IBM vyhlašuje vůbec první soutěž aplikací pro Cell Broadband Engine, které se mohou zúčastnit studenti z 25 zemí

ARMONK, New York, 5. února 2007 – Společnost IBM vyhlásila vůbec první programátorskou soutěž pro vysokoškolské studenty z 25 zemí, jimž nabízí finanční ceny za nejnápaditější aplikace pro převratný procesor Cell Broadband Engine™ (Cell/B.E.).
IBM vyhlašuje vůbec první soutěž aplikací pro Cell Broadband Engine, které se mohou zúčastnit studenti z 25 zemí

Studenti získají praktické zkušenosti se špičkovou technologií Cell/B.E. a zároveň si vybudují znalosti v různých oborech, které jim zajistí konkurenční výhodu na trhu práce. Účastníci budou muset prokázat teoretické a praktické zvládnutí technologie Cell/B.E. v online kvízu, který prověří jejich znalosti základů technologie Cell/B.E. Potom budou mít za úkol vyvinout inovativní softwarový program postavený na této technologii. 

Vysokoškolští studenti, kteří mají zájem se soutěže Cell/B.E. University Challenge ’07 zúčastnit, se mohou přihlásit na webovém serveru soutěže po klepnutí na záložku Participate.  Zde si mohou přečíst pravidla a nejčastější dotazy a také si stáhnout aplikaci pro účast ve dvou částech soutěže, v soutěži týkající se základních znalostí (zvané Challenge 1) a v soutěži o finanční ceny (Challenge 2).   

Vítěze soutěže Challenge 2 vybere komise složená z akademiků a technických odborníků IBM. Vítězové obdrží finanční ceny od 2 500 dolarů za čtvrté místo až po 10 000 dolarů za první místo. Vítězové budou vybráni ve dvou světových regionech s tím, že v každém regionu budou uděleny identické ceny. Vítězové budou oznámeni později v tomto roce.  

Vítězové soutěže Challenge 1 budou vybráni podle pořadí přijatých soutěžních testů se správnými odpověďmi.

K účasti v soutěži Cell/B.E. University Challenge `07 je zváno celkem 25 zemí, a sice:

  • Severní a Latinská Amerika: Brazílie, Kanada (kromě provincie Quebec) a USA.
  • Evropa, Asie a Tichomoří: Belgie, Česká republika, Čína, Egypt, Francie, Německo, Řecko, Maďarsko, Indie, Irsko, Izrael, Itálie, Libanon, Nizozemí, Norsko, Rumunsko, Rusko, Španělsko, Jižní Afrika, Turecko, Spojené arabské emiráty a Velká Británie.

Všechny informace o podmínkách účasti, pravidlech a požadavcích a také přihlášky do obou částí soutěže najdou zájemci na webu:
http://www-304.ibm.com/jct09002c/university/students/contests/cell/index.html

Témata článku: IBM, Challenge, Inovativní technologie, Znalost

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí