IBM rozšiřuje portfolio páskových řešení pro archivaci a ukládání dat

Nová řešení pomáhají zákazníkům zajistit správu životního cyklu informací.
IBM rozšiřuje portfolio páskových řešení pro archivaci a ukládání dat

Společnost IBM, celosvětový lídr z hlediska příjmů v oblasti  páskových systémů, ohlásila rozšíření portfolia páskových a archivačních řešení pro podniky využívající výkonné a středně výkonné systémy. Nová řešení společnosti IBM pro ukládání dat mají oslovit nejen rostoucí zájem podniků o systémy s mimořádnou odolností, pružností odpovídající požadavkům regulačních směrnic, ale také jejich požadavky na rychlost zálohování a načtení uložených informací. Tyto nové produkty jsou vybaveny pokročilými prvky virtualizace a dalšími funkcemi, mezi něž patří vyšší škálovatelnost a rychlý přenos nahraných dat. Díky tomu je možno vykonat úlohy správy informací na široké škále platforem snáze a rychleji.

Nejrychlejší pásková jednotka

Společnost IBM uvedla jako součást nového portfolia nejrychlejší páskovou jednotku na světě, IBM Storage System TS1120. Jedná se o novou generaci podnikových páskových jednotek IBM 3592 známých pod kódovým označením „Jaguár“. Pásková jednotka TS1120 umožňuje dosáhnout výrazně vyšší produktivity při nižších nákladech ILM. Je více než dvakrát rychlejší než její předchůdce, a přitom má téměř dvojnásobnou kapacitu. S  přenosovou rychlostí  až 100 megabytů nativních dat za vteřinu a nativní kapacitou pásky 500 megabytů přináší toto řešení novou úroveň spolehlivosti pro zajištění integrity dat, umožňuje efektivnější provoz pro nepřetržitý chod podniku. Pásková jednotka TS1120 využívá stávající datové pásky 3592 a může číst a zapisovat ve  formátu nové i předchozí generace, což pomáhá chránit investice a zjednodušit její nasazení. Vysoký výkon zařízení TS1120 umožňuje použít nižší počet páskových jednotek, než by vyžadoval jeho předchůdce. Kromě toho zvyšuje produktivitu plnění úloh, přičemž jeho vysoká kapacita snižuje požadovaný počet kazet a obestavěnou podlahovou plochu. Páskové jednotky IBM TS1120 jsou zákazníkům dostupné od konce října.

Společnost IBM zároveň představila několik dalších řešení v oblasti páskových technologií:

  • Rozšiřitelný páskový systém středního výkonu – podnikům malé až střední velikosti, které čelí rychle rostoucím požadavkům na zálohování dat, zároveň však disponují omezeným fyzickým prostorem pro páskovou knihovnu, přinese nová pásková zálohovací knihovna IBM System Storage TS3310 Tape Library možnost rozšiřovat páskové systémy a jejich kapacity podle toho, jak rostou jejich potřeby.
  • IBM System Storage Data Retention 550 V2.5 – jedná se o systém navržený s cílem pomoci podnikům všech velikostí naplnit rostoucí požadavky na správu a bezpečnost dat podléhajících regulačním pravidlům i dalších podnikových dat s patřičnou provozní výkonností. IBM System Storage DR 550 V2.5 nabízí cenově efektivní řešení rostoucích problémů s naplněním regulačních směrnic a celopodnikového režimu.
  • Virtualizovaný páskový systém s podporou otevřených technologií – expertní znalosti IBM ohledně virtualizace jsou přenášeny na další trhy díky nabídce Virtualization Engine pro pásková zařízení v otevřených systémech, včetně unixových platforem a systémů s procesory Intel.
  • Nové řešení s optickými médii – IBM rovněž představilo rodinu produktů optických knihoven IBM 3396 Optical Library pro zákazníky provozující malé až střední servery IBM eServer iSeries™. Tato nová nabídka poskytuje téměř šestinásobně vyšší úložnou kapacitu na médium než předchozí technologie, a sice díky využití 30GB optických médií UDO (Ultra Density Optical) v řadě knihoven od Plasmonu.

O společnosti IBM
Společnost IBM je největším výrobcem produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. Převažující činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.
K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodování do každodenního života.

Váš názor Další článek: Staré SETI@home končí, přeinstalujte si včas vaši aplikaci novější verzí

Témata článku: Bezpečnost, IBM, Páska, Střední příjem, Malá spolehlivost, Vysoká odolnost, Odpovídající nabídka, Nové médium, Tape, Požadovaná rychlost, Optické spektrum, Nativní přenos


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

Výkon herního počítače za 139 Kč nebo i úplně zadarmo. Geforce Now startuje!

** Dlouhý betatest končí a nyní všichni mohou hrát přes internet ** Nemusíte žádné hry kupovat znovu. Jede to, co už máte v knihovnách na Steamu, Uplay, Battle.net a jinde ** Roční náklady odpovídají ceně jedné běžné hry

Tomáš Holčík | 68

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

Měření rychlosti internetu: Populární Speedtest.net neřekne o skutečné rychlosti internetu téměř nic

** Speedtest stále častěji měří jen rychlost na poslední míli ** Ta však ale neodpovídá reálnému surfování ** Jak se tedy pokusit změřit tu skutečnou?

Jakub Čížek | 85

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky