ICZ vstupuje do projektu Bezpečná města

Informační systém bude podporovat silniční radary a kamery.
ICZ vstupuje do projektu Bezpečná města

Praha, 10. srpna 2005 – Akciová společnost ICZ se počátkem srpna zapojila do projektu Bezpečná města společnosti Czech Radar. Smyslem projektu je zvýšení bezpečnosti silničního provozu ve městech a v obcích pomocí instalovaných kamer a radarů. Ty budou díky ICZ napojeny na moderní informační systém Správy dopravních přestupků (SDP), který získaná digitální data o dopravních přestupcích, například o překročení rychlosti nebo jízdě na červenou, dále zpracuje a poskytne tak automatizovanou podporu pro vedení správního řízení i případné vystavení pokut řidičům.

„Z vlastní zkušenosti mohu říct, že bezpečnost silničního provozu v České republice zaostává za jinými evropskými státy. Řidiči jsou neukáznění, a to vede k řadě nehod, které přinášejí nejen značné ekonomické ztráty, ale i zbytečné oběti na životech,“ uvedl Jaroslav Mráz, ředitel divize Veřejná správa společnosti ICZ. „Věříme, že náš informační systém, který má za cíl sledovat, usnadnit a zefektivnit vedení agendy dopravních přestupků, přispěje ke zlepšení situace,“ dodal Mráz.

Kamery a radary, které se budou v rámci projektu instalovat na místa vytipovaná městy a obcemi, budou měřit rychlost projíždějících aut a dokumentovat přestupky na křižovatkách, například jízdu na červenou. Informační systém SDP poté zajistí podporu vedení přestupkového řízení propojením na spisovou službu, účetnictví a registr vozidel ministerstva dopravy. Sám také připraví podklady pro zahájení správního řízení.

Projekt Bezpečná města je specifickým případem partnerství veřejného a soukromého sektoru (PPP). Celý systém včetně měřícího zařízení instaluje dodavatel na své vlastní náklady. Vybrané pokuty jsou následně příjmem městského nebo obecního rozpočtu.

Projekt Bezpečná města, který vychází z mezinárodně vyzkoušeného a úspěšného modelu, se již rozhodly otestovat například Prostějov nebo České Budějovice. Radnice si od jeho zavedení slibují zvýšení dopravní bezpečnosti, snížení počtu dopravních nehod a zlepšení chování řidičů za volantem.
 
O ICZ a.s.

ICZ patří v ČR mezi nejvýznamnější firmy poskytující služby v oblasti IT. Zaměřuje se na klíčové oblasti veřejné správy, zdravotnictví, telekomunikací, financí, průmyslu a utilit. Společnost má rozsáhlé zkušenosti a znalosti, umožňující ICZ využít příležitosti, které nabízí nejen český, ale i evropský trh. Silnou stránku ICZ představuje vývoj aplikací na širokém základě rozličných platforem a technologií včetně individuálních řešení na zakázku. Oporou portfolia jsou síťová řešení. Všemi službami prolínají řešení informační bezpečnosti a informačních systémů. ICZ a.s. je certifikována podle normy ISO 9001:2000. Společnost patří mezi TOP 10 Systémových integrátorů a Českých 100 nejlepších. Sídlo společnosti je v Praze, zastoupení dále v Brně, Českých Budějovicích, Plzni a Opavě a na Slovensku v Bratislavě.

O CZECH RADAR a.s.

Akciová společnost Czech Radar byla založena 1. července 2004 Na území České republiky realizuje s využitím  moderních technologií projekty, jejichž cílem je zvýšení bezpečnosti silničního provozu, a to zejména ve městech a obcích. Zařízení nabízená společností Czech Radar jsou certifikovaná Českých metrologickým institutem. Jejich hlavními přednostmi jsou široká škála použití a vysoká variabilita instalací. Jsou odolná proti nepříznivým povětrnostním podmínkám a jejich funkci neovlivňuje ani doba měření či světelné podmínky.

Váš názor Další článek: Soutěž o novou ikonku pro Servant Salamander

Témata článku: Bezpečnost, Vysoká pokuta, Opava, Cílové zařízení, Nejlepší zastoupení, Značné snížení, Městská doprava, Volanty, Řidič, Radar, Individuální jízda, Získaný klíč, Automatizované řízení, Veřejná doprava


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 34

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 109

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky