IceWarp Mail server 9.2.1 – První na trhu s vícevrstvou filtrací spamu a plnou podporou mobilních služeb

27. května 2008
Parametry GeForce GTX 260 a 280
IceWarp Mail server 9.2.1 – První na trhu s vícevrstvou filtrací spamu a plnou podporou mobilních služeb

Nová verze produktu IceWarp Mail server znamená velký milník v téměř již sedmiletém vývoji produktu. Přináší dva nové moduly, 150 nových funkcí a 39 oprav. Velkou změnou v produktu je také plná podpora mobilních služeb, zejména v implementaci technologie Push, vylepšené podpoře univerzálního protokolu pro synchronizaci SyncML a integrované SMS bráně.

Vícevrstvá filtrace Spamu – aneb už žádné podvrhnuté e-maily z banky

Novinkou v produktu je také nová metodika filtrace nevyžádané pošty ve znamení služby IceWarp Antispam Live! Služba je založena na známé technologii společnosti Commtouch, která je jedním ze světových lídrů v oblasti filtrace nevyžádané pošty. Způsob identifikace Spamu není založen na standardním hodnocení obsahu, hlaviček a ostatních atributech zprávy, ale na unikátním algoritmu, jehož základem je analýza příchozích spojení. Během analýzy je brán v potaz počet spojení, jejich struktura a původ. Každé spojení je v reálném čase ověřováno oproti sdílené síti ostatních instalací e-mailových serverů po celém světě. Všechny servery, které jsou součástí této sítě tak mohou navzájem komunikovat a vyměňovat si informace o útočnících, struktuře útoku a obecných vlastnostech pokusů o kompromitaci mailové komunikace. Jedná se tedy o naprosto unikátní řešení odhalování potenciálního nebezpečí ze strany nejen odesilatelů nevyžádané pošty, ale také zdrojů Malwaru, Exploitů, Phishingu a nejrůznějším metodám sociálního inženýrství. Antispam Live! je doplňkovým produktem ke standardnímu modulu Instant Antispam, který využívá vlastní offline metody k identifikaci Spamu na základě analýzy obsahu. Použití obou technik zaručuje téměř 100% účinnost a velmi malé procento false positive zpráv.

Adam Paclt, ředitel IceWarp Czech Republic k tomu dodává „Jsme si vědomi slabin klasické analýzy a filtrace Spamu. Právě tyto slabiny pak způsobují bezpečnostní hrozby, jakým museli čelit klienti některých bankovních ústavů v ČR. My máme řešení. A to jako jedni z prvních na trhu. Doplněním technologie o online službu Antispam Live! jsme však vytvořili unikátní produkt, který přináší funkcionalitu jinak známou jen z korporátních produktů, které jsou velmi nákladné na pořízení.”

Sdílení dat rozšířeno o plnou podporu mobilních služeb a SMS bránu

Mnoho inovací zaznamenal i IceWarp GroupWare, určený pro spolupráci v týmu, sdílení a synchronizaci dat. Novinkou je také plná podpora mobilních služeb, protože IceWarp server obsahuje integrovanou vlastní SMS bránu, jejíž hlavní funkcí je odesílání upozornění na nové e-maily nebo kalendářové záznamy. V praxi to znamená, že mobilní telefon dostane ve speciálně formátované SMS zprávě upozornění na potřebu synchronizace v případě přidání některé položky do GroupWaru. Tím může například dojít k přidání nového kontaktu v Outlooku a k jeho automatickému vytvoření v mobilním telefonu (automatickou syncrhonizaci).

Prioritou je interoperabilita a snadná zpráva pracovních stanic

Dalším novinkou ve verzi 9.2 je větší podpora Mac platformy. Uživatelé Mac platformy mohou pracovat s novým IceWarp WebMail rozhraním plně založeným na technologii Web 2.0, nebo používat iCal pro plánování svého harmonogramu. V dalších verzích se připravuje rozšíření pro plnou podporu mobilních zařízení Apple iPhone.

Z pohledu správců sítí je nutné zmínit dvě významné inovace. První z nich je možnost vzdálené aktualizace MS Outlook konektorů, které mají za úkol synchronizaci položek mezi serverem a klientským Outlookem a také možnost přímého ověřování oproti doménovému řadiči bez nutnosti konfigurace hesla v konektoru.

S novou verzí určenou pro platformu Windows se na trhu objevila nová verze určená pro organizace, využívající platformu Linux.

O produktu a společnosti

Merak Mail server je vyvíjen a distribuován již od roku 1999. Díky svoji stabilitě s spolehlivosti se stal oblíbeným řešením v segmentu ISP a mezinárodních firem a je dnes distribuován ve více než 20 zemích světa, zejména pak v severní i jižní Americe, Europě a Asii. Výhradním distributorem a oprávněným uživatelem označení IceWarp CzechRepublic na základě souhlasu společnosti IceWarp Ltd. je společnost E & S Distribution s.r.o.

Více informací: www.icewarp.cz

Váš názor Další článek: Parametry GeForce GTX 260 a 280

Témata článku: Apple, Synchronizace, Nový milník, Nový Outlook, Evropa, Plná verze, Nová metoda, Standardní verze, Mobilní verze, Známá společnost, Bran, Upozornění, Webmail, Push, Nový produkt, Brána, Nejlepší mobilní telefony na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

Bývalý zaměstnanec Nokie vysvětluje, proč telefony s Windows Phone neuspěly

** Za neúspěchem Microsoftu v mobilech stojí i Windows 8 ** Microsoft pozdě naskočil do rozjetého vlaku ** Uživatelé neměli zásadní důvody, proč přejít

Karel Kilián | 138

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 67


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 20 procesorů

Srovnání 15 True Wireless sluchátek

Vyplatí se tisknout fotografie doma?

Vybíráme nejlepší základní desky