IBM rozšiřuje portfolio páskových řešení pro archivaci a ukládání dat

Nová řešení pomáhají zákazníkům zajistit správu životního cyklu informací.
IBM rozšiřuje portfolio páskových řešení pro archivaci a ukládání dat

Společnost IBM, celosvětový lídr z hlediska příjmů v oblasti  páskových systémů, ohlásila rozšíření portfolia páskových a archivačních řešení pro podniky využívající výkonné a středně výkonné systémy. Nová řešení společnosti IBM pro ukládání dat mají oslovit nejen rostoucí zájem podniků o systémy s mimořádnou odolností, pružností odpovídající požadavkům regulačních směrnic, ale také jejich požadavky na rychlost zálohování a načtení uložených informací. Tyto nové produkty jsou vybaveny pokročilými prvky virtualizace a dalšími funkcemi, mezi něž patří vyšší škálovatelnost a rychlý přenos nahraných dat. Díky tomu je možno vykonat úlohy správy informací na široké škále platforem snáze a rychleji.

Nejrychlejší pásková jednotka

Společnost IBM uvedla jako součást nového portfolia nejrychlejší páskovou jednotku na světě, IBM Storage System TS1120. Jedná se o novou generaci podnikových páskových jednotek IBM 3592 známých pod kódovým označením „Jaguár“. Pásková jednotka TS1120 umožňuje dosáhnout výrazně vyšší produktivity při nižších nákladech ILM. Je více než dvakrát rychlejší než její předchůdce, a přitom má téměř dvojnásobnou kapacitu. S  přenosovou rychlostí  až 100 megabytů nativních dat za vteřinu a nativní kapacitou pásky 500 megabytů přináší toto řešení novou úroveň spolehlivosti pro zajištění integrity dat, umožňuje efektivnější provoz pro nepřetržitý chod podniku. Pásková jednotka TS1120 využívá stávající datové pásky 3592 a může číst a zapisovat ve  formátu nové i předchozí generace, což pomáhá chránit investice a zjednodušit její nasazení. Vysoký výkon zařízení TS1120 umožňuje použít nižší počet páskových jednotek, než by vyžadoval jeho předchůdce. Kromě toho zvyšuje produktivitu plnění úloh, přičemž jeho vysoká kapacita snižuje požadovaný počet kazet a obestavěnou podlahovou plochu. Páskové jednotky IBM TS1120 jsou zákazníkům dostupné od konce října.

Společnost IBM zároveň představila několik dalších řešení v oblasti páskových technologií:

  • Rozšiřitelný páskový systém středního výkonu – podnikům malé až střední velikosti, které čelí rychle rostoucím požadavkům na zálohování dat, zároveň však disponují omezeným fyzickým prostorem pro páskovou knihovnu, přinese nová pásková zálohovací knihovna IBM System Storage TS3310 Tape Library možnost rozšiřovat páskové systémy a jejich kapacity podle toho, jak rostou jejich potřeby.
  • IBM System Storage Data Retention 550 V2.5 – jedná se o systém navržený s cílem pomoci podnikům všech velikostí naplnit rostoucí požadavky na správu a bezpečnost dat podléhajících regulačním pravidlům i dalších podnikových dat s patřičnou provozní výkonností. IBM System Storage DR 550 V2.5 nabízí cenově efektivní řešení rostoucích problémů s naplněním regulačních směrnic a celopodnikového režimu.
  • Virtualizovaný páskový systém s podporou otevřených technologií – expertní znalosti IBM ohledně virtualizace jsou přenášeny na další trhy díky nabídce Virtualization Engine pro pásková zařízení v otevřených systémech, včetně unixových platforem a systémů s procesory Intel.
  • Nové řešení s optickými médii – IBM rovněž představilo rodinu produktů optických knihoven IBM 3396 Optical Library pro zákazníky provozující malé až střední servery IBM eServer iSeries™. Tato nová nabídka poskytuje téměř šestinásobně vyšší úložnou kapacitu na médium než předchozí technologie, a sice díky využití 30GB optických médií UDO (Ultra Density Optical) v řadě knihoven od Plasmonu.

O společnosti IBM
Společnost IBM je největším výrobcem produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. Převažující činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.
K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodování do každodenního života.

Váš názor Další článek: Staré SETI@home končí, přeinstalujte si včas vaši aplikaci novější verzí

Témata článku: IBM, Bezpečnost, Nativní přenos, Nové médium, Malá spolehlivost, Optické spektrum, Páska, Vysoká odolnost, Tape, Střední příjem, Požadovaná rychlost, Odpovídající nabídka


Určitě si přečtěte

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

Jak doma vylepšit signál Wi-Fi: Pomůže repeater, více routerů, ale nejlépe systémy mesh

** Máte špatný signál Wi-Fi? Mesh systémy to vyřeší ** Už vás nezruinují, meziročně ceny příjemně spadly ** Jak systém funguje a čím je výjimečný?

Jiří Kuruc | 97

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

Vyzkoušeli jsme chytrou čínskou zásuvku Sonoff S26 za tři stovky. Nevyhořeli jsme

** Je sice z Aliexpressu, ale funguje ** Můžete ji ovládat hlasem přes Amazon Echo nebo Google Home ** Za tři stovky zautomatizuje menší 230V spotřebič

Jakub Čížek | 96

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

Starý smartphone nemusí skončit v koši. 10 způsobů, jak ho ještě můžete využít

** Co dělat s vysloužilým chytrým telefonem? Neházejte ho do koše! ** Našli jsme pro vás deset možností, jak ho prakticky využít ** I stará zařízení tak mohou být užitečná

Karel Kilián | 47

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

Je ta fotka černobílá, nebo barevná? Náš mozek realitu pouze odhaduje a vymýšlí si

** Klasický počítač bezchybně zpracuje bit po bitu dat ** Mozek si realitu naopak spíše představuje a chybuje ** Teď se tím baví internet u další optické iluze

Jakub Čížek | 33

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

Že by konečně revoluce? Nové chytré hodinky od Garminu mají průhledný solární panel

** Chytré hodinky mají relativně malou výdrž ** Sportovní fénixy od Garminu jsou na tom ale lépe ** Poslední verze nabízí dokonce transparentní solární panel

Jakub Čížek | 54Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF