IBM, Sony a Toshiba rozšiřují a prodlužují úspěšnou spolupráci na technologii polovodičů

19. ledna 2006
VIA uvedla nové ULV procesory
Dohoda nyní zahrnuje základní výzkum v oblasti stěžejních technologií pro výrobu 32nanometrových polovodičů.
IBM, Sony a Toshiba rozšiřují a prodlužují úspěšnou spolupráci na technologii polovodičů

Společnosti IBM, Sony Corporation a Toshiba oznámily zahájení nové pětileté fáze spolupráce na vývoji technologií. 

V rámci aliance zaměřené na výzkum a vývoj polovodičů budou spolupracovat na základním výzkumu, který souvisí se zdokonalováním technologií zpracování 32nanometrových a menších polovodičů. Dohoda umožní třem zúčastněným společnostem rychleji zkoumat, vyhledávat a komerčně uvádět nové technologie pro spotřební elektroniku a další oblasti uplatnění.

Společnosti Sony Corporation, Sony Computer Entertainment Inc., Toshiba a IBM v posledních pěti letech spolupracovaly na návrhu mikroprocesoru Cell a na souvisejících technologiích zpracování křemíku na izolantu (SOI) pro 90 a 65nanometrové polovodiče.

„Je to velice úspěšné partnerství,“ řekl Masashi Muromachi, prezident a generální ředitel Semiconductor Company koncernu Toshiba Corporation. „Kombinace špičkové technologie zpracování a výrobních možností společnosti Toshiba, polovodičových technologií a znalosti spotřebních trhů společnosti Sony s nejmodernější technologií materiálů společnosti IBM nám umožní vytvořit průlomové technologie zpracování pro procesory 32nanometrové generace i pro pozdější generace.“

Výzkum a vývoj bude probíhat ve Výzkumném centru Thomase J. Watsona IBM v Yorktown Heights (stát New York), v Centru pro polovodičový výzkum, které je součástí komplexu Albany NanoTech, a v 300milimetrovém výrobním zařízení IBM v East Fishkill.

O společnosti IBM
Společnost IBM je největším výrobcem IT produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět.
K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodování do každodenního života.
Další činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.

Témata článku: IBM, Sony, Cell, Thomas, Výrobní technologie, Polovodičová součást

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test NVMe a SATA SSD

Máte slabý signál
Wi-Fi? Poradíme!

Jak umělá inteligence opravuje fotky

Kupujete dron? Ty levné se nevyplatí