IBM uvádí nové systémy, které mohou růst spolu s malými a středními firmami

Armonk, New York – 10. dubna 2007 – Společnost IBM oznámila nový zásadní způsob, jak mohou její klienti mezi malými a středními firmami zavádět a spravovat svou informační infrastrukturu. Malé a střední společnosti si nyní budou moci koupit integrovaný systém za cenu stanovenou podle počtu uživatelů, který jim umožní rozšiřovat technologické prostředky stejným tempem, jako se budou vyvíjet potřeby podniku.
IBM uvádí nové systémy, které mohou růst spolu s malými a středními firmami

IBM přichází se škálovatelným cenovým modelem u nového řešení System i Express 515 pro 5 až 40 uživatelů a také u druhého systému 525, který je optimalizován pro středně velké společnosti. Oba systémy nabízejí špičkový procesor IBM POWER5+.

„Všechny malé a střední společnosti mají jednu věc společnou – potřebují obsluhovat své zákazníky a být připraveny na růst,“ řekl Mark Shearer, ředitel IBM System i. „Teď IBM těmto klientům nabízí jednodušší přístup k ucelenému systému, který lze snadno spravovat, je vysoce bezpečný a spolehlivý, je odolný vůči virům, obsahuje databázovou a úložnou technologii a nástroje pro správu. Se systémem IBM System i Express mohou malé a střední společnosti efektivně spravovat všechny funkce důležité pro byznys a soustředit se na rozvoj svého podnikání s jistotou, že jejich infrastruktura poroste spolu s nimi.“

Malé a střední společnosti často fungují ve velmi úsporných podmínkách s omezeným nebo žádným personálem IT a s omezenými prostředky. A přesto v typické malé firmě funguje v průměru sedm serverů (1).  Vzhledem k tomu, že systém Microsoft Windows Server 2003 Standard Edition za poslední čtyři roky zaznamenal 120 bezpečnostních problémů publikovaných společností Secunia (2), čelí malé a střední společnosti vysokým personálním a finančním nákladům na instalace oprav a správu několika serverů se systémem Windows pro jednotlivé funkce svého podnikání.

System i Express obsahuje funkce, které jsou pro malé a střední firmy nejdůležitější, například jednoduchého zabudovaného správce pracovních úloh, který umožňuje klientům provozovat na jediném serveru několik aplikací, místo aby museli každou aplikaci instalovat na nový server, jak je to obvyklé v prostředích se systémem Windows.

IBM v rámci programu System i Initiative for Innovation spolupracuje s tisíci dodavatelů aplikací po celém světě na vytváření nových řešení a technologií pro System i, včetně tisíců nových a aktualizovaných aplikací a integrace těchto aplikací s IP telefonií, jazykem PHP a systémem BladeCenter. Letos společnost IBM rozšířila Initiative for Innovation o System i Vertical Industry Program (VIP), stěžejní prostředek, jehož pomocí bude poskytovat servery System i Express malým a středním firmám. Program VIP, spuštěný v lednu, má sloužit zákazníkům na vybraných vertikálních trzích tím, že spolupracuje s místními nezávislými dodavateli softwaru (ISV) a obchodními partnery, kteří se specializují na určitá odvětví.

Váš názor Další článek: Apple představil Final Cut Studio 2

Témata článku: Windows, Byznys, IBM, Express, Obvyklá funkce, Jednoduchá oprava, Vertical, System, Obvyklý problém

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší