IFS kapitálově vstupuje do společnosti Altec

Společnost IFS dne 1.4.2001 kapitálově vstoupila do významné české softwarové společnosti Altec,
IFS kapitálově vstupuje do společnosti Altec
Společnost IFS dne 1.4.2001 kapitálově vstoupila do významné české softwarové společnosti Altec, a.s. IFS Czech se tímto krokem, se svým 51% podílem, stává majoritním akcionářem firmy Altec. Skupina IFS se tak začlenila mezi personálně nejsilnější subjekty v oblasti ERP systémů na českém trhu.

Cílem vyhledávání nových partnerů a fúze se společností Altec je značné zvýšení akceschopnosti a potenciálu pro zisk tržního podílu a zvýšení obratu na českém a slovenském trhu. Důvody pro akvizici firmy Altec jsou podle jednatele společnosti IFS Czech, pana Petra Homolky následující: “ALTEC a.s. je zkušeným a etablovaným dodavatelem informačních systémů a služeb systémové integrace průmyslovým a obchodním podnikům, realizoval přes 60 instalací komplexních podnikových IS, je výrobcem vlastního ERP-systému, který se dodává pod označením DIALOG. ALTEC získal zkušenosti při implementaci systému Baan ve velkých podnicích. Je to spolehlivý a seriózní partner, který má zkušený a sehraný tým 60 vývojářů a implementátorů ERP aplikací a zákaznické zázemí získané za 10 let činnosti na českém trhu. Jeho předností je bezesporu také znalost českého trhu ERP systémů, obchodní potenciál a lepší geografické pokrytí území ČR (kapacity v Dvoře Králové n.L., Olomouci, Českých Budějovicích).“

Generální ředitel společnosti Altec, pan Ing. František Čulík, dodává k fúzi společností: “Zabezpečit efektivní vývoj produktů, kvalitní a komplexní nabídku služeb klientům není možné bez úzké kooperace a spolupráce mezi jednotlivými firmami a producenty IT.

ALTEC v minulosti navázal celou řadu partnerských vztahů, které však nenaplnily zcela očekávání ve smyslu zvýšení celkové efektivity a produktivity, zvýšení obratu a rentability společnosti. Ukázalo se, že rozvoj spolupráce a posilování kooperačních vztahů je potřebné postavit na jinou úroveň a podpořit je i organizačně a kapitálově. V případě ALTECu a IFS se podařilo dosáhnout značné míry shody v názorech na problematiku rozvoje informačních systémů a IT obecně. Zaměření ALTECu na implementace komplexních ERP systémů navíc velmi dobře zapadá do strategie IFS na českém trhu. Navíc našim klientům přinese fúze posílení stability dodavatele, rozsáhlé rozšíření spektra použitelných aplikací a produktů „z jedné ruky“, které jsou vzájemně dobře integrovatelné, lepší dostupnost vyspělé technologie, zvláště aplikací pro internet a mobilní uživatele, aplikace odpovídající evropským a světovým standardům.”

O společnosti Altec

Společnost ALTEC a.s. se řadí mezi přední systémové integrátory v České republice. ALTEC a.s. je česká akciová společnost se základním kapitálem více než 10 mil.Kč, působící na trhu s informačními technologiemi od roku 1991.

V současné době zaměstnává přes 60 pracovníků, kteří jsou díky svým zkušenostem schopni zajistit kompletní služby v oblasti informačních systémů od analýzy obchodních potřeb a procesů, vytvoření projektu řešení, jeho realizaci až po kompletní servis po celou dobu životnosti řešení.

Mezi hlavní zákazníky patří více jak 60 průmyslových podniků v celé České republice, největším z nich je společnost Tatra a.s.

Hlavním cílem společnosti ALTEC a.s. je poskytovat nejen produkty a služby, ale hlavně ucelená řešení, která pomáhají svým uživatelům řešit konkrétní potřeby jejich podnikatelské praxe a rychle reagovat na dynamické proměny trhu.

Při dosahování tohoto cíle se společnost ALTEC opírá v oblasti ERP-systémů jednak o produkty vlastního vývoje, zvláště aplikace systému Dialog, dále pak o ERP-systémy významných světových výrobců, především společností Industrial & Financial Systems (IFS AB) a Baan. K těmto řešením nabízí společnost Altec a.s. široké portfolio dalších komplementárních produktů a služeb z oblasti informačních technologií, procesní analýzy a business-poradenství.

Společnost ALTEC a.s. při realizaci zakázek z oblasti systémové integrace rovněž aktivně využívá rozvinuté kooperační a partnerské vztahy s nejvýznamnějšími světovými IT-výrobci jako jsou HP, IBM, Microsoft, Informix, Oracle, apod.

Pro více informací navštivte webové stránky společnosti na adrese: www.altec.cz

O společnosti IFS a IFS Aplikacích ™ (www.ifs.cz)

Společnost IFS vyvíjí a dodává podnikové aplikace, založené na komponentech, které modernizují pracovní postupy v podnicích střední a velké velikosti a nabízejí postupné zavedení systému k rozšíření podniku.

IFS Aplikace nabízejí webová řešení podnikových aplikací, včetně komponenty pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) a nabídkového řetězce, řešení pro obchod na Internetu, elektronické trhy a elektronický nákup. Řešení IFS eBusiness poskytuje plynulou integraci všech datových zdrojů z nejrychlejších webových stránek a změn v systému ERP (Plánování podnikových zdrojů).

Prodej IFS Aplikací je celosvětově nejrychlejší na trhu podnikových aplikací pro velké společnosti. Dnes IFS patří k 10 největším společnostem na světě v této oblasti, s více než 3600 zaměstnanci a prodejem produktů v 43 zemích.

Pro více informací navštivte webové stránky společnosti na adrese: www.ifs.cz

IFS Aplikace je ochrannou známkou společnosti IFS Industrial and Financial Systems. Všechny ostatní společnosti nebo jména produktů zmíněné v textu jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky jejich příslušných vlastníků.

Váš názor Další článek: Zmenšení velikosti profilů na serveru

Témata článku: Microsoft, Internet, Nejrychlejší proces, Velký potenciál, Česká aplikace, Kompletní pokrytí, Největší smysl, Podnikový produkt, Altec, Český výrobce, Největší producent, Český trh, Významný podíl


Určitě si přečtěte

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 9

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

Jak vlastně funguje Flightradar24: Posloucháme letadla nad celým Českem

** Flightradar24 zobrazuje polohu letadel v reálném čase ** Když mu pomůžete sbírat data, dostanete nejvyšší paušál zdarma ** Jak to vlastně celé funguje a co je k tomu potřeba?

Jakub Čížek | 28

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

Ubuntu 20.04: Zase vás chce přesvědčit, že je lepší než Windows

** Britský Canonical před pár dny vydal novou verzi svého Ubuntu ** 20.04 LTS zapracovalo na grafickém desktopu, rychlosti i bezpečnosti ** V nitru tepe Linux 5.4 a volitelně i nový souborový systém

Jakub Čížek | 326

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

Pojďme programovat elektroniku: Co se skrývá uvnitř běžné SD karty a jak ji oživit

** Máme ji v mobilech a fotoaparátech ** SD karta je dnes už standard ** A proto ji zkusíme připojit i k Arduinu

Jakub Čížek | 20

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

Vyrobíme si falešný Mac mini za tisícovku. Stačí Raspberry Pi a 3D tiskárna

** Vyzkoušíme Raspberry Pi 4 s iRaspbianem ** Operační systém vypadá skoro jako macOS ** Vše strčíme do vlastní stylové krabice

Jakub Čížek | 29


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 21 grafických karet

AMD poráží Intel už i v notebooku

Jak vytvořit 3D fotky v mobilu

Nejlepší fotoaparáty do 30 000 Kč