IBM pomáhá vývojářům vytvářet společenské sítě

Armonk, New York, 21. března 2007 — Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila nové prostředky, které mají pomoci vývojářům s vytvářením společenských sítí, v nichž mohou těsněji spolupracovat a rychleji vyvíjet software.
IBM pomáhá vývojářům vytvářet společenské sítě

Nový program developerWorks Exchange poskytuje vývojářům podmínky pro sdílení různých zdrojů, například kódu, modulů plug-in a nápadů, s širší komunitou vývojářů softwaru. Nový program s okamžitou účinností umožní uživatelům sdílet a procházet příspěvky kódu souvisejícího s platformou Lotus Sametime 7.5. Budou moci poskytovat nové moduly plug-in, grafické prvky a další doplňky rozšiřující hodnotu této aplikace.

Vývojáři a zákazníci si například mohou stáhnout a dále zdokonalovat plug-in Buddy Note, který umožňuje ukládat komentáře a související informace o osobách v seznamu přátel.  Vývojáři tak nyní mají k dispozici snadný způsob, jak sdílet a spolupracovat na modulech plug-in pro Lotus Sametime s 5,7 miliónu členů komunity vývojářů IBM. Všichni uživatelé mohou tímto způsobem veřejně zpřístupnit svůj kód, stahovat si zdroje, prostřednictvím online fór nabízet komentáře a zpětnou vazbu a hodnotit příspěvky svých kolegů. 

Spolupráce je odjakživa nepostradatelnou součástí procesu vývoje softwaru. IBM tím, že nabízí vývojářům možnost spolehnout se na kolektivní inteligenci svých kolegů, rozšiřuje možnosti spolupráce vývojářů po celém světě. Lotus Sametime 7.5 Exchange je pouze prvním příkladem typů prostředků spolupráce, které budou komunitě vývojářů prostřednictvím developerWorks Exchange k dispozici. Budou zpřístupněny i další online prostory pro oblíbené technologie, produkty IBM a oblasti zaměření, kde budou vývojáři moci snadno sdílet své nápady a zdroje. 

IBM v rámci této iniciativy spustilo také 3D oblast zvanou CODESTATION, která se nachází ve virtuálním světě Second Life. Prostřednictvím CODESTATION umožňuje IBM vývojářům zkoumat možnosti vývoje softwaru ve vizuálních 3D prostředích, kde mohou sdílením nápadů a informací přispívat ke zdokonalování širší vývojářské komunity. CODESTATION slouží jako virtuální vývojářské fórum pro sdílení nápadů, vývoj kódu a interakci s ostatními vývojáři při vytváření nových aplikací a zdokonalování stávajících.

V rámci CODESTATION například IBM zve vývojáře do bludiště Labyrinth Beta, kde si mohou vyzkoušet své schopnosti při psaní skriptů. Cílem je pomocí ukázkového robota co nejrychleji projít labyrintem. Jakmile vývojáři tento úkol zvládnou, mohou navrhovat vlastní roboty jako výzvu pro ostatní programátory. Tím dále procvičí a prohloubí své znalosti.

Vývojářům je v prostředí Second Life k dispozici také úložiště pro stahování a ukládání kódu, který chtějí sdílet s ostatními. Tato oblast zvaná Code Library umožňuje programátorům sdílet jejich znalosti a návrhy robotů s ostatními vývojáři v rozsáhlé komunitě Second Life. K účasti jsou zváni vývojáři softwaru, studenti počítačových věd a další techničtí profesionálové, kteří chtějí vyzkoušet přednosti virtuálních komunit v procesu vývoje softwaru.

IBM na webu developerWorks dlouhodobě buduje živou interaktivní komunitu vývojářů z celého světa. Web developerWorks nabízí elektronické i osobní školicí zdroje, které vývojářům pomáhají vytvářet a implementovat aplikace založené na otevřených standardech v heterogenních prostředích. Představuje základnu odbornosti a inovací pro vývojáře, nezávislé dodavatele softwaru, investory rizikového kapitálu, pedagogy i studenty, kteří se podílejí na vývojové práci na univerzitách. Přes 50 procent obsahu na webu developerWorks pochází od širší komunity vývojářů, což opět dokládá silnou podporu IBM pro open source a potvrzuje obrovskou kolektivní inteligenci komunity developerWorks.

Váš názor Další článek: Anatomie Radeona X2900 XTX na spoustě fotografií

Témata článku: Software, Open source, IBM, Life, Plug, Lotus, Note 4, Ukázkový příklad, Note, Note 3, Vývojář, Virtuální svět, Riziková oblast, Buddy, Plug In, Note 7, Nový zdroj, Second, Online úložiště, Second Life

Aktuální číslo časopisu Computer

Zachraňte nefunkční Windows

Jak nakupovat a prodávat kryptoměny

Otestovali jsme konvertibilní notebooky

Velký test 14 herních myší