IBM ThinkPad t43 s technologií Antidote vytváří novou vrstvu antivirové ochrany

Nová technologie ThinkVantage zvyšuje laťku bezpečnosti počítačů
IBM ThinkPad t43 s technologií Antidote vytváří novou vrstvu antivirové ochrany

IBM opět zvýšilo laťku zabezpečení počítačů uvedením dosud nejrychlejšího tenkého a lehkého notebooku ThinkPad T43 s integrovaným snímačem otisků prstů. Notebook ThinkPad T43 je vybaven novým několikavrstvým pojetím antivirové ochrany a nejvyspělejšími funkcemi podporujícími mobilitu, zabezpečení, obnovu dat a správu napájení. ThinkPad T43 byl navržen pro firemní uživatele, kteří požadují výkon, zabezpečení a vysokou úroveň kontroly.

 

ThinkPad T43 přichází s novou verzí technologie ThinkVantage Technology, s vylepšeným nástrojem Rescue and Recovery 2.0 a nástrojem Antidote Delivery Manager. Rescue and Recovery je sada nástrojů přístupných  v nouzovém režimu, která se spouští ještě před vlastním zavedením systému. Stisknutím jediného tlačítka umožňuje řešit širokou řadu běžných problémů s počítačem dokonce i v případě, že hlavní operační systém už byl poškozen a odmítná se nastartovat. Antidote Delivery Manager pomáhá oddělením IT chránit notebooky ThinkPad před viry a červy efektivním a spolehlivým zaváděním důležitých bezpečnostních aktualizací v celém podniku. Nastavuje zásady aktualizací a instalací bezpečnostních prvků. Pokud se tak nestane, mohou být neaktualizované počítače odpojeny od sítě. Rescue and Recovery 2.0 je nyní k dispozici a dodává se předinstalovaný na všech nových noteboocích ThinkPad a stolních počítačích ThinkCentre.

 

„Rozšíření naší řady notebooků o model ThinkPad T43 potvrzuje náš zájem o kvalitu, inovace a zabezpečení mobilních počítačů,“ řekl Marc Godin, viceprezident marketingu a obchodních kanálů, IBM EMEA Personal Computing Division. „V této kategorii notebooků je vynikající výkon samozřejmostí. ThinkPad T43 navíc nabízí vyšší úroveň zabezpečení a kontroly.“

 

Vzhledem ke stěžejní úloze, kterou hraje správa napájení při práci v bezdrátovém prostředí, je ThinkPad T43 vybaven nástrojem ThinkPad Power Manager. Ten dává uživatelům kontrolu nad rychlostí procesoru a rychlostí, jakou větrák chladí procesor, což jsou klíčové faktory určující výdrž baterií. Power Manager umožňuje uživatelům vytvářet profily nastavení baterií, umožňující přizpůsobení jejich konkrétním potřebám. Kromě toho nástroj Power Manager obsahuje informace o baterii, která slouží jako kontrolní centrum pro baterii: zobrazuje průběh nabíjení, zbývající čas a specifikace baterií.

 

Vyšší rychlost a dokonalejší grafika

Nový ThinkPad T43 je vybaven mobilní technologií Intel® Centrino™ nové generace (označovanou jako Sonoma), která zahrnuje nový procesor Intel Pentium M se systémovou sběrnicí 533 MHz, novou čipovou sadu Intel 915 Express a síťový adaptér Intel PRO/Wireless 2195ABG nebo 2200BG. Dále T43 podporuje až 2 GB systémové paměti DDR2 533 MHz, pevný disk s kapacitou až 80 GB, má jeden slot pro kartu Express Card a jeden slot pro kartu PC Card.

 

ThinkPad T43 je postaven na nové architektuře PCI Express, která podporuje rozšiřovací karty ExpressCard.

 

Vysoce výkonný notebook je doplněn silnou grafickou kartou Intel Graphics Media Accelerator 900, která se zde objevuje jako první integrované grafické řešení v modelu řady T. Uživatelé s vyššími nároky na grafický výkon si mohou vybrat modely s grafickými adaptéry ATI RADEON X300 nebo ATI Mobility FireGL V3200.

 

Vhodný počítač pro mobilní pracovníky

S tloušťkou přibližně 2,54 cm a cestovní váhou dva kilogramy je T43 dostatečně tenký a lehký, ideální pro vytížené mobilní pracovníky.

 

Vysoce výkonné integrované bezdrátové řešení, například bezdrátové adaptéry Intel 802.11b/g a 802.11a/b/g u vybraných modelů, splňuje potřeby i těch nejnáročnějších profesionálů.

 

Technologie ThinkVantage zjednodušují uživatelům práci

ThinkPad T43 se dodává s předinstalovanými technologiemi ThinkVantage pro řízení spotřeby energie, jednodušší správu IT, zabezpečení dat a snadné bezdrátové připojení. Nový model řady T je vybaven nejnovější verzí softwarového řešení IBM Access Connections, které ukládá nastavení bezdrátových a pevných sítí a zjednodušuje uživateli přepínání mezi různými sítěmi.

 

ThinkPad T43 používá vícevrstvé pojetí zabezpečení. Vybrané modely jsou vybaveny integrovaným snímačem otisků prstů, nástrojem Password Manager, bezpečnostním čipem a Embedded Security Subsystem. Integrovaný snímač otisků prstů umožňuje uživatelům šifrovat soubory a ověřovat na základě otisku prstu, čímž spojuje pohodlí se silným zabezpečením.

 

Cena a dostupnost

Vybrané modely notebooku ThinkPad T43 budou k dispozici v České republice od dubna 2005 prostřednictvím vybraných obchodních partnerů. ThinkPad T43p bude k dispozici  od června. Ceny modelů ThinkPad T43 začínají od 59 000 Kč.

 

 

 

Tiskové oznámeníO společnosti IBM

Společnost IBM je největším výrobcem produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. Převažující činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.

K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodování do každodenního života.

Váš názor Další článek: Sun spustil program OpenSolaris a daroval komunitě 1670 patentů

Témata článku: IBM, Rescue, Neaktualizovaný systém, Obchodní váhy, Yellow, Recovery, Sonoma, Thinkpad


Určitě si přečtěte

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

Dost bylo moderních Windows 10. Pojďme je přebarvit zpět na Windows 95

** Stařičké Windows 2000 nedávno oslavily 20 let ** Někteří z vás si postěžovali, že to byly poslední hezké Windows ** Fajn, ukážeme vám, jak přebarvit Desítky o 25 let zpět

Jakub Čížek | 44

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

Biblická potopa Česka: Jak bychom dopadli, kdyby nás zatopil oceán

** Představte si biblickou potopu ** Nejprve zaniknou Děčín a Břeclav, pak i Brno a Praha ** Hlavním městem se stane Jihlava a zbytky Čechů přežijí na Kvildě

Jakub Čížek | 94

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

Proč teď nedává smysl kupovat notebook a kdy přijde ten správný čas

** Během pár týdnů přijdou na trh výkonnější notebooky ** Čím dražší notebook vybíráte, tím víc se vám změní nabídka ** Také lehké notebooky budou téměř herní

Tomáš Holčík | 52

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

Chyba roku 2038 způsobí problémy, počítače dnes totiž stárnou příliš pomalu

** Loni ajťáky vystrašilo přetečení GPS čítače týdnů ** Nemělo se stát vůbec nic, ale svět opět nebyl připravený ** Za 18 let nás ale čeká ještě něco mnohem většího

Jakub Čížek | 69

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

Český Turris MOX: Nejbláznivější síťový počítač nejen pro fanoušky Lega

** CZ.NIC začal prodávat svůj Turris MOX ** Z několika základních jednotek postavíte skoro cokoliv ** Kompletní Wi-Fi router, rozsáhlý switch i univerzální linuxový server

Jakub Čížek | 32

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

Už desítky let se pokoušíme odposlouchávat mozek. Rusům se podařil kousek, ze kterého vám spadne brada

** K odposlechu mozků používáme EEG ** To má ale žalostné informační rozlišení ** Rusům pomohla počítačová neuronová síť

Jakub Čížek | 29Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test autokamer

Test ATX skříní

Jak surfovat pohodlně

Sportovní aplikace

Jak funguje procesor