IDC Business Intelligence Roadshow ve střední a východní Evropě.

Integrace databází, data mining a maximalizování návratnosti investic – těmto i dalším tématům bude věnována IDC Business Intelligence Roadshow ve střední a východní Evropě.
IDC Business Intelligence Roadshow ve střední a východní Evropě.
IDC Business Intelligence Roadshow CEE 2004 Vám představí nejlepší způsob, jakým mohou firmy využít své informační zdroje ke kvalifikovanějším obchodním rozhodnutí. Roadshow bude probíhat v sedmi městech regionu (Budapešti, Bukurešti, Moskvě, Praze, Vídni, Varšavě a Záhřebu) a cílem jednotlivých konferencí je rozšířit povědomí o možnosti zlepšení podnikových procesů a maximalizování již zrealizovaných investic prostřednictvím integrace izolovaných systémů a jejich vlastních "ostrůvků" dat. Na odborném programu IDC Roadshow se podílí odborníci, BI experti a zástupci regionálních partnerů společností Sybase a Cognos.

Technologický a ekonomický vývoj ve střední a východní Evropě vyvolává rostoucí poptávku po BI. Tím nejpatrnějším faktorem je zvyšující se objem dat, která zaplavují organizace po celém regionu. Díky liberalizaci a privatizaci v odvětvích jakými jsou telekomunikace a energetika se tyto společnosti potýkají s milióny nových záznamů, a to i v menších zemích této oblasti. Rostoucí závilost vertikálních trhů na informačních systémech vedla k vytvoření obsáhlých databází a IT procesů, které často nejsou propojeny. Větší obliba internetového bankovnictví u spotřebitelů i firem volá po efektivnějším užívání dat a jejich sdílení.

"V nejbližší době neočekáváme, že by se situace změnila”, říká Tom Vavra, programový manažer pro IT trhy společnosti IDC CEMA. “Bohužel, v mnoha případech společnosti přidaly databáze nebo počítačové systémy, aniž by si předem stanovily životaschopný plán zajišťující efektivní užívání a správu takového obrovského objemu dat, se kterým dnes musíme pracovat. Výsledkem toho je více databází a programů, které spolu většinou nepracují a pokud ano, tak jen velmi špatně. BI řešení usilují o integrování databází a procesů tak, aby jejich užívání bylo nejen snažší, ale také efektivnější, a aby mohly nabídnout nové metody a strategie vedoucí k vylepšení ostatních aspektů podnikání, jakými jsou obchodní strategie nebo logistické operace."

Po loňském úspěšném ročníku se IDC rozhodlo uspořádat v pořadí druhou BI roadshow v tomto regionu. Hosty jednotlivé konferencí budou lokální partneří, kteří dobře znají specifické otázky těchto trhů. V každé zemi se setkají zástupci uživatelů BI řešení s jejich poskytovateli a předními BI odborníky, aby mohli prodiskutovat nejlepší možná využití svých firemních dat, systémů i procesů.

Konference se zaměří na nové technologie, strategie a osvědčené postupy, které by uspokojily potřeby uživatelských společností ve střední a východní Evropě. Diskutována budou následující témata:
  • Jak můžete ovlivnit a optimalizovat výdaje na ERP a CRM pomocí Business Intelligence?

  • Jak v dnešní době ukázat firmám výhody plynoucí z řízení výkonnosti podniku?

  • Jaká je vazba mezi BI, správou obsahu a portály?

  • Které architektury, technologie a metodologie doporučit k úspěšnému rozvinutí Business Intelligence?

  • Jakým způsobem získávají a udržují zákazníky ostatní společnosti ?


Máte-li zájem dozvědět se více informací o partnerství či účasti na konferencích této roadshow, kontaktujte prosím Danu Dobrovodskou na tel. +420 221 423 140 nebo na emailové adrese ddobrovodska@idc.com.

Více informací lze nalézt on-line na businessintelligence04


O společnosti IDC
IDC je vedoucí globální poskytovatel technologických informací, průmyslových analýz, dat o jednotlivých trzích a strategických znalostí, které jsou určeny pro tvůrce, poskytovatele a uživatele informačních technologií. IDC nabízí přesné, relevantní a vysoce efektivní informace a trendové souhrny o informačních technologiích (IT), které pomáhají nejrůznějším organizacím v procesech obchodních a technologických rozhodování. IDC předpovídá vývoj na IT trzích, trendy přijímání nových technologií a technologický rozvoj po celém světě, přičemž analyzuje IT produkty a jejich dodavatele s využitím kombinace pečlivého primárního výzkumu a detailních konkurenčních analýz. IDC dodává globální průzkumy s lokálním obsahem prostřednictvím více než 700 analytiků ve více než 43 zemích světa, Zákazníky IDC jsou nejvýznamnější světoví IT výrobci, organizace, eBusiness společnosti a finanční instituce. Podrobnější informace o IDC lze nalézt na stránce www.idc.com.

V regionu střední a východní Evropy je IDC přítomna díky síti zastoupení v Budapešti, Moskvě, Sofii, Varšavě a Záhřebu. Celá tato síť je řízena z regionálního centra v Praze. Zákazníky IDC jsou přední světoví IT dodavatelé, IT organizace a finanční sektor.
# # #
IDC je dceřinou společností IDG světovým lídrem na poli technologických médií, výzkumu a souvisejících akcí. Více informací získáte na adrese www.idc.com nebo www.idc-cema.com.

Váš názor Další článek: Odkazy ve SPAMu sloužící k odhlášení mohou být nebezpečné

Témata článku: Celý proces, Technologický byznys, Region, Primární data, Nejlepší zastoupení, Efektivní využití, Jednotlivá města, Celá Evropa, Obrovská poptávka, Technologická společnost, Celá organizace, Obrovský objem, Sofia, Jednotlivá adresa, Detailní analýza, Celý trh


Určitě si přečtěteAktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor