IDC staví Mercury Interactive na první místo

IDC jmenuje Mercury Interactive jako společnost s celosvětově nejvyššími příjmy z testovacích nástrojů pro distribuovaná prostředí.
IDC staví Mercury Interactive na první místo
International Data Corporation (IDC), nezávislá společnost zabývající se průzkumem trhu a technologií, uvádí firmu Mercury Interactive Corp. (NASDAQ: MERQ) na základě příjmů za software v roce 1997 jako společnost s celosvětově nejvyšším podílem na trhu testovacích nástrojů pro distribuovaná prostředí. Mercury Interactive ovládla se svými řešeními pro testování podnikových aplikací 34,5 procenta trhu. IDC definuje tento trh jako trh nástrojů pro funkční testování, zátěžové testování nebo testování výkonnosti, regresní testování a trh nástrojů pro řízení procesu zabezpečování kvality distribuovaných aplikací. Mezi aplikace, které běží v „distribuovaných prostředích“, patří tradiční zakázkové aplikace klient/server, komerční aplikace pro plánování podnikových zdrojů, celé spektrum nástrojů pro testování Webu a nástroje pro testování připravenosti na rok 2000, provozované v distribuovaných prostředích.

IDC kromě toho uvádí, že tempo růstu segmentu trhu testovacích nástrojů pro distribuovaná prostředí se ve výhledu let 1997 až 2002 zvyšuje podstatně rychleji než v případě celkového trhu nástrojů automatizovaného zabezpečování kvality softwaru, přičemž celkové roční tempo růstu je v případě distribuovaných prostředí 41,1 procenta ve srovnání s poklesem 0,7 procenta v případě jiných nástrojů automatizovaného zabezpečování kvality. Očekává se, že trh testovacích nástrojů pro distribuovaná prostředí překročí do roku 2002 1,1 miliardy USD. Tato čísla ukazují zvýšenou poptávku po sofistikovaných a komplexních, ale snadno použitelných nástrojích pro zlepšování kvality softwaru v podnikových aplikacích.

Mercury Interactive má vedoucí postavení v testovacích nástrojích pro aplikace klient/server od počátku 90. let. Společnost předpovídala a svými uzpůsobenými řešeními současně reagovala na potřeby nových segmentů trhu, které zahrnují testování plánování podnikových zdrojů, elektronického obchodování a připravenosti na rok 2000,“ řekl Dick Heiman, manažer průzkumu nástrojů pro vývoj aplikací v IDC. „Jelikož se očekává, že trh testovacích nástrojů pro distribuovaná prostředí do roku 2002 významně vzroste, a tento růst bude částečně podpořen potřebou testovat aplikace elektronického obchodování a plánování podnikových zdrojů, má Mercury Interactive neobyčejně dobré předpoklady k tomu, aby podnikovým útvarům informačních technologií poskytovala řešení ještě

v příštím století.“

„Tyto hodnoty charakterizující trh ukazují vývoj testování podnikových aplikací, jež se stává součástí hlavního proudu na trhu s tím, jak podniková oddělení informačních technologií hledají řešení testování rozmanitých prostředí,“ řekl Amnon Landan, výkonný ředitel společnosti Mercury Interactive. „Jsme potěšeni tím, že je oceňováno naše vedoucí postavení a schopnost s předstihem dodávat řešení, která zákazníci potřebují, aby mohli s důvěrou instalovat své nejkritičtější podnikové aplikace.“

Tyto informace o trhu byly publikovány v nedávném bulletinu, který IDC vydala pod názvem Automated Software Quality Tools for Distributed Environments: From Nicety to Necessity, (prosinec 1998). Bulletin (IDC č. 17768) lze získat přímo od IDC. Objednat jej můžete u Cheryl Toffel na čísle (508) 935-4839 nebo navštívíte-li WWW server společnosti IDC na adrese www.idc.com.

Mercury Interactive dodává rodinu řešení pro testování podnikového softwaru. Tato řešení zahrnují: integrované nástroje pro řízení testů, které organizují a řídící proces testování při určování připravenosti aplikací; nástroje funkčního testování, které zaručují bezchybnou funkci podnikových aplikací a jejich rozhraní při prvním spuštění i jejich dlouhodobou spolehlivost; a nástroje zátěžového testování, které testují a předpovídají chování a výkonnost systémů v podmínkách reálného světa, aby zjistily a izolovaly problémy ještě před instalací.

Rodina produktů společnosti Mercury Interactive zahrnuje:

TestDirector®: Integrovaný nástroj pro správu a řízení testovacího procesu při zjišťování připravenosti aplikací.

WinRunner® a XRunner®: Podnikové nástroje funkčního testování, které ověřují, zda aplikace

pro Windows a X-Windows pracují podle očekávání při prvním spuštění a zůstávají dlouhodobě spolehlivé.

LoadRunner®: Nástroj zátěžového testování, který testuje chování a výkonnost systému. Může emulovat tisíce uživatelů, aby izoloval problémy, optimalizoval výkonnost a urychlil instalaci.

QuickTest™: Rodina nástrojů pro testování podnikových procesů. Je navržena tak, aby ji mohli používat koncoví uživatelé s omezenými technickými zkušenostmi.

TestSuite®: Soubor sad produktů zaměřený na podnikový trh a specifické trhy, včetně plánování podnikových zdrojů, problematiky roku 2000 a nového problému testování připravenosti pro euro.

Astra™: Rodina nástrojů pro testování aplikací elektronického obchodování. Řeší správu a zátěžové testování webového uzlu.

Společnost Mercury Interactive Corporation
Mercury Interactive (www.merc-int.com) je společnost s celosvětově vedoucím postavením na poli řešení pro testování podnikových aplikací. Společnost nabízí úplnou řadu automatizovaných podnikových nástrojů, které řeší veškeré kvalitativní potřeby při testování aplikací klient/server, elektronického obchodování, roku 2000, eura a standardních komerčních aplikací. Testovací řešení společnosti Mercury Interactive umožňují podnikům, systémovým integrátorům a nezávislým prodejcům softwaru identifikovat softwarové chyby rychleji a efektivněji, než jak to umožňují tradiční metody.

Společnost Mercury Interactive má ředitelství v Sunnyvale v Kalifornii, kanceláře po celých Spojených státech i v zahraničí a celosvětovou síť distributorů. Akcie společnosti jsou obchodovány na americkém

národním trhu v systému NASDAQ pod symbolem MERQ.

© 1999 Mercury Interactive Corporation, Sunnyvale, Kalifornie. TestDirector, WinRunner, XRunner, LoadRunner a TestSuite jsou registrované ochranné známky a QuickTest a Astra jsou ochranné známky společnosti Mercury Interactive Corp. Jména produktů a společností jsou zde použita pouze pro účely identifikace a mohou být ochrannými známkami příslušných společností.

KOMIX spol. s r. o. je systémovým integrátorem, zaměřeným na tvorbu informačních systémů ”na míru” v architektuře klient/server, se zaměřením především na vývoj aplikací v operačním systému Unix a databázovém prostředí Informix. Je autorem celního statistického systému CeSta a in- formačního systému zdravotní pojišťovny IZOP. Společnost KOMIX je distributorem produktů společnosti Mercury Interactive pro Českou a Slovenskou republiku, distributorem integrovaných CASE systémů společnosti Sterling Software a produktů společnosti QSS určených pro analýzu a sledování požadavků uživatele při tvorbě aplikací. Společnost KOMIX má kromě svého sídla v Praze pobočku v Brně. V současné době zaměstnává více než 60 pracovníků.

Váš názor Další článek: Počítač zdarma, pokud si z něj uděláte nákupní košík

Témata článku: Software, Technické zlepšování, Sterling, Astra, Uzpůsobená sada, Podnikový software, Testovací produkt, Podnikový nástroj, Podnikové prostředí, Mercury, Dick, Tradiční nástroj, Automatizované řízení, Astro, Nástroj


Určitě si přečtěte

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

Zkusili jsme Ryzen 7 4800HS v notebooku Asus: drtí Intel výkonem a umí být potichu

** Nové osmijádro AMD pro herní notebooky překvapuje výkonem ** V rámci notebooku ROG Zephyrus G15 umí být tiché i výkonné** Rozhodnou hlavně prodávané konfigurace s lepší grafikou

Tomáš Holčík | 72

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X