ICZ bude spolupracovat na zakázce pro Evropskou komisi

8. února 2007
Firefox: Chyba detekce phishingu
Praha, 8. února 2007 – Společnost ICZ, významný český dodavatel integrovaných softwarových a síťových řešení, se bude podílet na definici nového standardu Evropské komise pro práci s elektronickými dokumenty.
ICZ bude spolupracovat na zakázce pro Evropskou komisi

K odborné spolupráci ji jako jedinou firmu z nových členských států Evropské unie přizvala britská poradenská společnost Cornwell Management Consultants. ICZ se již podílela na přípravě nabídky, s kterou firma Cornwell tuto zakázku Evropské komise v hodnotě 300 tisíc Euro získala.

„Nová generace modelových požadavků po práci s elektronickými dokumenty označovaná jako MoReq2 by měla počátkem roku 2008 nahradit původní definici MoReq. Ta se po svém zveřejnění Evropskou komisí v roce 2000 stala celosvětovým standardem pro oblast systémů správy elektronických dokumentů,“ řekl Jiří Votruba, ředitel divize Správa a řízení dokumentů ve společnosti ICZ.

Nový standard MoReg2 (Model Requirements for Electronic Records Management) bude využíván širokým spektrem organizací z veřejného i komerčního sektoru při přípravě požadavků výběrových řízení, při vyhodnocování existujících systémů nebo při přípravě manuálů pro práci s dokumenty. Proto by se po svém vydání měl stát základní vodítkem všech dodavatelů a vývojářů systémů pro správu elektronických dokumentů z důvodu zajištění požadované funkčnosti.

Společnost Cornwell Management Consultants, která je autorem i původních modelových požadavků MoReq, si k odborné spolupráci na definici nového standardu přizvala okolo třiceti firem. Mezi nimi například většinu z TOP10 světových softwarových společností, hlavní dodavatele systémů pro práci s elektronickými dokumenty a další společnosti z oblasti veřejného i soukromého sektoru z více než 15 evropských zemí. Přizvána byla i některá profesní sdružení nebo organizace spravující národní archivy v členských státech Evropské unie.

Váš názor Další článek: Firefox: Chyba detekce phishingu

Témata článku: Nový management, Evropský systém, Nový standard, Electronic, Původní společnost, Komerční model


Určitě si přečtěte

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 28

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 6


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky