ICZ zdvojnásobila tržby na 1,412 miliardy Kč

15. června 2007
Cowon iAudio 7: 60 hodin v jednom kuse
ICZ zdvojnásobila tržby na 1,412 miliardy Kč

Praha, 12. června 2007 – Společnost ICZ, významný český dodavatel integrovaných softwarových a síťových řešení, zvýšila v roce 2006 své tržby o více než 127 procent na 1,412 miliardy Kč. Zisk před zdaněním dosáhl částky 45,774 milionů Kč a oproti roku 2005 vzrostl zhruba o 2,3 procenta, přestože firma realizovala investičně náročné rozvojové projekty. Zástupci společnosti to dnes oznámili na tiskové konferenci pořádané u příležitosti desátého výročí založení firmy. V následujících letech se chce ICZ zaměřit zejména na expanzi na zahraniční trhy.

„Do vysokého růstu tržeb společnosti se velkou měrou promítly akvizice společností Exprit v České a Slovenské republice a společnosti Expert & Partner engineering, které byly zahájeny v roce 2005 a posléze začleněny do struktur ICZ. Dařilo se však i nově založené divizi Telekomunikační řešení,“ komentoval vysoký nárůst tržeb v loňském roce Bohuslav Cempírek, generální ředitel společnosti ICZ.

Do výsledků společnosti se velkou měrou promítl nárůst tržeb za služby s vysokou přidanou hodnotou. Například tržby za poradenství vzrostly v roce 2006 o 353 procent na 85,9 milionů Kč, tržby za služby systémové integrace vzrostly o 62,9 procent na 233,8 milionů Kč a tržby z outsourcingu vzrostly o 26,1 procent na 234 milionů Kč. Do výsledků firmy se významně promítly také zakázky realizované v zahraničí, jejichž objem několikanásobně vzrostl z původních 10,6 milionů Kč na 363,8 milionů Kč.

Za projekty, které z pohledu ICZ patřily v loňském roce mezi klíčové, označila společnost například zakázku pro ministerstvo dopravy, pro které během čtyř měsíců vyvinula a implementovala informační systém Eliška sloužící k vydávání řidičských průkazů a k evidenci trestných bodů řidičů. Dalšími významnými projekty byla například implementace IP telekomunikačního systému pro společnost Telefónica O2, logistický systém pro Hamé, projekt Důvěryhodné základny pro ministerstvo spravedlnosti nebo nasazení nemocničního informačního systému mpa na 3 klinikách FN Brno.

V letošním roce, ve kterém slaví ICZ deset let od svého založení, se chce společnost zaměřit zejména na další rozvoj svého portfolia, a to například o služby „business consultancy“. Rozvoje portfolia chce přitom dosáhnout jak cestou organického růstu, tak i cestou dalších akvizic. V letošním roce společnosti očekává další nárůst tržeb o přibližně 10 procent a chce dosáhnout dvojnásobného zisku oproti roku 2005.

V letech následujících chystá ICZ především expanzi na zahraniční trhy, konkrétně na trhy východní Evropy, případně na další trhy v rámci států Evropské unie. Zvažuje i vstup na trhy Asie nebo Ameriky. Cílem expanze má být zejména vývoz know-how v oblasti bezpečnosti, správy dokumentů a architektur sítí.

Váš názor Další článek: Cowon iAudio 7: 60 hodin v jednom kuse

Témata článku: Následující rok, Vysoká částka, Velký objem, Vysoký nárůst, Velká expanze, Vysoká míra, Velké portfolio, Velký zisk, Letošní rok, Expanze

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší