IFS Aplikace obdrží průmyslové osvědčení IT od společnosti ABB

14. února 2002
Ovladač nForce pro Linux
IFS Aplikace se stane prvním systémem ERP, který obdrží průmyslové (technické) osvědčení (certifikát) IT od společnosti ABB
IFS Aplikace  obdrží průmyslové osvědčení IT od společnosti ABB

Komponenty IFS Aplikace, které se vztahují k optimalizaci a údržbě strojů a zařízení, se staly prvním externím produktem, který dostane průmyslové (technické) osvědčení IT od skupiny ABB, která se zabývá energetikou a automatizační technikou (automatizací výrobních postupů).  Toto osvědčení znamená, že aplikace IFS jsou nyní připojeny prostřednictvím  architektury ABB, která se nazývá Aspect Integrator Platform (AIP), k automatizovaným procesům řešení ABB – a k jakýmkoli dalším softwarovým nebo hardwarovým řešením připojených prostřednictvím AIP.  Tato schopnost umožní velkým průmyslovým závodům implementovat řešení typu “zapoj a vyráběj”, která lépe pokrývají všechny aspekty jejich operací – od řízení dílenské výroby až po výstupy pro správní radu  - v reálném čase a také umožňují rychlejší reakce na požadavky zákazníků. 

V současné době zákazníci požadují od svých dodavatelů rychlé reakce a dodávky produktů  přizpůsobených jejich potřebám. Dodavatelé potřebují implementovat podporu pro řízení výrobních procesů, která pohotově reaguje na zákazníkovy požadavky v reálném čase.  Průmyslový koncept IT skupiny ABB, který je založen na patentované technologii Aspect Object, poskytuje ke splnění tohoto cíle mocnou sadu nástrojů, komponent a služeb. Otevřením světa průmyslových  IT řešení k certifikaci softwarových a hardwarových produktů třetích stran ABB propaguje hladké připojení ke svým vlastním produktům a také k dalším kompatibilním zařízením Aspect Integrator nebo softwaru.

 

Integrace podnikových aplikací IFS a systémů výrobních zařízení přináší mnoho možností pro snížení nákladů a doby odezvy na požadavky zákazníků. Mezi ně patří schopnost prodejců nebo zákazníků pomocí výkonných nástrojů založených na webové technologii kontrolovat v reálném čase stav objednávek, které procházejí podnikem. Toto integruje všechna interní oddělení, kde pracují plánovači výroby. Je umožněn např. přístup ke všem důležitým informacím od příchodu očekávaných objednávek až k harmonogramům údržby výrobních zařízení. 

 

“Dosažením propojení ‘zapoj a vyráběj’ z IFS Aplikací do výrobních automatizovaných systémů ABB  přinášíme na trh velmi nákladově efektivní řešení, předem určené pro rychlou návratnost ”, řekl Bengt Nilsson, prezident IFS. “Množství našich projektů rychle roste a očekávám, že výsledkem bude řešení v reálném čase ve všech důležitých oblastech velkých průmyslových odvětví.“

 

“Průmyslová IT je vize skupiny ABB pro systém řízení podniku v budoucnosti – dostupný již dnes,” řekl Tomas Lagerberg, vedoucí útvaru základny průmyslové IT skupiny ABB. “Pomocí naší jedinečné, dosud otevřené technologie Aspect Object, budou uživatelé poprvé schopni integrovat informace v reálném čase bez ohledu na aplikace nebo systém. Vytváříme společenství produktů a partnerů – uvnitř i mimo ABB – abychom tuto platformu pro přínosy v reálném čase zpřístupnili každému uživateli.”

 

Nynější osvědčení pro průmyslové IT, až na úroveň propojení, pokrývá komponenty IFS Aplikací, které se vztahují k optimalizaci výrobních prostředků. Možnosti integrovaných systémů zahrnují obchodní informační systém zahrnující kvalitu, výkonnost podniku a analýzu nákladů, dále aktivní a historickou údržbu pracovních objednávek, plus údaje o zařízení a výkresy.

 

O IFS a IFS Aplikacích (www.ifs.cz)

IFS vyvíjí a dodává  podnikové aplikace pro střední a velké podniky založené na komponentové architektuře. IFS Aplikace, které jsou založeny na webové a portálové technologii nabízí více jak 60 podnikových aplikačních modulů, které jsou určeny pro podporu řízení výroby, dodavatelských řetězců, řízení vztahů se zákazníky, financí, engineeringu, údržby a lidských zdrojů. IFS poskytuje zákazníkům možnost postupného rozvoje k otevřenému podniku, kde je umožněna spolupráce partnerů, dodavatelů a odběratelů prostřednictvím e-technologií.

Jako jeden z vedoucích globálních poskytovatelů podnikových aplikací disponuje IFS 3.200 zaměstnanci ve 43 zemích celého světa. Společnost IFS je zapsána na Burze cenných papírů Stockholm (XSSE:IFS).

# # #

IFS Applications je ochranná známka IFS Industrial and Financial Systems. Všechny ostatní zmíněné společnosti nebo produkty jsou ochrannými známkami nebo registrovaným označením jejich oprávněných držitelů.

Pro další informace a materiály, kontaktujte:

Ivana Duchoňová

Marketing

IFS Czech      

Telefon: 02/6117 6350

Fax: 02/6117 6360

Email: ivana.duchonova@ifs.cz


 


Váš názor Další článek: Ovladač nForce pro Linux

Témata článku: Automatizované řízení, Patentovaný koncept, Reálná aplikace, Reálný čas, Abb, Hardwarová údržba, Financial Times, H¨ardwarová údržba, Automatizační služba, Osvědčený stroj


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu