IDS Scheer převzala německo-švýcarskou konzultační firmu Balink

Posílení pozice IDS Scheer, která se stala jedním z nejvýznamnějších poskytovatelů služeb v oblasti procesního řízení v Evropě
IDS Scheer převzala německo-švýcarskou konzultační firmu Balink
  • Dvojitý nárůst obratu v následujících třech letech v oblasti procesního řízení
  • Kompletní nabídka služeb v oblasti Application Management  & Operation
  • Pokračující nárůst ziskovosti

 

Společnost IDS Scheer AG oznámila, že od 1. září 2004 vlastní 100% podíl v německo-švýcarské konzultační společnosti Balink, která úspěšně působí ve Freiburgu a Basileji – centru chemického a farmaceutického průmyslu. Své vynikající know-how společnost Balink uplatňuje v konzultačních a implementačních projektech pro velké a střední firmy. Společnost působí na trhu od roku 1999 a nabízí komplexní konzultační a implementační služby v oblasti SAP.

 

 

O společnosti IDS Scheer

Společnost IDS Scheer nabízí strategické poradenství pro zlepšování podnikových procesů a komplexní řešení podpůrných informačních systémů. Pomáhá zákazníkům na celém světě optimalizovat jejich interní procesy a propojit dodavatelsko-odběratelské řetězce s podporou ERP. To umožňuje těmto zákazníkům zvýšit výkonnost, snížit náklady a tak získat konkurenční výhodu. Konzultanti IDS Scheer podporují klienty při implementaci moderních aplikací, jako je např. e-business, Supply Chain Management, Customer Relationship Management či Enterprise Application Integration. Nezanedbatelnou část produktového portfolia představují též konzultační služby systému SAP. IDS Scheer je držitelem certifikace SAP Global Partner.

Společnost IDS Scheer byla založena v roce 1984 profesorem Augustem-Wilhelmem Scheerem a nyní obsluhuje zhruba 4 000 zákazníků ve více než 50 zemích světa. V roce 2002 společnost vykázala se zhruba 1 450 zaměstnanci celkový obrat 181 milionů Euro. V průběhu roku 2003 se díky celosvětovým akvizicím rozrostl počet zaměstnanců přibližně na 2000.

Díky akvizici francouzské společnosti Groupe Expert a regionálních poboček poradenské společnosti Plaut ve střední a východní Evropě a v Severní Americe rozšířila IDS Scheer své portfolio o služby IT a hosting.

IDS Scheer již 20 let vykazuje pozitivní finanční výsledky, a je proto uvedena ve výběrovém indexu TecDAX na frankfurtské burze.

Vlastní systém společnosti IDS Scheer - ARIS™ - představuje komplexní nástroj pro modelování a optimalizaci všech procesů společnosti. ARIS™ porazil konkurenci v mnoha srovnávacích testech a podle vyhodnocení Gartner Group je nejlepším nástrojem pro analýzu podnikových procesů na světě. S nabídkou nástrojů ARIS™ a souvisejícími službami zaujímá společnost IDS Scheer stále významnější postavení na trhu v oblasti Business Process Intelligence.

IDS Scheer přináší nové globální řešení pro střední a malé podniky – ARIS™ SmartPath. Toto integrované řešení poskytuje malým a středním podnikům rychlý, procesně orientovaný přístup k odvětvovým řešením ERP.

V roce 2003 uzavřela společnost IDS Scheer AG se společností SAP AG dohodu o vytvoření komplexního řešení pro řízení obchodních procesů (Business Process Management - BPM). Procesní platforma ARIS™ společnosti IDS Scheer bude integrována do systému SAP NetWeaver™, otevřené integrační a aplikační platformy, aby zákazníkům bylo možné nabídnout komplexní řešení BPM - tj. kompletně integrovanou procesní platformu. Zákazníci společnosti SAP budou mít poprvé možnost spojit modelování a optimalizaci obchodních procesů s fyzickou konfigurací a prováděním těchto procesů.

Česká pobočka IDS Scheer působí na místním trhu od roku 1994. Partnerství se společností COMSOFT, s.r.o., která již byla autorizovaným solution partnerem společnosti IDS Scheer AG, bylo postupně posilováno zvyšováním majetkové účasti - plnou integrací do skupiny IDS Scheer prošla v letech 2002 až 2003.

Od července 2003 je IDS Scheer ČR, s.r.o. certifikována dle ISO 9001:2000, a to pro poskytování strategického poradenství pro zlepšování business procesů a komplexní řešení podpůrných informačních systémů.

V září 2003 IDS Scheer ČR, s.r.o. převzala dvě významné produktové divize společnosti Pragodata, a.s. působící v oblasti podnikových informačních systémů a strategického řízení aktiv (Strategic Asset Management). Tyto divize byly začleněny do organizační struktury IDS Scheer ČR, s.r.o. a ideálně doplnily portfolio služeb, produktů a kompetencí využitelných ve všech segmentech trhu České republiky a regionu Střední a Východní Evropy.

V roce 2003 dosáhla společnost IDS Scheer ČR, s.r.o. obratu 355 mil. Kč, což znamenalo zhruba 14% nárůst oproti předcházejícímu roku, kdy obrat činil 313 mil. Kč.

Mezi nejvýznamnější zákazníky IDS Scheer ČR, s.r.o. patří společnosti: Česká spořitelna, a.s., Český Telecom, a.s., ČETRANS a.s., ČSA a.s., DHL International (Czech Republic), s.r.o. (Danzas s.r.o.), Dopravní podnik města Brna, a.s., Jihočeská energetika a.s., Jihomoravská energetika, a.s., Kaufland Česká republika v.o.s., LASSELSBERGER, a.s., Ministerstvo obrany, Ministerstvo vnitra, Ministerstvo životního prostředí, MUZO, a.s., Preciosa a.s., SAZKA, a.s., SETUZA a.s., Východočeská energetika, a.s., Zentiva, a.s. Praha.

Certifikace a ocenění:

·          SAP Global Partner

·          SAP Alliance Partner

·          certifikace SAP pro produkt IS-U/CCS

·          certifikace SAP Enterprise Portal

·          certifikace Relsie - Způsobilost produktu pro použití v informačních systémech veřejné správy na základě shody se stanovenými standardy, technickými normami a požadovaným stupněm bezpečnosti

·          certifikace Národním bezpečnostním úřadem

 

Váš názor Další článek: Karneval reaguje na nabídku UPC a také zvýší rychlost

Témata článku: Farmaceutická firma, Technické zlepšování, Švýcarský průmysl, August, DHL, Augusta, Francouzský úřad, Švýcarský trh, Asset Management, ČSA, Dopravní úřad, Chemická struktura


Určitě si přečtěte

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

20 tipů a triků pro Gmail: Užitečné maličkosti, které zefektivní práci s e-maily

** V Gmailu je řada užitečných funkcí, které možná všechny neznáte ** Odeslání mailu můžete například pozdržet či naplánovat na později ** Nad Gmailem můžete mít s několika triky daleko lepší kontrolu

Karel Kilián | 25

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Nové iPhony, hodinky a další novinky Applu: Zase bude za co utrácet

Dnes proběhla další velká prezentační akce Applu, na které došlo k odhalení nových iPhonů a dalších novinek. Událost jsme sledovali online, a tak se můžete podívat na chronologický zápis těch nejdůležitějších informací.

David Polesný | 136

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

Hesla jsou zlo. Hackeři napáchali tolik škody právě proto, že vůbec existují

** Nikdo si je nepamatuje ** Žádné není zcela bezpečné ** Nejlepší by bylo je prostě zrušit

Jakub Čížek | 59


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky