ICZ představí na Invexu Bezpečná města

(Praha, 19. srpna 2005) – Společnosti ICZ a Czech Radar představí na letošním ročníku mezinárodního veletrhu informačních a komunikačních technologií Invex 2005 projekt Bezpečná města.
ICZ představí na Invexu Bezpečná města

Jeho cílem je pomoci městům a obcím v boji s rostoucí nehodovostí a nízkou bezpečností silničního provozu. Systém, který úspěšně funguje již v šedesáti zemích světa, se nyní testuje v několika českých městech. Dosavadní výsledky měření jsou alarmující. O tom se budou moci přesvědčit sami návštěvníci veletrhu na stánku ICZ, kde bude probíhat přímý přenos z testovacích lokalit. Mezi ty se po dobu konání veletrhu zařadí i samotný areál výstaviště, v němž bude dodržování předepsané rychlosti hlídat mobilní kamerový systém.

 

„Princip projektu je založen na propojení měřících radarů a kamer s moderním informačním systémem,“ vysvětluje Jaroslav Mráz, ředitel divize Veřejná správa společnosti ICZ. „Radary dopravní přestupky měří a kamery je dokumentují. Získaná digitální data se přenášejí do systému správy dopravních přestupků, který zajistí jejich automatizované zpracování do podoby protokolů z úředního měření. Ty je pak možné využít jako důkazní prostředek v přestupkovém řízení,“ doplňuje Mráz.

 

Informační systém projektu Bezpečná města umožní také napojení na účetní systém města a na spisovou službu úřadu. Na podporu využití informačních technologií v této oblasti se na Invexu zaměří firma Exprit spol. s r.o., jejíž akvizici společnost ICZ oznámila letos v květnu. Exprit  představí vedle obecných zásad zavedení spisové služby vlastní informační systém „e-spis“, který usnadňuje evidenci, oběh, vyřizování a archivaci písemnosti již řadě českých úřadů. Systém nabízí vlastní výukový program a je plně připraven na nové legislativní úpravy ve Správním zákoně, kterými jsou například „spis ve spise“ nebo spisová značka.

 

Prezentace projektu Bezpečná města proběhne na Invexu ve dnech 24. – 26. října 2005 v rámci konference Elektronická podpora při rozvoji regionu - Dny krajů, měst a obcí. Součástí prezentace bude přednáška pro účastníky konference, která proběhne v úterý 25. října od 10:30 do 10:45 v přednáškovém sálu B pavilonu G2. Stánek ICZ s číslem 018 v témže pavilonu, přístupný po celou dobu trvání konference, pak návštěvníkům nabídne veškeré podrobnosti o projektu, přímý přenos z testovacích lokalit a informace o dosavadních zkušenostech z provozu. Na stejném stánku je možné získat i více informací k prezentaci „e-spis“ společnosti Exprit. Její přednáška proběhne ve středu 26. října od 13:15 do 13:30 v přednáškovém sálu A pavilonu G2.

 

O ICZ a.s.

ICZ patří v ČR mezi nejvýznamnější firmy poskytující služby v oblasti IT. Zaměřuje se na klíčové oblasti veřejné správy, zdravotnictví, telekomunikací, financí, průmyslu a utilit. Společnost má rozsáhlé zkušenosti a znalosti, umožňující ICZ využít příležitosti, které nabízí nejen český, ale i evropský trh. Silnou stránku ICZ představuje vývoj aplikací na širokém základě rozličných platforem a technologií včetně individuálních řešení na zakázku. Oporou portfolia jsou síťová řešení. Všemi službami prolínají řešení informační bezpečnosti a informačních systémů. ICZ a.s je certifikována podle normy ISO 9001:2000. Společnost patří mezi TOP 10 Systémových integrátorů a Českých 100 nejlepších. Sídlo společnosti je v Praze, zastoupení dále v Brně, Českých Budějovicích, Plzni a Opavě a na Slovensku v Bratislavě. V současnosti má ICZ 320 zaměstnanců.

O CZECH RADAR a.s.

Akciová společnost Czech Radar byla založena 1. července 2004 a realizuje na území České republiky projekty, jejichž cílem je zvýšení bezpečnosti silničního provozu, a to zejména ve městech a obcích. Zařízení nabízená společností Czech Radar jsou certifikovaná Českých metrologickým institutem. Jejich hlavními přednostmi jsou široká škála použití a vysoká variabilita instalací. Jsou odolná proti nepříznivým povětrnostním podmínkám a jejich funkci neovlivňuje ani doba měření či světelné podmínky.

O EXPRIT spol. s r.o.

Exprit je nezávislým poskytovatelem řešení v oblasti Document Management a Record management včetně všech technologií, které se vztahují  ke zpracování a uchovávání  dokumentů. Na trhu působí již 15 let a patří ke špičkám ve svém segmentu. Řešení společnosti jsou založena na tradici, zkušenostech a odborných schopnostech týmu. Díky tomu Exprit nabízí řešení, která nejsou založena pouze na technologiích a produktech. Cílem je dodat zákazníkům  řešení včetně všech doprovodných služeb. Úspěšně realizovaná řešení, která odpovídají světovým trendům, pomáhají vytvářet dlouhodobé vztahy se zákazníky a přispívají ke spokojenosti klientů. Společnost Exprit rozvíjí své aktivity v České republice se sídlem v Praze a na Slovensku, kde má zázemí v Trenčíně. V současné době má Exprit 50 zaměstnanců.

Váš názor Další článek: Televize krajů, měst a obcí na veletrhu Invex / Digitex 2005

Témata článku: Opava, Radar, Dopravní úřad

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší