy serverů přímo v datovém centru.

Nouzové připojení KVM-over-IP je určeno ke správě serverů, které nejsou dostupné prostřednictvím vzdálené plochy (RDP) či SSH. IP konzolu je možné využít k řadě administrátorských úkonů včetně kompletní vzdálené instalace operačního systému. Správa probíhá ve standardním prostředí, přístup je však zprostředkován webovým prohlížečem s nainstalovanou podporou Sun Java 2 Runtime Environment.

Služba je poskytována zdarma a non-stop, potřebné zařízení je k serveru připojováno na žádost zákazníka vždy na 24 hodin. V případě potřeby nouzového připojení stačí kontaktovat technickou podporu a poskytnout své jméno, název a ID serveru a číslo racku, v němž je server umístěn. Služba je určena pro serverhostingové zákazníky, kteří mají zřízený přístup do datacentra GTS Novera.

„Možnost vzdálené správy serverů považujeme v dnešní době za samozřejmost, proto jsme se rozhodli nouzové připojení KVM-over-IP nasadit jako bezplatnou součást našich serverhostingových programů. Nefungující server je pro správce nepříjemnou situací, kterou v rámci našich možností zpříjemníme alespoň odbouráním nutnosti zásahu přímo na místě,“ přiblížil Marek Erneker, výkonný ředitel společnosti IGNUM.

Další článek: Prestižní restaurace vyměnila jídelní lístky za iPady

Témata článku: Java Runtime, Bezplatná možnost

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší