IBM představila nový 15000 RPM 36 GB disk

28. února 2001
Jak vypnout reklamní bannery v ICQ
IBM dnes uvedla ULTRASTAR 36Z15 – nový vysoce výkonný pevný disk o rekordní velikosti 36 gigabytů při maximální rychlosti 15000 otáček za minutu.
IBM představila nový 15000 RPM 36 GB disk
Praha, 21. února 2001 – IBM dnes uvedla ULTRASTAR 36Z15 – nový vysoce výkonný pevný disk o rekordní velikosti 36 gigabytů při maximální rychlosti 15000 otáček za minutu. Tento disk je díky rychosti zápisu ideální pro I/O citlivé úkoly, jakými je web hosting, e-commerce aplikace, data mining nebo zpracování transakcí. Nový Ultrastar se nabízí jak v 36.7, tak v 18.4 GB verzi. Oba disky budou v prodeji ještě v prvním čtvrtletí tohoto roku.

Díky menší přístupové době na disk a rekordní velikosti dokáže nový Ultrastar zaznamenávat data rychlostí až 647 Megabitů za sekundu, přičemž vyhledávací doba je nižší než 3.4 milisekundy. To jsou hlavní faktory, které předurčují tento disk pro použití v oblasti databází a hledání informací.

„Nové disky Ultrastar rozhýbají současné vody web hostingu a e-commerce,“ řekl Bill Healy, viceprezident IBM Storage Technology Division. „Tyto disky byly navrženy tak, aby odpovídaly současným nárokům na výkon – od uživatelů využívajících internetové aplikace až po partnery přistupující na extranet nebo jiný proprietární podnikový intranet. Okamžitý přístup k datům je jádrem každého obchodu.“

Disk Ultrastar 36Z15 umožňuje díky vyšší rychlosti lepší zpracování online transakcí (OLTP), online analýzy (OLAP), zpracování B2B, CRM a databázových aplikací. Dle testů dosáhl disk Ultrastar 36Z15 o 25 procent lepších výsledků než stejně rychlé disky (15000 otáček za minutu) a o 50 procent lepší výsledky než dostupné 10000 otáčkové disky.

IBM vynalezlo a dodalo první model pevného disku již v roce 1956. V roce 2000 společnost obdržela americké ocenění National Medal of Technology z rukou prezidenta USA za předního inovátora v oblasti techniky, vývoje a prodeje zálohovací technologie. Více informací o pevných discích IBM naleznete na adrese http://www.ibm.com/harddrive.

###

O společnosti IBM

Společnost IBM je největším výrobcem produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. Převažující činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.

K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodu do každodenního života.

Váš názor Další článek: Jak vypnout reklamní bannery v ICQ

Témata článku: IBM, První minuta, Web Hosting, Division, Pevná ruka, E-Commerce


Určitě si přečtěte

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

Jak odposlouchávat sousedy: Bizarní Lamphone a další netušené techniky

** Lamphone je další bizarní technika odposlechu ** Zneužívá obyčejnou stropní lampu ** Podívejte se na další bizarní experimenty

Jakub Čížek | 17

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

Nejlepší programy z roku 2000: Podívejte se, bez čeho jste tehdy vůbec nemohli fungovat!

** Dnes už skoro všechno uděláte ve webovém prohlížeči a na mobilu ** Před dvaceti lety to ale bylo jiné ** Zavzpomínejte na legendy, které jste pravděpodobně také používali

Jakub Čížek | 126

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 45

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 2


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11