IEEE 802.11n (Draft 2.0) produkty v nabídce Edimax Technology

IEEE 802.11n (Draft 2.0) produkty v nabídce Edimax Technology

10.září 2007. Skupina produktů nMax rozšiřuje portfólio produktů Edimax o špičková zařízení, která jsou tou nejlepší investicí do WiFi techniky.

Aktuálně jsou uváděny na trh tyto nMAX produkty:

  • bezdrátový router BR-6504n 
  • PCI karta EW-7728In
  • USB adapter EW-7718Un
  • notebooková karta CardBus EW-7708Pn

Produkty nMax založené na poslední verzi připravovaného standardu  IEEE 802.11n verze Draft 2.0 nabízejí teoretickou přenosovou rychlost až 300 Mb/s a významný nárůst pokrytí signálem.
Vysoká rychlost a velká šířka pásma zaručuje stabilní spojení, což umožňuje současný provoz více aplikací přes jeden router aniž by docházelo k přerušení či výpadkům spojení. Navíc jsou redukovány tzv. „hluchá místa“ v oblasti pokryté signálem a produkty lze vyžít i ve  velmi členitých prostředích.

Mezi skvělými funkcemi nMax routeru naleznete i např. Wi-Fi Protected Setup (WPS), který patří k nejmodernější technologii, umožňující uživatelům nastavení bezdrátového zabezpečení jednoduše automaticky pomocí stisknutí „párovacího tlačítka“ na routeru. Konfigurace zabezpečení a připojení je tak hračkou i pro laiky a lze ji realizovat i na zařízeních, která nejsou vybavena klávesnicí.

Router BR-6504N disponuje všemi běžnými způsoby zabezpečení bezdrátových sítí: WEP, WPA (TKIP), WPA2 (AES) a WPA Radius. Samozřejmá je pokročilá konfigurace NAT (vč.ALG), QoS a Firewallu (kontrola přístupu MAC a IP adres, filtrace url, blokování přístupu, ochrana proti DoS útokům, DMZ, …).

U WiFi routeru naleznete rovněž a nutno říci, že v této kategorii produktů zatím unikátní, podporu funkce WDS (Wireless Distribution System) pro budování rozsáhlejších bezdrátových sítí a funkci AP bridge pro vytvoření mostu s jinými WiFi Access Pointy.

802.11n produkty od Edimaxu  využívají systému „chytrých“ antén 2T3R MIMO, které pomocí prostorového multiplexingu a multipathingu a modulačních technik zajišťují maximální možnou rychlost, sílu signálu a pokrytí.

U PCI karty a bezdrátového routeru jsou antény zastoupeny odnímatelnou vysoce ziskovou verzí, což umožňuje ještě dále zvyšovat využití předností 802.11n řešení.

Doporučujeme  EA-MARS,  stojan pro přemístění antén u 802.11n a MIMO produktů. Je zde integrovaný 1,5m dlouhý prodlužovací kabel pro všechny tři antény s RP-SMA konektorem.
ES-MARS nabízí tedy možnost i při pevném umístěním 802.11n či MIMO produktů ve zcela zakrytém prostoru přenastavit jejich antény na optimální příjem signálu.

nMax 802.11n draft 2.0 produkty BR-6504n, EW-7728In  a EW-7718Un již získaly od Wi-Fi Alliance status Wi-Fi CERTIFIEDTM  pro svou spolupráci s 11n produkty ostatních výrobců, pokročilé zabezpečení a zpětnou kompatibilitu. Poslední nMax produkt 11n řešení od Edimaxu prochází momentálně testy Wi-Fi Aliance a v brzké době jistě i on obdrží logo Wi-Fi .

Váš názor Další článek: MediaDefenderu unikly e-maily odkrývající roušku nad nastrčeným trackerem

Témata článku: Draft, Skvělá klávesnice, Wi-Fi Router, Připravovaná karta, Laika, Wi-fi karta, Chytrá funkce, Radius, Adapter, Produkt, Signál, Skvělé spojení, Wi-fi signál, Pokročilá funkce


Určitě si přečtěte

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

Wi-Fi 6 konečně začíná dostávat smysl. Poradíme, jak ji využít

** Na trh míří první levné Wi-Fi 6 routery ** Nabídka zařízení, zejména notebooků, každý den roste ** Poradíme, jak nejlépe přejít s domácností na Wi-Fi 6

Tomáš Holčík | 31

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu