ICANN a CZ.NIC oznamují zprovozění zrcadla kořenového serveru L v Praze

ICANN a CZ.NIC oznamují zprovozění zrcadla kořenového serveru L v Praze

Organizace ICANN a sdružení CZ.NIC, správce české národní domény, dnes oznámily instalaci zrcadla kořenového serveru L v Praze. Kořenový server L je jeden ze třinácti kořenových jmenných serverů, které jsou základem internetového systému doménových jmen (DNS).

Instalace v Praze posiluje přítomnost serveru L v Evropě. Zrcadla tohoto kořenového serveru jsou v současnosti instalována i v Miami a Los Angeles.

„Zprovozněním zrcadla L-root serveru se snažíme podpořit internetovou infrastrukturu nejen v naší zemi,“ řekl výkonný ředitel sdružení CZ.NIC Ondřej Filip. „Zrcadlo kořenového serveru L v Praze slouží celému internetu všude na světě.“

Takřka všechny služby poskytované po internetu pracují s DNS. Jeho bezpečnost a stabilita jsou tedy klíčové. Na DNS závisí fungování a spolehlivost internetových stránek, sociálních médií, e-mailů a internetové komunikace v reálném čase, ale také komunikace mezi podniky, která stále více propojuje globální ekonomiku.

Ředitel ICANN pro operace s DNS Joe Abley uvedl: „ICANN s potěšením navazuje spolupráci se sdružením CZ.NIC, které zajistí místní přístup ke kořenovému serveru L v Praze. Tato nová instalace přispěje k bezpečnosti a stabilitě kořenového serveru v globálním měřítku, ale zejména v evropském regionu.“

Další článek: Nový Firefox „Namoroka“ 3.6 Beta 1 se vzhledem Lady Gaga

Témata článku: Praha, Los Angeles, Národní doména, Zrcadlo, Ondřej Filip, Root, Miami

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší